Tüm Saç Renkleri

El Kremi Nedir?

El Kremi dünyada insanlar tarafından en çok tüketilen cilt bakım ürünüdür.

Bütün bir hayat boyunca çevre şartlarına sıklıkla maruz kalan eller, özel bir bakım ister. Kullandığınız deterjanlardan hava şartlarına kadar her şey öncelikle elleriniz üzerinde etkili olur.

Çillenme, kuruma, kırışma ve lekelenme gibi karşılaşabileceğiniz pek çok sorunun nedeni de ellerin maruz kaldığı durumlardır. El kremi ile ellerinizin ihtiyaç duyduğu bakımı yaparak, her zaman zarif ve narin bir görünüme sahip olabilirsiniz.

El Kremi Kullanımı

El kremleri düzgün bir şekilde kullandıkları zaman yıpranan eller üzerinde bile etkili olarak, ellerin yumuşak ve pürüzsüz bir görünüme kavuşmasına yardım eder.

Ellerinizin iç yüzeyi, dış yüzeyine oranla olumsuz şartlardan daha çabuk etkilenir. Bu nedenle ellerinizin dış yüzeyine süreceğiniz krem miktarı da önem taşır.

Fındık büyüklüğünden fazla süreceğiniz krem miktarı da el yüzeyinizde yağ birikintisine neden olabilir. Ellerinize el kremiyle bakım yapmadan önce, ellerinizi güzelce yıkayarak kuruladığınızdan emin olun.

Elinizin üst kısmından sürmeye başlayarak, iç kısımlarına doğru masaj yaparak el kremini iyi bir şekilde yedirin. Gün içerisinde ihtiyaç duyduğunuz anlarda sürebileceğiniz el kremlerini gece yatmadan önce sürmeniz, el kreminizden çok daha iyi sonuçlar almanıza
yardım eder.

Farklı Ellere Özel, El Kremi Çeşitleri

Her cilt birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Nasıl ki yüzünüz için cildinizin yapısına uygun olarak krem seçiminde bulunuyorsanız, elleriniz için de en uygun kremi tercih etmeniz gerekir.

Eğer çok kuru ve hassas yapıda elleriniz varsa, yoğun nemlendirme etkisine sahip el kremlerini kullanabilirsiniz. Ellerde oluşan sertliğe, kuruluğa ve ince çizgilere karşı önlem alan el kremleri özellikle soğuk kış günlerinde ve rüzgarlı havalarda ellerinizi korur.

Kuru eller için el kremleri, sürekli olarak çatlayan ellerin de vazgeçilmez ürünleri arasındadır. Kuru ellerde olduğu gibi yağlı eller için de özel kremler tercih edilebilir.

Eğer elleriniz yağlı bir yapıdaysa, yağ oranı daha az olan ya da yağsız olarak bulunabilen el kremleri, sizin için iyi birer seçenek olabilir.

Özellikle 30 yaş ve üzerinde kullanıldığında gözle görülebilen etkilere sahip yaşlanma karşıtı el kremleri de cildi yüksek düzeyde besleyerek nemlendirir. Hücresel yenilenmeyi sağlayan kremler, cildi kuvvetlendirerek de ellerinizde oluşabilecek yaşlanma belirtilerini en aza indirir

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et