Tüm Saç Renkleri

Zalvor Krem Nedir? Kullananlar

Zalvor kasık biti ve uyuz tedavisinde kullanılan anti parazit ilaçtır. Deriye yerleşen dış parazitlerin sebep olduğu cilt problemlerinin birkaç uygulama ile ortadan kalkmasını sağlar ve tekrar vücuda yerleşmesini engeller.

Zalvor Etken Maddesi

Zalvor kremin her 1 gramında 50 mg permetrin etken maddesi bulunmaktadır. Bu etken madde bit ve benzeri dış parazitlere sinir sistemi üzerinden etki göstererek ortadan kalkmasını sağlar.

zalvor bit i̇laç krem
Zalvor Bit İlaç Krem

Zalvor Kullanım Alanları

Zalvor ilacı vücutta Sarcoptes türü akarların sebep olduğu halk arasında uyuz olarak bilinen hastalığın tedavisinde reçete edilmektedir. Bununla birlikte kasık biti olarak bilinen, özellikle kasıkta ve makatta kaşıntı ile kendini gösteren Pthirus türü bitlerin sebep olduğu cilt sorunlarını gidermek ve bulaşmasını önlemek amacıyla kullanılmaktadır.

Kullanım Şekli: İlacı doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmaya özen gösteriniz. Uyuz tedavisinde öncelikle duş alın ve tüm vücudunuzu kurulayın. Göz ve dudaklar dışında hiçbir noktayı atlamadan 1 kutu ilacı bütün vücudunuza sürün. İlaç 8 – 14 saat vücudunuzda kaldıktan sonra tekrar duş alabilirsiniz.

Kasık biti tedavisinde öncelikle ilaç uygulanacak bölgenin temizlenmesi gerekir. İlacı makat ve kasık bölgesinden başlayarak dizlere kadar sürünüz. İlk uygulama sonrasında hala bit görülüyorsa 7 gün sonra tekrar ilaç uygulanabilir.

Uyarı: Zalvor uyuz ve kasık biti şikayetlerinin ortadan kaldırılmasında etkili bir yöntemdir fakat yalnızca ilaç kullanımı parazitlerden kurtulmak için yeterli değildir. Tüm aile parazit açısından taranmalıdır. Eşyalar ve kıyafetler kaynar su ile yıkanmalı, başkalarının kişisel eşyaları kullanılmamalıdır.

Muadil İlaçlar

Anti Skab, Kwellada, Metrin, Niksen

Yan Etkiler

Zalvor ilacının kanıtlanmış bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bununla birlikte deride yanma ve batma şeklinde rahatsızlık hissi, kaşıntı, kızarıklık, hissizlik gibi yan etkilere sebep olabileceği düşünülse de bu konuda kesin bilgiler raporlanmamıştır.

Fiyat

Zalvor %5 30 mg deri kreminin 2019 güncel satış fiyatı 18.09 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Tıbbi anlamda saç kremi bit şampuanı. Düzenli kullanıldığında işe yarıyor.

Esin Ertan Koçak

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et