Tüm Saç Renkleri

Exoderil Sprey Nedir, Ne İşe Yarar?

Ne İşe Yarar?

Exoderil sprey, vücudunda tırnak mantarı, küf mantarı, maya mantarı, yoğun kızarıklık veya pullanma gibi deri hastalıkları gözlenen hastalara verilmektedir. Düzenli kullanımda, Bu spreyin etken maddesi, özellikle el ve ayaklarda çıkan sorunlu bölgelerdeki mantarları yok ederek, tedavinin işe yaramasını sağlar.

Exoderil sprey, tırnak mantarları, deri mantarları, küf mantarları, maya mantarı gibi birçok mantar hastalığında tedavi amaçla kullanılan, reçete ile alınabilen bir ilaç türüdür. Sprey, özellikle ayak bölgesinde ve hızlı büyüyen mantarları ortadan kaldırma özelliği vardır. Ayak tabanı, parmak araları ve parmak üzerinde kaşıntı, kızarıklık ve pullanma ile başlayan mantar hastalıklarına giderilmesi için üretilen sprey, Sandoz ilaç şirketi tarafından üretilmiş ve 20 mililitrelik sprey başlıklı şişelerde satılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Sprey, her bir pompa sıkıldığında 1 mililitrelik ilaç püskürten özel şişelerde üretilmiştir. Spreyi, gece yatmadan önce mantarlı bölgeye 5 cm yukarıdan olacak şekilde bir kere sıkılmalı ve kuruyana kadar bekletilmelidir. Sprey günde en fazla bir kere kullanılmalıdır ve ilaç bitene kadar tedavi sürdürülmelidir.

Exoderil Krem ve Sprey Arasındaki Farklar

Spreyin, krem şeklinde satılan versiyonu da vardır. Sprey ve krem formu arasındaki en büyük farklar, sprey kullanımı hem daha pratik hem de daha hijyeniktir. Sprey, mantarlı bölgeye sıkıldığında el ile müdahale etmeye gerek kalmamaktadır. Böylece mantarın, başka bölgelere bulaşması önlenir.

Etken Maddesi Nedir?

Çeşitli mantar hastalıklarının tedavisi ve giderilmesinde kullanılan Exoderil spreyin etken maddesi, Naftifin adı verilen özel bir mantar karşıtı (antifungal) bir tür ilaçtır. Naftitin, mantar hastalarının tedavisinde kullanılan temel ve en çok tercih edilen ilaçlardan biridir.

Yan Etkileri nelerdir?

Exoderil sprey, hekiminizin tavsiye ettiği şekilde kullanılsa da kullanım sonrası yan etkiler görülebilir. İlaç uygulanan bölgede, kuruluk kızarıklık ve yanma oluşabilir. Böyle durumda hemen hekiminize danışmanız gerekmektedir.

Muadili Nedir?

Exoderil spreyin piyasada birkaç muadili bulunmaktadır. Doktorlar tarafından en çok ilacın muadilleri arasında, Farma Tek İlaç Sanayi’nin ürettiği Derfimin sprey, Abdi İbrahim şirketinin hazırladığı exelderm, Solebio İlaç firmasının piyasaya sürdüğü Funderyl sprey vardır.

Spreyin Güncel Fiyatı Nedir?

Exoderil sprey, doktorların reçete yazması halinde alınabilen ve sadece eczanelerde satılan bir ilaç türüdür. 2020 yılında 20 mililitrelik Spreyin, güncel fiyatı 25 Türk lirasıdır.

Exoderil Spreyin Kullanıcı Yorumları

Exoderil sprey kullanan hastaların Ekşi Sözlük platformunda paylaştıkları yorumlardan bazıları;

“ Ayak mantarlarını 2 hafta gibi kısa bir sürede yok edebilen, sizi o tadına doyum olmaz kaşıntılardan kurtaran harika ilaç. ”

“ Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez düzenli olarak mantarlı bölgeye önce exoderil kremi sürüp ardından oceral spreyi sıkarsanız bu enfeksiyonlu hastalıktan belirli bir süre (yaklaşık iki ay) sonra kurtulabilirsiniz. Ayak mantarı çok inatçı bir hastalık. Bu ilaçları düzenli kullanmadığınızda iyileşti gibi oluyor ve hemen tekrar çıkıyor. “

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et