Tüm Saç Renkleri

Andazol Nedir?

Andazol iç parazit enfeksiyonlarının ortadan kaldırılmasında kullanılan geniş spektrumlu antihelmintik ilaçtır. Domuz tenyası, köpek tenyası başta olmak üzere birçok yuvarlak solucan türünün sebep olduğu sorunların ortadan kaldırılmasında reçete edilmektedir.

Andazol Etken Maddesi

Andazol her tabletinde 200 mg Albendazol etken maddesi içermektedir. Albendazol parazitlere doğrudan etki gösterir. Parazitlerin enzim sistemini bozup, küçülerek ölmelerini sağlar. 

Andazol Kullanım Alanları

Andazol temel olarak nematod (yuvarlak kurt) ve sestodların (şerit) sindirim sistemi veya akciğer, karaciğer, beyin gibi diğer organlarda sebep olduğu enfeksiyonların tedavisinde kullanılmaktadır. İlacın reçete edildiği başlıca durumlar şu şekildedir:

  • Kist Hidatik Hastalığı (köpek tenyasının sebep olduğu akciğer ve karaciğer kisti) 
  • Nörosistiserkozis (beyine yerleşmiş domuz tenyası) 
  • Ascariasis (bağırsak solucanı)
  • Enterobiasis (kıl kurdu)
  • Taeniasis (şerit)
andazol
Andazol

Kullanım Şekli: Andazol ilacını doktorunuzun belirlediği doza uygun olarak bir bardak su ile kırmadan, çiğnemeden yutunuz. Mide bulantısına sebep olmaması için ilacı tok karnına içiniz.

Uyarı: Andazol ilacı gebelerde ve gebelik ihtimali olanlarda kullanılmamalıdır. Tedavi süresince ve sonrasında en az 1 ay boyunca gebe kalmayı önlemek amacıyla etkili bir doğum kontrol yöntemi kullanılmalıdır. Tedavi sırasında hamile olduğunuzu öğrenirseniz doktorunuza başvurunuz.

Muadil İlaçlar

Helmadol

Yan Etkiler

Andazol ilacının sebep olabileceği yan etkiler arasında karın ağrısı, bulantı, kusma, baş ağrısı, baş dönmesi ve geçici saç dökülmesi yer almaktadır. Bunlar hafif yan etkiler olup zamanla düzelmesi beklenmektedir. İlacın daha ciddi yan etkileri ise kolay morarma, güçsüzlük, ateş, boğaz ağrısı, ciltte döküntü, dilde ve boğazda şişlik, nefes almada zorluk ve kurdeşendir. Bu gibi istenmeyen etkiler görüldüğünde vakit kaybetmeden doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Andazol 200 mg 6 film tabletin 2019 güncel satış fiyatı 8.26 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Karın şişliği ve ishal durumu gözlenen kedi, köpek gibi evcil hayvanlarda da kullanılır.

3 hafta önce kullanmaya başladığım tenya, kıl kurdu ve türevlerini vücudunuzdan uzaklaştırmaya yarayan ilaç. Kişisel bakımınıza da çok dikkat etmeniz gerekiyor. çünkü bu yumurtalar her yerde olabilir. tırnak aralarında bulunabiliyorlar ve hele benim gibi tırnak yiyen biriyseniz * tırnaklarınızı fazla uzatmamanızı tavsiye ediyorum.

https://eksisozluk.com/andazol–481270

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et