Tüm Saç Renkleri

Ator Nedir? Kullanımı ve Kullanıcı Yorumları

İlaç daha çok hiperkolesterolemi gibi kardiyovasküler hastalıklarında sıklıkla uzman hekimler tarafından reçete edilmektedir. İlacınızı sürekli kullanmanız gerekiyorsa doktorunuz yüksek ihtimalle size ilaç raporu verecektir.

İlaç raporuna sahip olmanız durumunda dilediğiniz doktora bu ilacı yazdırabilir ve hekiminizin tavsiye ettiği gibi kullanabilirsiniz.

Kanda yağ seviyesi belirli normal seviyelerinin üzerine çıktığında kan kolesterol düzeyini düşürmek için bu ilaçlardan faydalanılır. 

ator nedir? kullanımı ve kullanıcı yorumları 1
Ator

Etken Maddesi

Kalp ve damar cerrahisi hastalıklarından olan hiperkolesterolemi için doktorların sıkla tercih ettiği ilacının etken maddesi atorvastatin‘dir.  Bu etken madde hiperkolesterolemi, kardiyovasküler riskin azaltılması ve hmg- coa redüktaz inhibitörü gibi görevleri üstlenir. Ator ilacı bu görevlerini atorvastatin etken maddesine atorvastatin kalsiyumun eklenmesi ile yerine getirir.

Kullanım Alanları

Atour yağ düşürücüler olarak bilinen statinler grubuna girmektedir. Özellikle kolesterol ve trigliserid gibi yağ yapısında bulunan moleküllerin kandaki konsantrasyonlarının düşürülmesinde kullanılır. İnsanın normal bir büyüme hali gösterebilmesi için kolesterol vücudumuzda her yerde bulunması gereken bir moleküldür. Ancak kolesterol miktarı arttığında kan damarı duvarlarında trombozlar yaparak oraları tıkar ve tehlikeli kalp damar hastalıklarına sebebiyet verebilir.

Eğer kolesterol düzeyi yüksek çıktığında ve yaşam tarzı değişikliği yapmanıza rağmen düzeylerin normale dönmemesi durumunda hekiminiz tarafından bu ilacı kullanmanız tavsiye edilebilir.

Yan etkileri

Böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi durumlarınız varsa ilacı kullanmaya başlamadan önce bunu doktora bildirmeniz gerekir. Solunum sistemi hastalıklarından önemli problemler yaşıyorsanız ya da alkol kullanıyorsanız doktorunuz size Ator kullanmanızı önermeyecektir.

Özellikle yüzde deride yaygın ödem, cinsel organların etrafında şişme ya da cilt soyulması, ayaklarda ve ayak tabanında yaygın ödem, pembe kırmızı renkli cilt döküntüsü gibi problemler ilacın yan etkiler arasındadır. Bunlardan herhangi biri ile karşılaştığınız anda doktorunuza başvurmanız yerinde bir karar olacaktır.

Muadilleri

Alvastin, amvastan, as-atoks, ateroz, avitorel, azimbra, cholvast, colastin-l, divator, kolestor, lipidra, lipitaksin, lipitor, lipsum, saphire, tarden.

Fiyatı

Ator tablet 2019 güncel satış fiyatı 37.70 TL ‘dir.

Kullanıcı Yorumları

Koroner yoğun bakımlarda fix ilaçlardan birisi.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et