Tüm Saç Renkleri

Yorgun yüz ifadesini 5 Yöntemle nasıl giderilir?

Yorgun yüz ifadesi, size olan olumsuz bakış açısını direk olarak etkileyen bir durumdur ve özellikle iş hayatında sizin için negatif bir puan demektir. Bu nedenle Yorgun yüz ifadesi görünümünü ortadan kaldırmak için aşağıdaki 5 farklı yöntemi uygulamanızı öneriyorum.

Gün içerisinde yaşanan her türlü stres, sıkıntı, üzüntü, yoğun çalışma tempoları, çevre kirliliği, uykusuzluk ve yanlış makyaj uygulaması gibi nedenler yüzün yorgun görünmesine neden olur.

Uyku düzeni önemli

Öncelikle uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Yeterli ve dengeli bir uyku düzeniniz yoksa uykusuzluk sizi yorgun gösterebilir.

Su olmazsa olmaz

Su yaşamın en önemli parçasıdır ve olmazsa olmaz. Su tüketimine önem vermelisiniz. Sağlık konusunda suyun önem çok büyük olduğu gibi cilt sağlığında da suyun yeri büyüktür. Her gün 2-3 litre su içmek gereklidir. Yeterli su tüketilmediği zaman cilt özellikle yüz bölgesi canlılığını kaybeder ve yorgun bir görüntüye neden olur.

Meyve tüketin

Her gün 1 porsiyon meyve tüketilmesi vücuda gerekli mineral ve vitaminlerin alınmasını sağlar. Böylece meyve vücudun dolayısıyla yüzün canlı görünmesini sağlar.

Dinlenmeye zaman ayırın

Yoğun çalışma tempoları insanların yorulmasına neden olmaktadır. Ara sıra kendinize zaman ayırarak dinlenin. Keyif aldığınız hobileri yaparak enerjinizi toplamaya çalışın.

Maske yapın

Yorgun yüz için maske kullanabilirsiniz. Doğal yöntemlerle veya güvendiğiniz bir markanın yüz canlandırıcı maskelerini yapabilirsiniz. Böylece kısa sürede yüzdeki yorgun ifade giderilmiş olur.

İlgili Yazılar

2 yorum

Benimde ara ara cildimde yorgunluk oluyor. Özellikle yorgun bir gün geçirdiysem akşama yüzüm solgun oluyor. Maalesef meyve ve su tüketimim çok az oluyor. Neden aklıma hiç gelmiyor. Bunun için önerebileceğiniz bir hatırlatma var mı? Bu arada çok çay içiyorum sanırım ondan su içmek canım istemiyor. Güzel tavsiyeler var deneyeceğim.

Cevapla
Belemir  -  21 Ocak 2021 / 15:21

Yukarıda yazan maddelerin büyük bölümünü kendi hayatımda tecrübe ederek deneyimledim. En önemlisi ise bana göre kaliteli bir uyku. 23’ten sonra uyuduğum ve işe gitmek zorunda olmamdan dolayı erken kalktığım günlerde her daim mutsuz ve yorgun bir yüz ifadesine sahip oluyorum. Çok değil sadece 1 saat erken yattığımda ise sabah çok daha enerjik ve canlı bir yüzle uyanıyorum. İster istemez bu da gün içerisindeki enerjime yansıyor.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et