Tüm Saç Renkleri

Yüz Temizleme Yağı Nedir?

Yüz temizleme yağı ciltteki nem dengesinin önem kazandığı bilincinin toplumun geneline aşılanmasıyla birlikte makyaj temizlemesi esnasında ön plana çıkmış ve markalarca da neredeyse daha iyisini üretme yarışı haline gelmiş bir üründür. Yüz temizleme yağını makyajımızı çıkarırken ya da gün sonunda cildimize bulaşmış olabileceğini düşündüğümüz toz ve kirleri temizlerken kullanırız. Derinlemesine ve tam anlamıyla bir cilt temizliğini yakalamak için cilt temizleme ürünlerine bu ürünü de eklemenizi öneririz.

Yüz Temizleme Yağının Etkileri Nelerdir?

Yüz temizleme yağı kullanmanız için birçok sebep var. Bunların başında cildinizin temiz olması ve ferahlık hissi gelmekte. Cildiniz temiz olacağı için siyah nokta oluşumunun önüne geçmiş olacaksınız. Sivilce oluşumları da olabildiğince engellenmiş olacak çünkü cilt yağlı değil, nemli olmuş olacak. Bu ikisi arasındaki farkı iyi ayırt edebilmek gereklidir. Bir diğer sebep ise cildimizi temizlememiz kullanacağımız diğer tüm ürünlerin tam anlamıyla işe yarayabilmesi açısından gerekli olmasıdır. Eğer temiz bir cilde değil de kirli bir cilde ürün uygularsanız, uyguladığınız ürün bir işe yaramayacaktır ya da olması gerekenin altında bir performans gösterecektir.

Cilt bakımı ile ilgili daha geniş ve farklı içeriklerimize #cilt bakım kategorimizden ulaşabilirsiniz.

yüz temizleme yağı

Kullanıcı Yorumu

Aşağıdaki kullanıcı yorumu instagram kullanıcısı olan @momiicoo tarafından yapılmıştır.

Yves Rocher Cleansing Miracle Oil
– Çift aşamalı temizlik yaparken ilk adım yağ bazlı bir temizleyicidir.
– Amacımız cildi tek bir temizleyiciyle sertçe temizleyip kurutmaktansa önce yağ bazlı temizleyiciyle nazikçe kiri akıtıp nemli bırakmak, sonrasında da istiyorsak yine güçlü olmayan bir temizleyiciyle yıkamak.

Bu işi doğal yağlarla(hindistan cevizi yağı vs.) malesef yapamazsınız çünkü doğal yağlar suda çözünmez yani cildinizden kirle beraber gitmez, yeterince temizlemedikleri gibi üstüne bir de gözenek tıkayabilirler

-Yves Rocherin temizleme yağı bu anlamda çok iyi bir temizlik sağlıyor ve cildi yumuşacık bırakıyor.
-Ciltten kirle birlikte akıp gittiği için aslında ikinci bir temizliğe ihtiyacınız kalmıyor ki ben bazen yapmıyorum.
-En sevdiğim yanı ise pamukla göz makyajimi bastırarak çıkarmak yerine bu yağı elimle bastırmadan sürmem yeterli oluyor. Pratik olan her şeyde her zaman varım!

Yüz Temizleme Yağı Önerileri

Bu kadar önemli olan cilt temizleme yağları için bizim de birkaç önerimiz olacak.

  1.  Yves Rocher Yüz Temizleme Yağı: Yves Rocher’nin ürettiği ve beğenimize sunduğu bu ürün form değiştiren yapısı ile dikkat çekmekte. Ayrıca Yves Rocher vejeteryan bir marka olduğu için ürünleri de doğal ve cildinizle uyumlu ürünler olacaktır. Eğer hassas bir cildiniz varsa Yves Rocher’nin bu ürününü tercih edebilirsiniz.
  2. The Body Shop Camomile Sumptuous Cleansing Butter: The Body Shop katı kıvamdaki temizleme ürünü ile temizleme yağlarında alışılmışın dışında bir ürün sunmuştur. Ciltteki toz, kir ve makyajı çok güzel bir şekilde temizlemektedir.
  3. Dermalogica Precleanse: Dermalogica Preclanse ürünü cildi temizlerken aynı zamanda fazla bulunan yağı da temizlemek amacı güdülerek üretilmiştir. Hassas ciltlerin sıklıkla tercih ettiği bu ürün Yves Rocher’in ürününe benzerlik gösteriyor ve suyla birleştiği zaman süte benzer bir kıvam alıyor. Bu ürün size o kadar hassas davranıyor ki gözlerinizi temizlemek için dahi kullanabilirsiniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

3 yorum

Cilt yağları kuru ciltte daha etkili bir sonuç vermektedir. Yağlı ciltlerde sebum ve sivilcelere neden olabilmektedir. Eğer sivilceye ve akneye meyilli bir cilde sahip iseniz cilt yağları size uygun olmayacaktır. Eğer kuru bir cildiniz var ise cilt yağını kullanabilirsiniz, cilt yağlarının temizleme etkisi olduğu kadar cilde nem verir ve cildi yumuşatarak kuru görüntüyü ortadan kaldırır 🙂

Cevapla
Büşra  -  6 Şubat 2021 / 08:23

Ben beğendim sivilcelerim vardı kullandım işe yaradı ayrıca yüzüm bebek yüzü gibi yumuşacık oldu çok güzel bir ürün herkese tavsiye ederim

Cevapla

yorumunuz için teşekkür ediyorum.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et