Tüm Saç Renkleri

Aknetrent Nedir? Kullanımı ve Kullanıcı Yorumları

Birçok gencin akne ve sivilce şikayetlerinden dolayı kullandığı Aknetrent ilacı dermatoloji uzmanları tarafından yazılmakta ve bu ilaca kullanıma başlamadan önce birçok doktorun izni gerekmektedir.

Yani bu ilacı kullanmadan önce dermatoloji uzmanı sizden kardiyoloji, göğüs hastalıkları, endokrinoloji gibi doktorlara muayene olmanız için konsültasyon isteyebilir.

Eğer herhangi bir olumsuz durumunuz yoksa ancak o zaman aknetrent kullanmaya uygun bir hastasınız demektir.

aknetrent nedir? kullanımı ve kullanıcı yorumları 1
Fotoğraf Kaynak: @blogwithcurly

Etken Maddesi

Aknetrent ilacının etken maddesi izotretinoin‘dir. Bu madde A vitamini türevi olduğu için ilaç doz aşımında A vitamini hipervitaminozu ile karşılaşabilirsiniz.

Kullanım Alanları

Aknetrent vücuttaki yağ bezlerini azaltmaya ya da tamamen yok etmeye yönelik aktivitesi nedeniyle şiddetli akne tedavisinde kullanılmaktadır. Ciltteki inflamatuar olaylar sonucunda oluşan birçok sorunu kalıcı bir şekilde yok etmektedir. Ancak doğru hasta ve doğru dozlarda kullanımı fayda sağlar. Doktor kontrolünde kullanılmayan Aknetrent, vücuda birçok yan etki verir.

aknetrent nedir? kullanımı ve kullanıcı yorumları 2
Fotoğraf Kaynak: @iremlimakyajblogu

İlacı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Aknetrent ilacını kullanırken doktorunuz genel sistemlerinizi kontrol etmek amacıyla birçok branştan faydalanır. Örneğin; kalple ilgili bir probleminiz varsa bu ilacı kullanmanızı asla istemeyecektir.
  • İlacın etken maddesine alerjiniz varsa uygun dozlarda kullanımınız doktor tarafından belirlenir.
  • Karaciğerle ilgili herhangi bir hastalığınız varsa lütfen bunu doktorunuza söyleyiniz.
  • İlacın gebelikte kullanımı kesinlikle kontrendikedir ve sıklıkla düşük ya da abort doğumlara sebep olabilir.
  • İlacın üreme sistemini olumsuz etkilerinden dolayı ilaç kullanımı süresi boyunca gebe kalınmaması tavsiye edilir. Çünkü ilaç fetüs üzerine kalıcı anomaliler bırakacaktır.

Yan Etkileri

Aknetrent ilacının birçok sistemi üzerine yan etkisi mevcuttur. Dudak ve gözlerde kuruluk yapar. Bunun için nemlendirici kremler kullanmanız gerekir. Gözlere sürekli suni gözyaşı damlası göz kuruluğunun azaltacaktır.

Ellerde ve vücudun birçok yerinde kuruluğu önlemek adına nemlendirici kremlerden faydalanmanız yararınıza olacaktır. Mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, kalp çarpıntısı gibi yan etkileri fazla bir şekilde gözlemlediğiniz takdirde acilen doktorunuza bildirmeniz gerekir.

Muadilleri

Roaccutane, acnegen, acnelyse, zoretanin

Fiyatı

Aknetrent 2019 güncel fiyatı 58.57 TL ‘dir.

Kullanıcı Yorumları

4. ayda olmama rağmen, hafif kuruluk dışında başka hiçbir yan etkisini yaşamadığım ilaçtır.

lise 1-2’de hayatımın mahvetmiş ilaç. psikolojimi alt üst etmişti. sürekli bir uyku hali ve depresyon haline sokuyordu beni. neredeyse her gün sırtım ağrıyordu. dudaklardaki kurumadan bahsetmeye gerek yok zaten.

Sırtımda başlayan sivilce probleminden sonra kullanmaya başladığım, önce dudaklarımı sonra yüzümü ve tüm vücudumu kurutmaya başlayan ilaç. Doktorum 6 aylık bir tedavi öngörmüştü ancak 2.5 ay sonunda kalan ilaçları çöpe atarak bıraktım. kullandığım 2 aylık süreçte dudak ve cilt kuruluğu haricinde kilo alma, toplam 12 kg, eklem yerlerinde aşırı ağrı, başta bacaklarda ve diz kapakları olmak üzere. ruhsal ve zihinsel çöküntü yaşadığımı hatırlarım. İlaçları atıktan sonra sivilce problemim geçmedi, 2 ay sonra beslenme düzenimi değiştirerek, alkol, baharatlı, aşırı yağlı yiyecekler, asitli içecekler, süt, kuruyemiş tüketimini sıfıra indirdim. yaklaşık 2 yada 3 ay sonra sırtımda hiç sivilce kalmadığını farketmiştim.

https://eksisozluk.com/entry/89708711

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et