Tüm Saç Renkleri

Sulidin Plus Likit Jel Nedir?

Sulidin Plus likit jel bel ağrısı, eklem kireçlenmesi, yumuşak doku iltihabı ve çeşitli romatizmal hastalıkların tedavisinde kullanılan non-steroidal antiinflamatuar (NSAİİ) ilaçlar gurubunda ait likit formda topikal jeldir.

sulidin plus likit jel

Sulidin Plus Jel Etken Maddesi

Etken maddesi bir roll-on tüp içerisinde %1 nimesulid ve %5 lidokain etken maddelerini içermektedir. 

eklem kireçlenmesi
Eklem Kireçlenmesi kaynak: @fztibrahimnahya

Sulidin Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Likit Jel’in tedavi amacıyla reçete edildiği durumlar şu şekildedir;

•    Eklem kireçlenmesi

•    Bel ağrısı (Lumbago)

•    Eklem çevresini saran yumuşak doku iltihabı (periartrit)

•    Kas kiriş iltihabı (tendinit)

•    Eklem çevresinde bulunan keselerin iltihabı (bursit)

•    Çeşitli yaralanmalar sonucu gerçekleşen burkulma ve ezilmenin eşlik ettiği yumuşak doku ve eklemlerin travmatik hastalıkları

•    Romatizmal hastalıklar

Sulidin likitJel Nasıl Kullanılır?

Gün içindeki uygulama sıklığı ve tedavi süresi rahatsızlığınızın türüne ve şiddetine göre doktorunuz tarafından belirlenecektir. Doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece Sulidin Jel’i gerekli bölgeye günde üç ya da dört kez uygulayınız. 

Uyarı: Sulidin Plus Jel’ i koltuk altına uygulamayınız.

12 yaşından küçük çocuklarda ve gebelerde ilacın kullanımı önerilmemektedir.

Sulidin Muadili İlaçlar

Sulidin Jel muadili ilaçlar Dolofast Plus, Emulid Plus, Frenag Plus, Fuzo Plus, Nimokain Plus şeklinde sıralanabilir.

Sulidin Plus Yan Etkileri

Sulidin yan etkileri görülme sıklığına bağlı olarak ciltte hafif veya orta şiddette tahriş, deride pullanma ve döküntü, kaşıntı, kızarıklık olarak sıralanabilir. Bunlar hafif yan etkilerdir ve uygulama sıklığına bağlı olarak azalma gösterecektir. İlacın daha ciddi ve seyrek olarak görülen yan etkileri ise bilinç kaybı, kulak çınlaması, bulanık veya çift görme, üşüme, titreme, sinirlilik, çevreyi algılama ve değerlendirme kabiliyetinde kayıp, uyku hali, yüz, dudaklar, dil ve boğazda şişlikle seyreden alerjik reaksiyonlar olarak sayılabilir. Bu gibi ciddi yan etkiler çok seyrek görülür. Herhangi birini fark etmeniz durumunda en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz.

Sulidin Plus Fiyat

Sulidin Plus %1 + %5 likit jelin 2020 güncel satış fiyatı 35.50 TL’dir.

Diğer #krem – takviye ve ilaç yazılarımız için lütfen ilgili kategoriyi kontrol ediniz.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

Şehriban Ezgi Kılınç  -  25 Aralık 2020 / 02:28

Şiddetli bel ağrısı için kullandığım Sulidin Plus Likit Jel’i özellikle sırt ağrıları için tavsiye edebilirim. Etkisini 2 saat içerisinde gösteriyor. Ağrıyı tamamen alıyor ancak ağrı kesici özelliği 8 saat sonra gidebiliyor. Eğer doktora gitmeden kullanacaksanız sık aralıklarla kullanabilirsiniz. Ben 3 gün boyunca kullandım. Ağrı devam ettiği için fizik tedavi ile birlikte devam ettim.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et