Tüm Saç Renkleri

Burazin Sprey Nedir? Kullanıcı Yorumları

Burazin sprey soğuk algınlığı, nezle ve alerjik reaksiyonlarda burun tıkanıklığını önlemek ve salgıların boşaltılmasını kolaylaştırmak amacıyla kullanılan bölgesel sempatomimetikler grubu ilaçtır. Özellikle soğuk kış ayları ve mevsim geçişi dönemlerinde diğer soğuk algınlığı ilaçlarına ek olarak hekimler tarafından reçeteye sıklıkla eklenmektedir.

Etken Madde

Burazin sprey etken madde olarak her 1 mililitresinde 0.5 mg Oksimetazolin HCl içermektedir. Oksimetazolin burun damarlarında sempatik etki gösterir ve daralmaya sebep olur. Kan damarlarının daralması ile hava yolları açılır ve burun içi salgı üretimi azalar.

 burazin sprey kaynak:  elifnurgls
Burazin Sprey Kaynak: elifnurgls

Burazin Ne İşe Yarar?

Burazin burun spreyi nezle, soğuk algınlığı, alerjik rinit gibi durumlarda ortaya çıkan burun tıkanıklığının giderilmesinde kullanılmaktadır. Ayrıca akut sinüzitte burun boşluklarındaki salgının boşaltılmasında etkilidir. Orta kulak iltihabında tedaviye yardımcı olarak da reçete edilmektedir.

Burazin Kullanım Şekli

Günde 2-3 kez her bir burun deliğine 1 püskürtme olacak şekilde kullanılır. Her bir burun deliği için günlük kullanım 3 püskürtmeyi geçmemelidir.

Gebelik kategorisi “B”dir. Gerek duyulduğu durumlarda kullanılabilir. Bunun yanı sıra 6 yaşın altındaki çocuklarda ilacın pediatrik formu kullanılmalıdır.

Burazin Sprey Muadil İlaçlar

Burazin muadili ilaçlar İliadin, Oksinazal, Oxynaz, Rhinfant ve Rinidin olarak sıralanabilir.

Burazin Yan Etkileri

Burazin kullanımına bağlı olarak en sık burun, ağız ve boğazda yanma veya kuruluk görülmektedir. Daha seyrek olarak alerji, kan basıncında yükselme, yorgunluk, sersemlik, uyku hali, endişe, huzursuzluk, bulantı, deri döküntüsü ve görme bozukluğu gibi yan etkiler ortaya çıkabilmektedir. Bu gibi durumların görülmesi durumunda doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Burazin sprey fiyatı 2020 yılı itibariyle 12.75 TL’dir.

Doktorlarımızın bilimsel bir tutarlılık ve bilinçle yazdığı diğer tüm ilaç yorumlarımıza ilaç kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

Şu ana kadar denediğim burun açıcıların arasında en etkili olanı. sıkıyorsun hafif yanma hissi oluşuyor 3-5 dakika sonra oh mis, iki delik de açılıyor.

https://eksisozluk.com/burazin–1302932

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et