Tüm Saç Renkleri

Eritretin krem ve jel Nedir?

Eritretin krem iltihaplı ve iltihapsız cilt problemlerinin tedavisinde kullanılan topikal antienfektif ilaçtır. Özellikle hafif orta şiddetli sivilce tedavisinde kullanılan jel doktor tarafından reçete edilebileceği gibi reçetesiz olarak da temin edilebilir.

Eritretin jel aynı zamanda biz kadınlar tarafından leke giderici olarak kullanılmakta. Özellikle sivilce izleri

Eritretin Krem Etken Maddesi

eritretin krem kullanıcı yorumları
Eritretin krem kullanıcı yorumları
Başım dertte şu #sivilce ile 3 gündür #cleocin #eritretin #bacoderm kullanıyorum geçmiyor var mı önerisi olan, başka ne yapabilirim? Bu arada bacoderm şu bazlı bir
İnstagram

Eritretin jel her 1 gramında 40 mg eritromisin ve 0.25 mg tretinoin etken maddelerini içermektedir. Eritromisin bir çeşit antibiyotik olup cilt üzerinde bakteri çoğalmasını engeller. Tretinoin ise sentetik retinoik asit türevidir. Ciltte uyarıcı etkiye yol açarak yeni sivilce oluşumunu engeller.

Eritretin Ne İşe Yarar?

Eritretin oral ilaç tedavisine gerek duyulmayan nispeten düşük şiddetli sivilce ve cilt problemlerinin ortadan kaldırılmasında kullanılmaktadır. Ciltte bakteri çoğalmasını sınırlar ve yenilenmeyi artırır. Epitel hücrelerini uyararak tıkaç oluşumunu ve dolayısıyla sivilce unsurlarının oluşumunu engeller.

Eritretin Jel Nasıl Kullanılır

Doktorunuz başka şekilde önermediği sürece ilacı akşamları cildinizi temizledikten sonra ince bir tabaka halinde uygulayabilirsiniz. Sivilce şikayetinin şiddetine göre kullanma sıklığı hekim tarafından artırılabilir. İlaç etkilerini 4-6 hafta içerisinde göstermeye başlayacaktır. Daha kısa süre içerisinde olumlu sonuç elde etmeseniz de ilacı kullanmayı bırakmayınız.

Eritretin gebelik kategorisi “X” olup kesinlikle kullanılmaması gerekir.

Muadil İlaçlar

Aynı kombine etken maddeyi içeren Eritretin muadili ilaç bulunmamaktadır.

Diğer ilaç yazılarımız için ilgili ilaç kategorisine bakabilirsiniz.

Yan Etkiler

Eritretin krem yan etkileri özellikle ilacın uygulama bölgesinde lokal olarak ortaya çıkmaktadır. Ağrı, döküntü, irritasyon, dermatit, egzama, kuruluk, kızarıklık, yanma, kaşıntı, soyulma ve pullanma sık görülen yan etkilerdir. İlacın daha seyrek olarak kurdeşen, karın ağrısı, ishal, güneş ışığına hassasiyet, cilt renginde açılma veya koyulaşma, yüzde şişlik ve karıncalanma gibi yan etkileri de ortaya çıkmaktadır.

Fiyat

Eritretin 30 gr jelin 2020 güncel satış fiyatı 29.73 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

ERİTRETİN leke açıcı krem bahsetmek istiyorum size. Bu kremi belli bir süre dermatolog tavsiyesinde kullandim ve lekelerimde baya bir açılma oldu. Kokusu yogun mentollü gibi. Her gece uyumadan once ince bir tabaka halinde sürmek gerekiyor ama kullanma sıklığınız lekelerinize göre degişebilir. Ben çok memnun kaldım umarım sizde begenirsiniz

@bilgekadin
eritretin krem ve jel nedir? 1

Acnelyse + Eritretin

Bir süredir alerjik sebeplerden dolayı çıkan sivilcemsi pütürlerin bıraktığı lekelerle uğraşıyordum ve kendileri geçse de lekeleri aylardır kıpkırmızı geçmiyordu.Aynı zamanda düzenli temizlememe rağmen siyah nokta sorunundan asla kurtulamamıştım,ne kadar temizlersem yenisi ekleniyordu.En sonunda bir dermatoloğa gitme kararı aldım ve sonuç gördüğünüz üzere.Ben düzenli olarak kontrole giderek öncelikle Eritretin ile başladım tedaviye.2 ay kadar aralıksız kullandım ve yüzümde sadece 2 saat tutup yıkıyordum.Kendileri baya bir kusma yaptırdı yüzümde ve en sonunda Acnelyse ye geçiş yaptım.Acnelyse benim için kullanım açısındam daha rahat oldu çünkü Eritretin jel formda olduğundan yüzğnde hemen sürerken kuruyup pul pul dökülüyordu.Acnelyse krem yapıda olduğundan rahatlıkla sürüp yüzümde tutabiliyorum,tabi yine sadece 2 saat.Bu şekilde tedavime iyice iyileşene kadar devam edicem,şu anlık ümitle devam ediyorum.

@aybegum_ozaytekin

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] oluşturabilmektedir. Genellikle temizleyici kremlerden sonuç alınmadığı takdirde cildi soyan Eritretin krem yazılmaktadır. Eritretin yağlı ve doğal ciltlerde soyulma etkisi göstererek cildi eski […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et