Tüm Saç Renkleri

Avmigran Film Kaplı Tablet

Avmigran, mide bulantısı, çarpıntı veya migren gibi hastalıkların yol açtığı baş ağrılarının giderilmesi için film kaplı tablet şeklinde üretilen, etkili bir ilaçtır. Özellikle kısa migren ataklarını geçirmek için kullanılmaktadır. Küçük ve kahverengi haplar şeklinde kutulanan Bu ilaç, dayanılmaz baş ağrılarını geçirmek için baş bölgesindeki damarları kısa süreli olarak daraltır. Birçok ağrı kesici ilaca göre çok güçlü bir etkisi vardır.

Ne İşe Yarar?

Migren, mide bulantısı ve çarpıntı ile ortaya çıkan şiddetli baş ağrıları çeken hastalara verilen güçlü bir ağrı kesici türüdür. Avmigran, baş ağrısının olduğu bölgede bulunan vasküler damarları daraltmaya işe yarar. Bu sayede kişinin baş ağrıları kısa sürede kesilir.

Nasıl Kullanılır?

Avmigran, baş ağrısı hissedilmeye başladığında alınması gereken bir ilaçtır. Doktor kontrolünde gün içinde maksimum en fazla dört kere kullanılmalıdır. Avmigram film tabletleri, bol su ile içilmelidir.

Yan Etkileri nelerdir?

Kullanımda en çok görülen yan etkilerin başında mide bulantısı ve bulantıya bağlı kusma vardır. Aynı zamanda yüksek doz kullanımda, uykusuzluk, titreme, huzursuzluk, ritm bozukluğu ve tansiyon artması gibi yan etkiler gözükebilir. Herhangi bir yan etki ile karşılaşıldığında hekimine acil olarak danışmanız gerekmektedir.

Etken Maddesi Nedir?

Migren kaynaklı vasküler baş ağrılarını geçirmekte en çok kullanılan ilaç türlerinden biri olan Avmigran’ın temel etkin maddesi “Ergotamin” adlı özel bir bileşiktir. Aynı zamanda bu ilacın, içeriğinde yüksek oranda kafein ve parasetamol bulundurur. Bu özel içerik, baş ağrılarınızı kısa sürede dindirmeye yarar.

Muadili Nedir?

Piyasada birkaç muadili bulunmaktadır. Assos İlaç’ın ürettiği Cafergot ve İbrahim Etem Ulugay Firmasının ürettiği Ergafein en çok tercih edilen muadillerdir.

Güncel Fiyatı Nedir?

İ.E. ULAGAY İLAÇ SANAYİİ TÜRK A.Ş. ‘ın Topkapı Yerleşkesinde üretilen ilaç, doktor onaylı reçete karşılığında bir tek eczanelerden alabileceğiniz bir ilaçtır. Doktor kontrolünde kullanılması gereken Avmigran’ı onaylı reçeteniz ile 15,70 Türk Lirasına satın alabilirsiniz.

Kullanıcı Yorumları

“Migren atağının ilk 30 dakikasında alınırsa ağrıyı 15 dakika içerisinde ortadan kaldıran ilaç. Geç alındığında ise etkisini göstermesi için 45 dakika beklemek gerekir. Daha doğrusu benim metobolizmamda böyle işe yarıyor. Ayda 3 adetten fazla almamaya gayret gösteriyorum.”

“Nereye gitsem yanımda taşıdığım ilaç. Migren krizinin hangi eşiğinde olursanız olun, faydasını mutlaka görürsünüz.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et