Tüm Saç Renkleri

Silverdin Krem Nedir? Etkileri ve Kullanlar

Silverdin yara ve yanık gibi durumlarda ortaya çıkabilecek enfeksiyona sebep olan bakterilerin cilt yüzeyinde gelişmesini ve çoğalmasını engelleyen kremdir. Eczanelerden reçetesiz olarak temin edebileceğiniz kremi kullanmadan önce doktorunuza ya da eczacınıza danışınız.

Silverdin Etken Maddesi

Silverdin her 1 gramında 10 mg gümüş sülfadiazin etken maddesi içermektedir. Gümüş sülfadiazin farklı tür bakterileri yok etme özelliğine sahiptir. Ayrıca bu etken maddenin mantar enfeksiyonlarına karşı da etkili olduğu yapılan çalışmalarla ortaya konmuştur.

silverdin krem
Silverdin Krem

Silverdin Kullanım Alanları

Sİlverdin kremin temel kullanım alanı yanık ve çeşitli yaralanma durumlarında ortaya çıkan enfeksiyonların önlenmesidir. Ayrıca yanık sonrası oluşabilecek kızarık ve ağrıyı ortadan kaldırıcı etkiye sahiptir.

Kullanım Şekli: İlacı doktorunuz başka şekilde önermediği sürece tercihen steril eldiven veya spatül ile ince bir tabaka halinde yara/yanık olan bölgeye günde en az bir kere uygulayınız. Krem uygulanacak bölgenin önceden temizlenmiş olmasına özen gösteriniz. 

Uyarı: Gebeliğin son 3 aylık döneminde ve 2 aylıktan küçük bebeklerde kullanılmaz. 

Muadil İlaçlar

Derisiv, Silder, Silvadiazin, Silvamed. 

Yan Etkiler

Silverdin krem kullanımına bağlı olarak ciltte kaşıntı, kızarıklık, kabarcık oluşması ve uygulama bölgesinde döküntü gibi yan etkiler görülebilir. Bunun yanı sıra seyrek olarak alerjik reaksiyonlar bildirilmiştir. Yanma hissi, deride renk değişikliği, eritema multiforme (genelde kendiliğinden geçen el, yüz ve ayakta oluşan kızarıklık), deri nekrozu (deride içi sıvı dolu kabarcıklarla seyreden hastalık), iştahsızlık, aşırı susama, kusma ile seyreden böbrek iltihabı gibi belirtilerin ortaya çıkması durumunda ilacı kullanmayı bırakarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Fiyat

Silverdin %1 kremin 2020 güncel satış fiyatı 8.32 TL’dir.

Kullananlar

Kolumda iki yanık izi oldu, bunu kullandım dirsek tarafı hep elbiseme çarpıp siliniyordu onda biraz iz kadı. ama silverdin kreminin kaldığı tarafta izi yok 

İlk yandığı anda silverdin sürdüyseniz asla iz kalmaz. Ancak soğuk suya tuttuysanız yanık olan bölgeyi iz kalıyor

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

1 Yorum

Doktor bey şunu sormak istiyorum. Yanık kremleri arasında en etkili olan kremlerden biri mi acaba? Bir de çocuklarda kaç yaştan sonra kullanılabilir? Yani her yaştan çocuk için yanık tedavisinde tercih edilir mi? Bir de kaç gün bu kreme devam edeceğiz? Yanık geçtikten sonra bırakalım mı? Teşekkür ederim.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et