Tüm Saç Renkleri

Sivex Losyon Nedir ve Kullanıcı Yorumları

Sivex Losyon, sivilce ve akne tedavisi için yapılan hafif sıvı formda bir çeşit ilaçtır. Doktorlar tarafından sivilce tedavisi için sık sık reçete edilen bir üründür. Sivilcelerin oluşma nedeni olan bakterilere karşı ölümcül etkisi vardır. Sivex Losyon fiyatı 2019 yılı için yaklaşık 25 TL’dir.

Etken Maddesi

İlacın ana etken maddesi Sodyum Sülfasetamid isimli bir maddedir. Ayrıca Sodyum metilparaben ise yardımcı etken madde görevinde bulunmaktadır.

sivex losyon nedir ve kullanıcı yorumları 1

Etkileri

Kıl köklerinde oluşan iltihapların kurutulması, sivilce ve akne tedavisi başta olmak üzere birçok farklı durumda kullanılabilir. Ciltte ergenlik sivilecelerine bağlı oluşan pembe kırmızı noktalarıda söndürmektedir. Sivilcelere neden olan bakterilere ölümcül etki yaparak sivilce oluşumunu azaltır.

Yan Etkileri

Sivex maalesef yan etkileri olan bir ilaçtır. Bu yan etkiler nadirende olsa görülebilmektedir.

⦁ Uygulanan bölgede kızarıklık, kaşıntı, pullanma ve dökülme
⦁ Uygulanan bölgede tahriş, yanma
⦁ Uygulanan bölgede renk değişimi
⦁ Ateş ve boğaz ağrısı
⦁ Bulantı, kusma
⦁ İştahta azalma

Sivex Losyon Muadli

Losyonun muadilleri ile de aşağı yukarı aynı sonuçları almanız mümkün.

⦁ -Sulfafur Krem
⦁ -Acnelyse Krem
⦁ -Clindoxyl Krem
⦁ -Benzamycin Krem

Kullanıcı Yorumları

Her ilacın az çok bir etkisi olmuştu, kimini yetersiz olduğundan kimini de yan etkilerinden dolayı bırakmıştım. Ancak bunun dışında hiçbir işe yaramayanına rastlamadım. 0 etki, 0 yan etki, 0. yüze bir avuç su çalmakla eşdeğer.

https://eksisozluk.com/entry/93336594

Sivilce tedavisinde kullanılan losyon. asla bir faydasını görmedim. hayır dermatologlar da her seferinde bunu yazıyor.

Hiç bir işe yaramıyor – en azından 40 yaş sonrası hormon sapıtması sebebiyle çıkan tek tük sivilcelerde. nadixa tek çare demek ki.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et