Tüm Saç Renkleri

Cilt Mantarı İçin Kullanılan Kremler

Cilt mantarı her toplumda sık sık görülen bir enfeksiyon çeşididir. En sık tırnak, ayak, saç ve kasıkta görüldüğü gibi deri üzerinde herhangi bir bölümde de bu rahatsızlıkla karşılaşmanız mümkün.

Cilt üzerinde oluşan mantarlar sadece tek bir sebebe bağlı olarak ortaya çıktığı gibi  birden fazla sebebin birleşmesiyle de ortaya çıkabilmektedir. Cilt mantarının neden oluştuğunu merak ediyorsanız en sık cilt üzerinde görülen mantarların sebepleri aşağıda maddelere göz atabilirsiniz.

Cilt Mantarı Nedenleri

  • El ve ayakların sürekli ıslak veya nemli kalması.
  • Aşırı ter sorunu yaşamak.
  • Ayağınıza dar gelen ve havasız kalan ayakkabıları giymek.
  • Bağışıklık sisteminizin zayıf olması.
  • Bulunduğunuz ortamın hijyen kurallarına uygun olmaması.
  • Kişisel temizliğe dikkat etmiyor olmak.

Cilt mantarını öncelikle evde doğal yöntemlerle halletmeyi deneyebilirsiniz. Ya da eczaneden antifungal olarak sınıflandırılan mantara karşı geliştirilmiş çeşitli hap ve kremler kullanabilirsiniz.

Kullanmanız gerekecek olan ilaçlar mantarınızın nerede çıktığı ve hangi sebeple çıktığına bağlı olarak değişmektedir. Eğer bir sağlık kuruluşuna gitme imkanınız bulunuyorsa ilaçları eczaneden kendiniz temin etmeden önce bir hekime mümkünde dermatoloğa başvurmalı ve mantarın çıkma sebebine göre daha etkili bir tedaviyle kısa sürede bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere cilt mantarları için hangi kremleri nasıl kullanabilirsiniz bir listesini vermeye çalışacağız.

LAMISIL ONCE

cilt mantarı
Öncelikle yurt dışında sıklıkla kullanılan bir Cilt Mantarı – Ayak Mantarı ilacıdır.

Atlet ayağı olarak bilinen ayak mantarının tedavisinde kullanılır. 4 gram çözelti içeren tüpler ile kullanılmaktadır. Mantarı öldürerek etkili bir tedavi gerçekleştirir.

Bu ilacı yetişkinlerde: Sadece bir kez uygulamalı ve mantar tek bir ayakta belirtiler gösteriyor olsa bile iki ayağın her yerine (parmak araları, ayağın altına üstüne ve yanlarına) belirti göstermeden diğer ayağınızda da bulunabileceğinden dolayı kullanmalısınız. Ellerinizi ve ayaklarınızı iyice yıkayıp tamamen kuruttuktan sonra tüpün kapağını çıkartın ve önce yarısını bir ayağınıza yarısını diğer ayağınıza tamamen uygulayın. Ayaklara uyguladığınızda renksiz film tabaka oluşturacak şekilde hızlıca kurumaktadır. Krem tamamen kuruduktan sonra temiz bir çift çorap giyin. Başarılı bir sonuç alabilmek için ilacı uyguladıktan sonra 24 saat boyunca ayaklarınızı yıkamayın ve su sıçratmayın. İlacı ayaklarınıza uyguladıktan sonra kapatın ve çöpe atın tekrar kullanmak için saklamayın. Ellerinizi sabunlu suyla iyice yıkayın.

FUGGY

cilt mantarı i̇çin kullanılan kremler 1

Cilt üzerinde görülen tüm mantarlar için kullanılmakta olan bir kremdir. Ellerde, ayaklarda, kasık ve genital bölgede görülen yüzeysel mantar enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılmaktadır. Kremi günde iki kez ve iki hafta boyunca kullanmalısınız.

Önemli: Fuggy krem ayrıntılı reçete için resmi web sitesindeki pdf’yi okuyabilirsiniz. abdiibrahim.com

Mantar bulunan bölgeye ince bir katman halinde temiz elinizle sürün ve hafifçe ovalayın. İki hafta içerisinde iyileşmez veya daha kötü bir ilerleme kaydederseniz hekiminizle iletişime geçin. Ayak ya da el parmakları arasında oluşan mantar enfeksiyonuna karşı tedavilerde kremi gazlı bir beze uygulayarak parmak aranıza yerleştiriniz.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et