Tüm Saç Renkleri

Parol Ağrı Kesici Kullanıcı Yorumları

Özellikle mideye olan yan etkisi ve tahribatının çok az olması nedeni ile ağrı kesici olarak benim tercih ettiğim bir ilaç Parol. Önceleri Majezik kullanan birisi olarak majeziğin mideye uzun vadede zarar verdiğini öğrendikten sonra parol kullanmaya karar vermiştim. Majezik kadar hemen etkili olmasa da güçlü bir ağrı kesici olduğunu söyleyebilirim.

Parol, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan bir çeşit ilaçtır. Kısa sürede ağrı kesme özelliği ile bilinen parol aynı zamanda en güçlü ağrı kesiciler arasında kabul edilmektedir.

Reçete ile eczanelerden satılan bu ağrı kesicinin 20’li tablet fiyatı 5 tl TL’dir. 500 ml 30 tablet 6.5 tl

parol ağrı kesici kullanıcı yorumları 1

Etken Maddesi

İlacın asıl etken maddesi parasetamol adı verilen bir maddedir. Parasetamol her bir parol tableti içerisinde 500 mg kadar bulunmaktadır. İlaç içerisinde mikrokristalin selüloz, mısır nişastası, stearik asit, povidon k30 gibi yan etken maddelerde bulunmaktadır.

Etkileri Nedir

Hafif ve orta şiddetli baş ağrılarını geçirme özelliğine sahip ilaç aynı zamanda ateş düşürücü olarak da kullanılabilir. Fakat ilacın asıl görevi hastalık geçirici olmaktan ziyade belirti giderici olmaktır.

Parolun Muadilleri Nelerdir

Bu ilacın yerine geçebilecek birçok farklı ağrı kesici ilaç bulunmaktadır. Bu ağrı kesici ilaçlar:

⦁ Minoset Tablet
⦁ Panadol Tablet
⦁ Volpan Tablet
⦁ Tylol Tablet
⦁ Termacet Tablet
⦁ Pirofen Tablet
⦁ Pharmadol Tablet
⦁ Setamol Tablet

Yan Etkileri

İlacın yan etkileri çok nadir görülse de bazı kişilerde alerjik reaksiyonlara yol açabilir. Kaşıntı, deride döküntü, nefes darlığı, göğüs ağrısı gibi alerjik reaksiyonların yaşanmasında ilacın kullanımı durdurularak doktora başvurmak gerekmektedir.

Kullanıcı Yorumları

Suya su koyup iç daha çok etki eder evet ama ne yapalım yorgunluk stres sonucu oluşan baş ağrıları için ideal.

Bunu içeceğime oturur ağrim geçsin diye allah’a dua ederim daha etkili olur.

https://eksisozluk.com/entry/89688745

Bu sabah yüksek ateş,ishal,baş ağrısı,eklem ağrıları nedeniyle gittiğim hastane acilinde serumu verilen ilaç.

Bunu alıp laf edeceğinize gidin daha ucuza aynı etkin madde ve içeriğe sahip minoset tableti alın ona laf edin. hem gene aynı lafı edersiniz ama bu sefer paranız da cebinizde kalır. Gerçi parol 5 lira bile değil ki, minoset desen 3.5 lira.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğrencisiyim, Özellikle sağlık alanında özgün ve kaliteli içerikler oluşturmaktayım.

İlgili Yazılar

1 Yorum

Ufak bir baş ağrısında tak attığım bir ilaç. Küçüklüğümden bu yana kullandığım ve memnun olduğum efsanevi bir üründür Parol. Fiyat olarak da oldukça uygun olması da yine her kesimden insanın kolayca kullanabilmesine olanak sağlıyor. Benim gibi baş ağrısını kronik olarak yaşayan ve aniden vuran ağrıları hafifletmek isteyenler doktor tavsiyesi ile kullanabilir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et