Tüm Saç Renkleri

İbucold C Nedir?

   İbucold C, adından da anlaşılacağı gibi soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan, ağrı kesici, ateş düşürücü ve iltihap önleyici tablet formunda bulunan bir ilaçtır.

Ne İşe Yarar, Hangi Durumlarda Kullanılır?

  • Antiviral ve antibakteriyel hastalıkların tedavisinde.
  • Soğuk algınlığı tedavisinde.
  • Sinüzitte oluşan baş ağrısı gibi durumlarda.
  • Grip gibi rahatsızlıklardan dolayı oluşan geniz akıntısının yok olması yardımcı olur.
  • Ateş ve ağrılı hastalıkların semptomlarının giderilmesinde.
  • İnatçı ateşin düşürülmesinde.
  • Faranjit tedavisinde.
  • Kas ve eklem ağrılarının giderilmesinde.
  • Üst solunum yolu rahatsızlıklarında.
  • Covid 19 vakalarının semptomlarının hafiflemesine yardımcı olduğu görülmüş fakat kesin bir sonuç elde edilmemiştir.

   Bu gibi rahatsızlıklarınızda Ibucold C tableti doktorunuzun yazdığı reçete ile ya da reçetesiz olarak eczanelerden satın alabilirsiniz. Ayrıca ilacı mutlaka eczanelerden almaya özen göstermelisiniz. Çeşitli internet siteleri, aktar ve marketlerde bulunduğu ve bu tarz yerlerde sahte formları olabileceği için dikkatli olmalısınız.

Ibucold C Nasıl Kullanılır?

   Ibucold C’yi doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanılmalıdır. Genellikle günlük 2 doz şeklinde alınan Ibucold C aç karnına ve bol su ile içilmelidir. Beş günden uzun süreli kullanılmamalıdır. Kısa süreli alınması uygundur. İlacın endikasyonlarından biri sizde mevcutsa bile kesinlikle doktorunuza danışıp, tavsiye ettiği şekilde almalısınız.

Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

   Ibucold C tablete ya da muadillerine karşı bilinen bir alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız. Diyabet hastasıysanız doktorunuza danışmanız gerekir. Böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği gibi organ yetmezlikleriniz varsa ilacın dolaşıma katılmasını bu organlar sağladığı için kullanılması uygun değildir. Gebe olan kişilerin ve emziren annelerin doktor kontrolünde kullanması gerekir. Kan pıhtılaşma sorununuz varsa, Ibucold C kan pıhtılaşma süresini etkilediğinden dolayı kullanılmamalıdır.

Yan Etkileri Nelerdir?

   Bulantı hissi, kusma, şişkinlik, ishal, kaşıntı ve döküntü gibi deri rahatsızlıkları, ağızda kuruluk hissi, mide ağrısı, görmede hassasiyet, halsizlik, böbrek rahatsızlıklarının oluşması, nefes darlığı gibi solunum rahatsızlıkları, üşüme, titreme gibi durumlar oluşabilir. Bu gibi sorunlar oluştuğu zaman bir an önce ilacı kullanmayı bırakmanız ve en yakın sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir.

İlgili Yazılar

2 yorum

İbucold C grip olduğum dönemde kullandığım bir tablettir. Günlük 2 doz şeklinde kullanarak hastalığın semptomlarını en hafif şekilde atlattım. Özellikle mevsim geçişlerinde oluşan gripler için tavsiye ederim. Hastalığın kırgınlığını üzerimden atıp çok daha enerjik olmamı sağladı. Vücudumun günlük C vitaminini karşıladığı için hastalıktan sonra da kullanmaya devam ettim. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

Cevapla

İbucold C ile pandemi döneminde tanıştım, kış aynın gelmesi ve pandemi bin duyulması ile birlikte kendimi gribe karşı ve yoğun5ii temposuna karşı daha dirençli hale getirmek için eczacı arkadaşımın tavsiyesi ile başladım.
Kullanmaya başladığım bir buçuk yıllık süre boyunca bir kez olsun grip olmadım, yoğun iş temposundaki yorgunluk ve uyku isteğim gitti işime daha iyi odaklandım, pozitif temasım olmasına rağmen hiç belirti göstermeden atlattım.

Vitamin hapları içinde İbucold C yi gözü kapalı tavsiye ediyorum.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et