Tüm Saç Renkleri

Evet Mümkün: Göz Rengini Değiştirme Ameliyatı

Öncelikle şunu belirtelim; Göz rengini ameliyat ile değiştirmek evet mümkün, Hatta Türkiye’de bile bunu yapan ünlüler var aşağıda belirteceğim ancak yazıyı tamamen okumanızı öneriyorum zira Göz rengi değişimi ameliyatından sonra görme kabiliyetini %80 oranında kaybeden insanların haberlerini de sizlere ileteceğim.

Göz rengi insanların estetik algısı nedeni ile güzellik ve çekicilik algısını çok fazla değiştiren bir unsur. Aşağıdaki fotoğrafa bir bakın. Kahverengi gözlü olduğu fotoğraf mı daha güzel ve çekici geliyor yoksa masmavi göz rengine sahip olduğu fotoğraf mı?

evet mümkün: göz rengini değiştirme ameliyatı 1

Türkiye’de göz rengini ameliyat ile değiştiren ünlüler de var örneğin Buse Narcı Bu ünlülerden bir tanesi. Hatta Televizyon programında bunun açıklamasını da yaptı, gerçi böyle bir ameliyat yapmadığını belirtiyor ama tüm gazetelere çıktı. Zaten televizyonda öncesinde yarıştığı moda programlarında kahverengi gözlü olduğu da ap açık görünüyor.

evet mümkün: göz rengini değiştirme ameliyatı 2

Dikkat!! Göz Rengi Değiştirme Ameliyatı Kör Edebilir

Amerika’da yayınlanan bir haberi aktaracağım şimdi sizlere;

evet mümkün: göz rengini değiştirme ameliyatı 3

32 yaşındaki Instagram fenomenlerinden Nadinne Bruna, göz rengini değiştirmek için tartışmalı bir cerrahi işlemden sonra kısmen kör kaldı.

Bruna, göze silikon implantların yerleştirildiği bir prosedür uygulayarak gözlerini bal renginden açık maviye dönüştürmek istedi .

Ameliyat Amerika Birleşik Devletleri’nde onaylanmadı, bu yüzden Bruna bu işlem için Kolombiya’ya gitti.

Sonuç olarak sağ gözünde %80 sol gözünde %40 görme kaybı yaşandı. Ve bu görme kayıplar kesinlikle düzeltilemedi ( 2 kere daha tedavi olmasına rağmen )

Gözünüze Nasıl Zarar Verir ?

Göze silikon bir plaka enjekte etmek, gözün drenajının tıkanmasına neden olabilir.

Sonuç olarak, göz içinde basınç birikmeye devam eder, iltihaplanmaya neden olur ve göz yapılarına zarar verir. Ayrıca göz içinde iltihaplanma sonrasında tamamen kör olma ihtimali de çok yüksektir.

Göz Rengini Değiştirmek için En iyi Yöntem Kontakt Lensler

İyi bir göz doktoru tarafından randevu olup sonrasında onun tavsiye ettiği ve uyguladığı yöntemle birlikte kontakt lens kullanmak en azından diğer göz rengi değiştirme uygulamalarına göre çok daha sağlıklı.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et