Tüm Saç Renkleri

Travogen Krem Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Travogen Krem Ne İşe Yarar?

Travogen krem, vücutta bakteri kaynaklı oluşan cilt mantarı, kızarıklık, pişik, küf mantarı ve maya mantarı gibi cilt rahatsızlıklarının tedavisinde ve giderilmesinde kullanılan antifungal bir ilaç kremdir. Problemli bölgeye sürülerek kullanılan Travogen krem, problemli bölgedeki bakterileri yok ederek, cildi onarır.

Krem; ayak, kol, bacak, sırt, parmak arası ve koltuk altı gibi bölgelerde oluşan, kızarılıkları, beyaz ve kahverengi lekeleri, pullanmayı, mantar enfeksiyonlarını, isilik ve pişik gibi cilt rahatsızlıklarını tedavini eden ve cildi onaran bir kremdir. Diğer cilt kremlerinin aksine, genital ve kasık bölgelerinde oluşan rahatsızlıklar için de kullanılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Krem, doktor onaylı olarak kullanılması gereken bir ilaçtır. İlk olarak problemli bölge iyice temizlenir ve kurutulur. Daha sonra ince bir tabaka halinde problemli bölgenin üzerine sürülür ve hafif hareketle en fazla bir iki santimetre çevresine kadar dağıtılır. Krem günde en fazla bir kere kullanılması gereken bir merhemdir. Tedavi bitene kadar her gün uygulamanız gerekir.

Kremin Etken Maddesi Nedir?

Birçok cilt probleminde sıkça kullanılan Travogen kremin etken maddesi, “izokonazol nitrat” adı verilen özel bir ilaç türüdür. Bu ilaç cilt yüzeyinde oluşan bakterilerin çoğalmasını önleyici ve hatta oluşan bakterileri de öldürücü özelliği vardır.

Kremin Yan Etkileri Nelerdir?

Travogen krem kullanımı sonrası, ciltte yanma veya kızarıklık görülebilir. Böyle durumlarda hekiminize başvurmalısınız. Aynı zamanda boğazda oluşan şişlik, karında başlayan ağrılar veya nefes darlığı gibi nadir yan etkiler de görülebilmektedir.

Kremin Güncel Fiyatı Nedir?

Travogen krem, Bayer İlaç Şirketinin 20 gramlık tüp ambalajlarda üretmiş olduğu kremi, doktor onaylı reçeteniz karşılığında eczanelerden 19 Türk Lirasına temin edebilirsiniz.

Kremin Muadili Nedir?

Travogen kremin muadili, Hakay İlaç’ın ürettiği Fungajen ve Santa Farma İlaç’ın piyasaya sürdüğü OLY’dir.

Kullanıcı Yorumları

“Geniş spektrumlu anti fungal. 1 gram krem ve 10 miligram izokonazol nitrat içerir. Krem ve sprey versiyonları bulunur. Mantarlara bire birdir.”

“Özellikle mantar ve pişik iyileştirici, bir kaç gün içinde sonuç veren mucize krem. Yaz aylarında evde 3-5 tane fazladan olmasında fayda var.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et