Tüm Saç Renkleri

Derz Temizliği Nasıl Yapılır?

Modern evlerin neredeyse tamamında bulunan fayansların arasında bulunan boşluklara derz adı verilmektedir. Rutubetin de etkisi ile bu aralıklar çok kolay pislenir ve hatta küflenme dahi görülebilir. Bu nedenle düzenli olarak derz temizliği yapılması gerekmektedir. Hassas bir maddeden oluşması nedeni ile derz temizliği dikkatli yapılmaktadır.

derz temizliği
Kaynak: @yavuzhul

Derz Temizliğini Nasıl Yaparım?

Fayans aralarında bulunan derzlerin temizliği için doğal malzemelerden veya kimyasal temizlik ürünlerinden faydalanabilirsiniz. Organik maddeleri kullanarak, ailenizin sağlığını da koruyabilirsiniz.

Derzlerin temizlenip beyazlaması için ilk başvurmanız gereken doğal ürün beyaz sirkedir. Evdeki birçok alanın temizliğinde kullanılabilen ve çok ucuz bir doğal ürün olan beyaz sirke, doğal bir asit içermesi sebebiyle derzlerin beyazlatılmasında çok etkilidir. Ilık su ile karıştırarak bir sprey şişesi yardımı ile derzlere uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Sonrasında bir fırça ile ovalayın ve bir bez ya da sünger yardımı ile durulayın. Aynı temizliği elma veya üzüm sirkesi kullanarak da yapabilirsiniz.

Derz temizliği için mucizevi karışımlardan birisi de oksijenli su ve karbonat birleşimidir. Yarım fincan oksijenli su ve yarım fincan karbonatı karıştırarak, yarı katı bir macun oluşturun ve sonrasında fayans aralarına uygulayın. Bir fırça ile iyice yedirdikten sonra 15 dakika bekleyin ve temiz su ile derzleri durulayın. İnatçı lekeler için 2 yöntemi de arka arkaya uygulayarak derinlemesine bir temizlik gerçekleştirebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et