Tüm Saç Renkleri

Saç Fırçaları (taraklar) Hangi Saç Tipi İçin Kullanılır?

Saç fırçaları aslında sıradan bir saç bakım ürünü olarak görülebilir ancak ince, kırılgan boyalı ve zayıf saçlarınız varsa saçlarınızın sağlığı ile saç fırçasının doğru seçimi arasında doğrudan önemli bağlantı vardır. Bu konumuzda basit tabiri ile tarak profesyonel kullanımda saç fırçalarının çeşitleri, hangi saç fırçası hangi saç tipleri için kullanılır gibi ayrıntılara değineceğiz.

Belirlememiz gereken en önemli etken: Kuru saçlar ile ıslak saçlar aynı tarakla taranmaz. İkinci en önemli etken saç fırçalarını hangi işlem için kullanacağımız seçim yaparken önemlidir.

Tarak Çeşitleri ve İsimleri

saç fırçaları kullanım alanları
Saç Fırçaları Kullanım alanları

Kürek Saç Fırçası

En çok kullanılan saç fırçasıdır. Bunun en önemli nedeni her saç tipine uygun şekilde saçları yıpratmadan kolaylıkla taraya bilme özelliğinin olmasıdır. Özellikle dalgalı saçlar için kolay ve ideal bir saç fırçasıdır.

Yuvarlak Saç Fırçası

Yuvarlak fırçalar genellikle fön makinesi ile saçları kıvırarak kurutma işleminde dolayısı ile dalgalı bir saç elde etmek için kullanılır. Kuaförlerde de sıklıkla kullanılan bu taraklar güçlü ve kalın saçlar için idealdir. Zayıf ve ince telli saçları olanlar bu saç fırçasını tercih etmemelidir.

saç fırçaları (taraklar) hangi saç tipi i̇çin kullanılır? 1

Kabartan ( Krepe ) Saç Fırçası

Krepe saç fırçası da denilen bu saç fırçasını sadece belirli bir amaç için kullanmanız gerekir. Örneğin at kuyruğu saç modelinde saçlarının dolgun ve kabarık görünmesini bu fırça ile rahatlıkla sağlayabilirsiniz.

Ancak bu tarak saçlarınızı aynı zamanda yıpratabilir o nedenle uygularken dikkat etmenize ve sıklıkla tekrar etmemenizde yarar olabilir.

saç fırçaları (taraklar) hangi saç tipi i̇çin kullanılır? 2

Geniş Dişli Tarak

Saçlarınızı kırmadan tarayabilmenin en güvenli yolu geniş dişli taraklardan geçer. Özellikle banyo sonrasında ıslak ve uzun saçlarınızı bu tarak ile tarayabilir ve açılmasını sağlayabilirsiniz. Uzun saçlı her kadının kullanması gereken tarakların başında gelir.

Delikli – Aralıklı Fırça 

Genellikle saçların hızlı kurumasını sağlamak için kuaförler tarafından kullanılan ancak şekil vermek için oldukça deneyime ihtiyaç duyulan saç taraklarından birisidir.

Denman Saç Fırçası 

Bob ve lob saç kesimleri için sıklıkla kullanılan bu saç fırçası saçlarınızı yumuşatmak ve şekillendirmek için kullanılmaktadır.

Uzun Tarak 

Yine kuaförler tarafından saç ayırmak için kullanılan ancak genellikle her kadının banyosunda da bulunan son derece kullanışlı taraklardır.

saç fırçaları (taraklar) hangi saç tipi i̇çin kullanılır? 3

.Saçınız için en uygun saç fırçaları ve taraklarını google alışveriş sayfasından satın alabilirsiniz.

saç fırçaları (taraklar) hangi saç tipi i̇çin kullanılır? 4

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et