implant
Tüm Saç Renkleri

Saç Boyası Karışımları – Resimli Örnekler

Saç rengini tutturmak veya istenen rengi yakalamak her zaman kolay olmuyor. Bu konuda kuaförlükte kullandığım saç boyası karışımlarını sizlere de aktaracağım. Böylece saç boyası karışımları ile istediğiniz saç rengi tonunun rengini kendiniz de elde edebileceksiniz.

Bu içerikte sarı, kumral, kızıl, bakır, karamel, platin, kahverengi ve tonlarında hemen hemen her renk için saç boya karışımlarının formullerini sizlere aktarmaya çalışacağım. Bazı püf noktalar var ve saç boyası karışımları yaparken dikkat etmeniz gerekenler var bunların hepsini aktaracağım.

Resimli Saç Boyası Karışımları

Saç Boyası Karışımları - Resimli Örnekler
Bakır kumral Saç Rengi Karışımı

Neden Saç Boyalarını Karıştırmalıyız

Evde saç boya renklerinin tonunu karıştırarak istenilen derinlikte ve ışıltılı renk geçişleri elde edebilirsiniz. Her şeyden önce, saç renklerini karıştırarak daha kişisel bir görünüm elde edersiniz. Renkleri karıştırmak, saçlarınızda size farklı renk tonları verir.

Saç boyaları çok sayıda rengin tonlarını kullanıcılara sunduğu için boyama işlemlerinde istenen sonuca ulaşmak da oldukça kolay olabiliyor. Bu noktada önemli olan hangi renklerin bir arada kullanılacağına iyi karar vermek. Aksi halde sonuç büyük bir hayal kırıklığı da olabilir.

Saç Boyası Karışımları
İgora Atek Kızılı Sombre Bakır

Saç Boyalarını Karıştırırken Dikkat edilmesi gerekenler

1- Saç boyası tonu olarak birbirinden zıt renklerden kaçının.

2- Başarılı sonuçlar elde etmek için birbirini tamamlayan tonlar seçmelisiniz.

3-Siyah ve sarı renkleri kullanmaktan kaçınmalısınız.  Çünkü ikisi de iyi karışmayan çok baskın renklerdir. 

4- Saç rengi tonlarını karıştırırken, bunları temiz bir kaseye dökmeli ve saça uygulamadan önce iyice karıştırdıklarından emin olmalısınız. Karışık rengi Aktivatör şişesine geri verebilir veya saç rengini doğrudan kaseden renk tonu fırçasıyla uygulayabilirsiniz.

5- Saç boyası renklerini karıştırdığınızda sonucun ne olacağını görmek için önce saçınızın bir tutamını boyayarak deneme yapmanız hayal kırıklıklarının önüne geçmenizi sağlayacaktır.

Önemli: En iyi sonucu almak için, saçınızı boyadıktan sonra 24 saat boyunca yıkamayın.

Sarı Tonlardaki Saç Boyalarını Karıştırmak

Örnek olarak vediğim saç boyası Naturigin 11.0 ile 11.2’dir Bu tonlar ve alt tonlarını karıştırarak daha derin ve özel sarı saç renkleri elde edebilirsiniz.

Aşağıdaki çalışmada küllü sarıdan altın sarıya geçiş var bu saç geçişini yakalamanız için saç uçlarına geçişte balyaj tekniğini kullanmanız ve omre geçişi elde etmeniz gerekiyor

Bebek Sarısı Saç Rengi Karışımı

Önemli: Eğer sarı saç boyalarını karıştırmak istiyorsanız: 2 farklı seviyedeki sarı saç boyasını karıştırırken, daha yüksek seviye renk ışıltı sağlar, daha düşük seviye cilalılığı önlemek için derinlemesine yardımcı olur.

Rresimdeki saç boyası karışımları İgora Royal 9.55 %20 + 91/2.0

Karamel Saç Renkleri Tonu

Karamel saç boyaları var ancak fotoğraflarda gördüğünüz geçişli ve derinlik saç boyalarını sadece bu saç boyalarını kullanarak elde edemezsiniz o nedenle ışıltı istiyorsanız krepe balyaj tekniği kullanmanız gerekebilir. Farklı Karamel saç rengi tonları elde etmeniz için bir kaç formül.

Örneğin aşağıdaki ren tonuna yakın bir saç rengi elde etmek için

Neva Color Markasının %40 Altın Karamel (7.334) + %60 Küllü Kumral (7.1) Saç boyalarını karıştırmanız gerekecektir. Neva Color Saç Boya Kataloğuna bakmanızda fayda var.

Karamel tonlarında saç renkleri için bal köpüğü ile karamel tonlarını karıştırmak özellikle açık renkteki saçlar için güzel sonuç veriyor. Elbette saçın zemin rengi çok koyu ise sonuç daha koyu olacağı için açma işlemi yapmak gerekebilir.

Karamel tonlarında bir karışım yapmak isteyenler Colorix boyasının 7 numarası ile 8.1 rengini karıştırıp nefis bir renk elde edebilirler.

Kumral Saç Boyası Karışımları

Koyu kumral veya esmer bayanlara en çok yakışan renk karışımlarının bronz kahve ile kahve köpüğü renginin karışımı diyebiliriz. Aynı zamanda kızıl ve kahve tonlarını karıştırmak da emer bayanlar için tercih edilebilir.

Kumral saç renkleri boyaları karıştırırken her zaman küllü boya numarası olan 0.1 tonlarını kullanmanız gerekir, sarı tonlarına yakın olması için 7.1 daha koyu kumral tonları için 5.1 tonları ile kahverengi saç boyalarını karıştırabilirsiniz.

Kahverengi Saç Boyası Karışımları

Bayanların en çok karıştırdığı renkler içinde Loreal badem kahvesi rengi ile Palette markasının altın kahvesi bulunuyor. Bu karışımla kumral tonlarını sevenler için gayet güzel bir renk tonu elde etmek mümkün. Sarışın bayanlar biraz değişiklik istediklerinde Koleston’un altın sarısı rengi ile açık doğal sarısını karıştırabilirler.

Örneğin kahverengi ile kızıl saç boyasını karıştırarak derin ve özel saç renkleri elde edebilirsiniz.

Naturigin 4.6 ve 7.55 Gibi. Naturigin saç boyası kataloğu‘na bakmanızda fayda var.

Kızıl Ve Bakır saç Boyası Karışımları

Ashlee Simpson’ın bu harika bakır kızıl saç rengini hangi boyalar ile elde edeceğinizi aslında buradaki konumuzda anlattık. Ancak boya karışımı ile elde edileni burada da tekrarlayalım.

Daha koyu saçlar için: L’Oréal Majirouge 7.40 Kumral Yoğun Bakır Saç Boyası ve L’Oréal Oksidan Krem 30 Volüm %9 ‘luk oksidan krem Kullanabilirsiniz.

Yapmamanız Gerekenler

1- Siyah ve sarı saç boyalarını birlikte karıştırmayın.

2- İki farklı boya markasını karıştırabilirsiniz ancak içeriklerindeki amonyak kullanımına dikkat edin.

3- Boyaların iyice karıştığına dikkat edin

4- Sarı ile bakır tonlarını karıştırmayın.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

204 yorum

Popüler Yorumlar

AYTAÇ ERGUT  -  18 June 2020 / 14:49

Merhbalar, saç rengim kumral , ince telli ve %30 a yakın beyazım var. En son koleston 8.0 ile boyadım beyazlar kapandı , ancak hafif yeşillik var . Yeşilliğin giderilmesi ve biraz kahvelik katmak için ne yapmam gerekir ? 8.0 içerisine ne katmalıyım? Teşekkürler

Yoruma git

Merhaba Bergin, 8.0 kullandıysan 7.3 ile biraz dorelik katarsın ama güneşte bakır tonlarında yansıma yapar maalesef.

Yoruma git

Betül hanım saçlarınızı açmadan açık boyalarla kızıllık elde edersiniz oksidan zaten saçlarınızı açıyor turunculaşır. Ama şaresi yok değil.

Yoruma git

Tüm Yorumlar

Merhaba saçlarım boya orta açık kumral rengi kendi rengi De diplerimde 1 cm çok koyu kumral istediğim renk denize gidince açılır tatlı bi renk çocuk saçı gibi istiyorum saçlarım çok wella 12.1 küllü platin (2 tane)
Wella 8.00 kumral (1tane) %6 20 vol oksidan alsam istediğim rengi elde edebilirmiyim? Dibim koyu boyarsamda ne şekilde ilerlemem lazım turunculaşma vs tutması için şimdiden çok teşekkür ediyorum 🎈

Cevapla

Sinem Hanım sevgiler; Bebek Sarısı mı istiyorsunuz.? Ona göre nasıl yapmanız gerektiğini anlatacağım da.. Sevgiler…
https://www.bakimlikadin.net/2020/05/01/bebek-sarisi-sac-rengi-en-cok-kimlere-yakisir/

Cevapla

Merhaba benim sac rengim koyu fakat daha once balyaj yapıldı yalnız ( platin sarısı tonlarında değil ) ombre istememe rağmen saçlarımda çiğ sarılıklar ve dorelikler yansımalar mevcut ben saçımın bu tonunu karamel tonlarına boyamak istiyorum saçımın dibinde boya yok ombre gibi durması için jenifr lopez karamel tonları gibi bunun için hangi boya rengini almam lazım ya da hangi renkleri karıştırmam gerekiyor cevap verirseniz çok sevinirim

Cevapla

Zeynep Hanım merhaba; Ombre olması için krepe balyaj gibi uygulamaları yapmanız gerekir ki deneyimli değilseniz biraz zorlanabilirsiniz. Dipleri açık kahve tonlarındaysa yumuşak bir geçiş sağlayabilirsiniz. Bunun için en kolay olanı loreal’in ombre seti: https://www.bakimlikadin.net/2019/09/03/loreal-colorista-ombre-seti/ karamel istediğiniz ve saçlarınız daha önce balyajlı olduğu için tutturabilirsiniz.

Cevapla

Merhaba saçlarım koyu kumral birkaç ton acık renk için illa açmak mı lazım 7.1 le 0.22 turuncu azaktacı kullanmk yeterli olmaz mı ten rengim acık yıllardır balyaj kullandım kuaförler kapanınca diplerde gelince aldım 7.1 boyadım tabi kızıl gibi oldu hafif sonra 7 ile 7.1 garnier karıştırdım daha iyi oldu bakırlıj kızıllık olmadan saçlarımızı boyamamız mümkün değil mi kumral olmak zor 😀

Cevapla

Betül hanım saçlarınızı açmadan açık boyalarla kızıllık elde edersiniz oksidan zaten saçlarınızı açıyor turunculaşır. Ama şaresi yok değil.

Cevapla

Merhaba, öncelikle bilgilendirme için teşekkürler. Tabi ben boyaları aldıktan sonra gördüm ama bundan sonra dikkat edeceğim bilgiler edindim sayenizde 😇 sorum şu ki; igora royal absolute 8.01 ile igora royal 8.1 boyalarını karıştırıp saçıma uygulamayı düşündüm. Böylece kül oranı azalıp açık küllü kumral tonları gibi bir şey elde edebilirim gibi geldi. Sizce doğru mu? Eğer değilse ne önerirsiniz? İgora royal 8.00 ile 8.01 mi karıştırsam? Şimdiden teşekkür ederim 🤗

Cevapla

Merhaba benim saçlarım platin sarı uçlarda griler var sarının dogal tonlarını çok seviyorum ne tavsiye edersiniz

Cevapla

Dişer hanım merhabalar; Bence saçlarınız çok şu anda da güzel gibi Cilt alt tonunuza göre saç rengi seçmeniz de yararlı olabilir. Sarı tonlarında bir saç rengi istiyorsanız Bebek sarısını ben çok severek kullanıyorum. Kesinlikle tavsiye ederim.
https://www.bakimlikadin.net/bebek-sarisi-sac-rengi-en-cok-kimlere-yakisir/

Cevapla
Şengül  -  13 Mayıs 2020 / 10:41

Merhaba benim saçlarım açık sarıydı ve iyice aktı diplerim komple beyaz bende kahve tonlarına dönmek istiyorum buğday tenliyim badem kahvr gibi ama beyazların kapanmadı ve doğal bir renk olması için hangi renkleri karıştırabilirim teşekkür ederim 🙏

Cevapla

Merhabalar Şengül hanım; Size kesinlikle Loreal 503 Altın Çikolata’ saç boyasını öneriyorum. Sizin ten renginze çok yakışacağı gibi beyazları kapatma ve doğal renk tonlarına yakın olması nedeni ile çok hoş duracaktır.

Cevapla

Merhaba Ben saçımı bugün siyahtan açıcı kullanarak açtım ve bal köpeğine boyadim diller tam tuttu ama aşağıdaki kısım bal koltuğunun bir ton koyusu çıktı şuan tek renk olabilmesi için hangi renk yapmam lazım ayrıca bal köpüğü rengi bana çok açık geldi bir ton köyü renk bana daha çok yakışacağını düşünüyorum önerinizi bekliyorm

Cevapla

Tuğçe Merhaba;Oksidan vol. Söyler misin? hangi marka boyadan kaç numara kullandın. Şu an saçların 8.3 tonlarında mı?

Cevapla

Merhabalar benim saçlarım koyu kahve gibi ben küllü bir kumral istiyorum böyle içinde grilik de olabilor hafif sizce hangi renkleri karıştırmaliyim açıcı kullanmak istemiyorum

Cevapla

Merhaba Aslı, Saçlarını açmadan istediğin kumral renge dönümezsin maalesef.

Cevapla

merhaba saçım koyu kahve tonlarinda. kor ateş kızılı gibi bi renk istiyorum ama marketlerde bulamadım lal kızılı rengi var içine sarı renk katsam bi sıkıntı olur mu acaba . Bir dönem platin sarısı kullaniyodum saclarımı kızıla cevirdim çok güzel bir renk oldu. Acaba bu sskilde o rengi tutturabilirmiyim.

Cevapla

Merhaba o şekilde bir uygulama yaparsanız çiğ bir yeşil elde edersiniz denemenizi tavsiye etmiyorum. En fazla bakır tonları ile karıştırabilirsiniz.

Cevapla

Merhaba 🙂 saçlarım koyu sarı boya . Ben palette 10.2 ile garnier 110 karıştırsam azıcık platin sarı elde eder miyim yoksa tatlı sarı mı olur

Cevapla

Merhaba Selda hanım, Bu boyalar ile çiğ bir sarı elde edersiniz ve yer yer turunculuklar görürsünüz.

Cevapla

Merhaba; açık küllü kumral ve sarı karışımı nasıl bir renk elde edebiliyoruz. Örnek verebilir misiniz.

Cevapla

Merhaba Sezgi hanım, resim örnekleri ile birlikte konuyu güncelleyerek ilerleyen zamanlarda örnek vereceğiz sevgiler.

Cevapla

Merhabalar maya hanım. Kullandığım krem boyaya jel boya karıştırmak istiyorum. Bir sıkıntı yaşar mıyım?

Cevapla

Merhabalar Buse hanım, İkisinin yapısı ve içeriğindeki bileşenler farklı olduğu içim krem boyaları sadece krem boyalar ile karıştırmanızı öneririm.

Cevapla

Bir de palette 7.77 yoğun bakır tonunu bir tık daha kızıla yaklaştırmak için ne katabilir. Denediğim kızıllar bakır tonu bastırdı genelde. Ne önerirsiniz?

Cevapla

Bu renk oluşumunu renk karıştırarak değil igora royal , garnier gibi kızılda boş alternatifli boyaları kullanarak çözmenizi öneririm.
https://www.bakimlikadin.net/garnier-sac-boyasi-renkleri-numaralari/
https://www.bakimlikadin.net/igore-royal-sac-renkleri-katalogu/

Cevapla

7.1 küllü kumral ve 6.3 altın kumral karıştırsak nasıl olur acaba

Cevapla

Merhaba Umay, Hafif dore tonlarda bir renk elde edersin ama önemli olan kendi ana saç rengin.

Cevapla
Ebru Çakmak  -  24 Mayıs 2020 / 00:33

Merhaba, benim cilt alt tonum soğuk çıktı,saçlarımı 1 tüp 7.0 ve 15gr 8.0 ile karıştırıp boyuyorumdum en son karamel tonlarda sombre yaptırdım. Soğuk saç rengi Küllü bir renk elde etmek için ne yapabilirim.Teşekkürler

Cevapla

Merhaba Ebru en kolay yöntemi bu halindeyken mor şampuan kullanman, 3 hafta boyunca haftada 1 gün ve çok iyi durularsan güzel bir küllenme yakalayabilirsin. https://www.bakimlikadin.net/mor-sampuan-nasil-kullanilir-kullu-sari-ve-turunculasma/

Cevapla
Ebru kayikcioglu  -  25 Mayıs 2020 / 21:56

Merhaba saçlarım suan koyu kahve koleston 6.0 ile 8.74 u karistiip uygulasam guzel bir renk olurmu acaba 8.74 te kizillik olurmu saclarimin dipleri çünkü beyaz

Cevapla

Merhaba evet turunculanma yaşarsınız maalesef.

Cevapla

Merhaba efendim; saçlarımın boy ve uç kısımları balköpüğü balyajlı, diplerim epeyce beyaz Majirel 8.0 boya ve loreal majirel 20volüm oksidan ile birebir eşit ölçüde koyup boyuyorum fakat beyazları kapatmıyor; gün ışığında beyazlar hala duruyor gibi, nerede yanlış yapıyorum :(?

Cevapla

Merhabalar Hülya hanım yanlış yaptığınız bir şey yok Majirel beyeazları kapatmak için kullanılabilecek en iyi boyaların başında geliyor. Belki dipleri daha küllü tonlarda tercih ederseniz beyazları kapatmakta daha başarılı olabilirsiniz. Sevgiler.

Cevapla

Merhaba benim şu an diplerim 3 santim kadar beyaz (artık yaşlandım) uclarım sarı röfleden uzamış Kötü bi durumda Diplerimi kendim boyamak istiyorum , biraz koyu bi dip seviyorum cildime daha iyi geliyo , yani balyaj gibi olucak artık , küllü renk sevmiyorum , garnıer 6.34 altın çukulata ve 6 natural kumral aldım bunları karıştırıp kullanırsam yeşillenme olurmu şimdiden teşekkür edrim

Cevapla

merhaba , karamel tonu yakalamak için igoranın hangi tonu kullanılması daha iyi olur ve kaç volüm kullanmamız gerekecektir bana ıgora 8 ıgora 9 ve vital 7.55 sac boyası ıle 30 volüm ıgora kullandım ama tam olarak istediğimi elde edemedim daha sarımsı bir ton oldu. ben daha karamelimsi sıcak bir ton istiyordum yardımcı olursanız cok sevinirim. teşekkürler

Cevapla

merhaba ben son 3 aydır evde loreal excellence 1/4 oran 7,0 , 1/2 oran 7.43 , koleston tüp 1/4 oran 8.0 ve 1/4 oran majirel 7.44 ü karıştırıp 2 adet %9 luk koleston oksidanla karıştırıp bakır kızıl kumral arası ton elde ettim ve memnun kaldım ama igora boyaya geçmek istiyorum çünkü beyazlarım hemen ortaya çıkıyor ve boya akıyor. igora ile hangi numaları denklemem gerekir? 8.77 -7.77 ye kumral bişeyler katıp o yoğun bakırlığı azaltmak istiyorum. bir de igoranın 0.77 sinin kullanımı nasıl? açıklarsanız sevinirim

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz iletisim@bakimlikadin.net  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et