Tüm Saç Renkleri

Amonyaksız Saç Açıcı Nedir?

Amonyaksız saç açıcıların tercih sebebi kimyasal saç bakım ürünlerinin içerisinde bulundurduğu amonyak maddesinin saç yapısının bozulmasına ve kolay kırılabilir hale gelmesine sebep olmasıdır. Bu durumun yaşanmaması için kişilere amonyaksız saç açıcı önerilmektedir.

Bu saç açıcı, saçın kabuğunu bozmadan renginin açılmasını sağlamaktadır. Saçta kurulaşma, incelme ya da sertleşmeye sebep olmadan rengin açılmasını sağladığı için ürünü kullananlar tarafından da tavsiye edilmektedir.

Amonyaksız Saç Açıcı Kullananlar

Kullananlar saçların yanmadan açıldığını ve istenilen rengin büyük oranda yakalandığını söylemektedir. Bunun yanında ürünü kullananlar tarafından, saçların canlı bir görünüme sahip olduğu da yorumlanmaktadır. Ürünün amonyaksız olması sebebiyle pek çok kullanıcı, saçlarına kimyasalların zarar vermediğini söylemekte ve bu durumdan memnun olduklarını belirtmektedir. Amonyaksız saç açıcıların, saçlarda işlem sonrası herhangi bir turunculaşmaya sebep olmadığı da kullananlar tarafından değinilen önemli konular arasında yer almaktadır.

amonyaksız saç açıcı
amonyaksız saç açıcı
amonyaksız saç açıcı
@elegant_ioannina

Ayrıca kullananlar işlem sırasında gözlerinde ya da saç derilerinde herhangi bir yanma olmadığını da ifade etmektedir. Ek olarak amonyak içermeyen saç açıcı kullanan pek çok kadın, saçlarının boyama sonrasında kırılma oranlarının bir hayli azaldığını ifade etmektedir. Kırılma oranının düşük olması sebebiyle kişiler uygulama sonrasında saçlarını kestirmek zorunda kalmamaktadır.

Amonyaksız Saç Açıcı Boya Markaları

Türkiye’de satılmakta olan pek çok amonyaksız saç açıcı ve boya markası bulunmaktadır. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen markaların başında Botanic Plus gelmektedir. Bunun yanında yine saç açıcı olarak kullanılan

  • Element
  • Kyana Herboria Max
  • Loreal Platinium
  • Daimon

markaları bulunmaktadır. Erkekler için Neva Men serileri ve Schwarzkopf Men Perfect ürünleri satılmaktadır. Yine amonyaksız saç boyası olarak kullanılabilecek Acacia Jean’s Color ve Loreal İnoa ürünleri de piyasada yer almaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et