Tüm Saç Renkleri

Balyaj Nasıl Uygulanır?

balyaj nasıl uygulanır? 1

Son yıllarda bayanların sıklıkla tercih ettiği ve doğal saç renginin korunması sayesinde daha güzel sonuçlar elde edilen balyaj uygulamaları popülerliğini hala korumaktadır. Genellikle saça boydan veya sadece uç kısımlarına doğru uygulama yapılır. Bu bölgelerde renk açma işlemi folyolar yardımıyla yapılır ve saç doğal tonundan bir iki ton daha açık renklerle gölgelendirilir. Balyaj uygulaması genellikle farklı yoğunluklarda yapıldığından mutlaka usta bir elden çıkmalıdır.

Saçları daha parlak gösteren balyaj uygulaması ile doğal saç rengi korunmuş olurken, birkaç ton açığında ışıltılı bir görünüm elde edilir. İsteğe bağlı olarak saçın tamamına uygulanabilir ve doğal saç renginin aralarında gölgeli ışıklandırmalar elde edilir. İsteğe bağlı olarak yapılan balyaj işleminde renk tercihine ve saçın istenilen kalınlıkta boyanmasına uygun şekilde uygulama yapılır. Saçın tamamına yapılması gerekmez, istenilen miktarda balyaj uygulaması da söz konusudur. Saçın sadece aralarına veya istenirse de sadece uç bölgelere işlem uygulanır.

Balyaj’da doğal Görünüm Nasıl Elde Edilir?

Balyajın doğallığı saça çok nizami şekilde tatbik edilmemesinden de kaynaklanır ve daha çok krepelenmiş tutamların boyanması ile elde edilmiş ışıltılarla doğal görünüm elde edilir. Krepe yapılarak uygulanan işleme krepe balyaj ismi verilir ve daha doğal göründüğü için en sık kullanılan yöntemlerin başında gelir.

 

Saçın genelde dip kısmından ucuna doğru, çok daha kalın tutamlar halinde yapılan papatya balyajda ise daha karışık bir teknik uygulanır. Bu işlemlerin hepsinde saçın dip ve alt kısımlarında ana saç renginde değişiklik yapılmaz ancak saçlarda beyazlık varsa veya renk isteniyorsa bazen boyama işlemi yapılabilir. Papatya balyajda bir aparat sayesinde tüm saçlar eşit şekilde dağıtılmak üzere taranır ve aparatın üzerinde kalan saçlara balyaj işlemi uygulanır, yani boyanır. Açık renk saçlara koyu renk boyamalar uygulanabilirken, koyu renk saçlara açık renk boyama da yaptırılabilir. Kuaföre sık sık giderek istenilen sayıda paket attırmanız da mümkündür.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et