Tüm Saç Renkleri

Aşk Alevi Saç Rengi ve Saç Boyaları

Aşk alevi saç rengi, kadınlar tarafından çok sevilen bir kızıl türüdür. Bu rengi tam olarak ortaya çıkarmak gerçekten bir kuaför kabiliyeti ister. Yetenekli kuaförlerin başarıyla açığa çıkardıkları aşk alevi saç rengi iddialı vamp bir duruş sergiler. Aşk Alevi sevenler için tüm detaylarıyla bu kızıl saç rengini; hangi boya markası ve markanın tüp numarasıyla birlikte nasıl kullanmalıyız sizler için anlattık.

aşk alevi saç rengi ve saç boyaları

Aşk Alevi Saç Rengine Geçiş İçin Ön Hazırlık

Aşk alevi saç rengi için çalışacağınız zemin oldukça önemlidir. Tıpkı saçı sarıya çevirme işlemlerini gerçekleştirirken yaptığımız gibi oreal açıcıları kullanmamız gerekecektir. Sadece zemin sarı, açık kumral gibi bir tonlardaysa birazdan vereceğimiz boya markalarını ve belirttiğimiz numaraları verdiğimiz oranlarla karıştırarak boyamanız yeterli olacaktır. Ancak dediğimiz gibi sadece açık zeminlerde açıcıya gerek yoktur.

Aşk Alevi Saç Rengi İçin Koyu Zemin Saçların Ön İşlemleri Nelerdir?

İlk olarak ister siyah zemin ister koyu kumral veya kahverengi zemine sahip olun 20 ‘lik volume oreal kullanarak saçı açma işlemine başlıyoruz. Tüm saça uygulamayı gerçekleştiriyoruz. Her on- on beş dakika da bir tarak yardımıyla saçın tonu açılmış mı ve saçın yıpranma oranını kontrol ederek yaklaşık bir 40 dakika oreal saçta kalarak işlemi tamamlıyoruz. Zemin kahverengi ya da koyu kumralsa açma oranı büyük ihtimalle inatçı bir saç değilse başarılı olacaktır.

Ancak zemin siyah gibi inatçı bir renkse, ilk açımda istediğimiz açık tonu yakalayamaya biliriz. İlk açımda düşük bir volumla girdiğimiz oreal saçı çok yıpratmayacaktır. Bu nedenle saçı yıkayıp kurutup oreal işlemini aynı şekilde ikinci kez tekrarlayabiliriz. Ancak üçüncü tekrardan kesinlikle kaçınmalıyız. En azından saçı bir hafta dinlendirip ara verip, bir hafta sonra tekrar deneye biliriz. Dediğimiz gibi siyahı açmak zor olabilir. Tekrar oreal açım işlemini tekrarlayabilirsiniz. Sonuçta, istediğiniz tona ulaştığınızda aşk alevi saç renginin boyama aşamasına başlaya biliriz.

Aşk Alevli Saç Boya Markaları

NevaColor 66.46

( NevaColor Saç boya kataloğu )

NevaColor 66.46 Aşk İksiri Saç Boyası aşağıdaki örnek fotoğrafta’da görebileceğiniz gibi siyah saç üzerine kolaylıkla boyanabilmektedir. Kutudaki tam rengi vermemesinin edeni ise saçın saçın koyu renk olmasından kaynaklanmaktadır. Hiç saç açıcı açmadan bu saç rengini elde edebilirsiniz. 2019 NevaColor 66.46 Alş Alevi Saş boyasının Kutu fiyatı ise 13 tl

aşk alevi saç rengi ve saç boyaları 1
aşk alevi saç rengi ve saç boyaları 2

Fotoğraflar instagram/yildizella1 ‘dan alınmıştır.

Koleston 66.46

Koleston Tüm saç Renkleri Kataloğu

Koleston Saç boyasının 66.46 boyası da yine güzel bir kızıl renk barındırıyor. NevaColor’dan daha koyu ve kahverengi içerdiğini söyleyebilirim. Koleston 66.46 Saç boyasının Kutu fiyatı ise 23 tl.

aşk alevi saç rengi ve saç boyaları 3

Aşağıdaki saç rengi Koleston 66.46 ile boyanmış ancak açıcı kullanılmış bir saç rengi.

aşk alevi saç rengi ve saç boyaları 4

Aşağıdaki saç rengi ise Koleston 66.46 Aşk Alevi ile boyanmış ve açıcı kullanılmamıştır.

aşk alevi saç rengi ve saç boyaları 5

Aşk Alevi Saç Rengi Boyama Aşaması

Zeminimiz artık hafif sarı, dore tonlarına ulaştı. Şimdi boyama işlemine geçebiliriz. Açıcıdan sonra saçı yıkayıp hafif nemi alınarak; Neva Colour 7.66, Koleston 66.46, Palette 7-887 boyalardan birini seçip, 20’lik volume oksidan ile boyamalısınız. Karışımı hazırlarken boya ve oksidanın iyi bir şekilde kremsi hal alana kadar karıştırılıp saça uygulanması gerekiyor.  Tüm saça uygulanmış bu işlem 40-45 dakika saçta bekletilmelidir. Boyama işleminden sonra saçı yıkayıp şekil verebilirsiniz. Saçınız eşsiz ateşli aşk alevi saç rengine dönüşmüş olacaktır.

Aşk Alevi saç boyası kızıl saç renginin en güzel tonlarından bir tanesidir. Yoğun bir kızıllık içermektedir ve farklı saç boya markalarında benzer tonlarda Aşk alevi saç boyaları bulunmaktadır. Bu konuda farklı saç boya markalarının Aşk alevi boya renkleri ve Evde nasıl saçlarınızı bu renklerde elde edebileceğinizi anlatacağım.

Türkiye’de Aşk Alevi saç boyası olarak satılan iki marka bulunmaktadır.

Evde Farklı Saç Boyaları ile Aşk Alevi Saç

Her ne kadar 2 farklı markada’da Aşk alevi olarak tanımlanan 66.46 saç rengi olsa’da farklı saç boyaları ile ‘de güzel kızıl renkler elde edebilirsiniz.Örneğin Aşağıdaki saç rengi Pillarbox Red Directions saç boyasından elde edilmektedir.

aşk alevi saç rengi ve saç boyaları 6
ask-alevi-sac-rengi-ve-modelleri
ask-alevi-sac-rengi-ve-modelleri1

Hangi Ten Rengine Yakışır

Aşk alevi saç rengi beyaz tenli tüm kadınlara yakışır. Ayrıca Soğuk cilt alt tonu olan kadınlara da yakışan bir saç rengidir. Çünkü Bu saç rengi son derece sıcak bir saç rengidir dolayısıyla beyaz tenli / Soluk cilt alt tonları olan kadınlara daha çok yakışmaktadır. Cilt alt tonunu öğrenmek için ilgili konuyu okuyabilirsiniz.

ask-alevi-sac-rengi-ve-modelleri2
ask-alevi-sac-rengi-ve-modelleri3
ask-alevi-sac-rengi-ve-modelleri4
ask-alevi-sac-rengi-ve-modelleri5
ask-alevi-sac-rengi-ve-modelleri6

3 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba !!
Ben bakımlıkadın.net'in moda editörü ve medya sorumlusu Şule BAŞER. Bana sormak istediğiniz soruları lütfen konularıma yorum yaparak sorunuz.
[email protected]

İlgili Yazılar

9 yorum

merhabalar aşk alevi rengi ile ilgili bişe sormak istiyorum yıllar önce bu rengi kullandım ve çok beğeniyorum ama o zaman kendi saç rengimin üzerine uygulandığı için çok güzel tutmuştu şimdi saçlarımda boya var ama doğal saç rengim gibi bi sorun yaşarmıyım

Cevapla

Merhaba Arzum,
Şuan hangi rengi kullandığını bilmediğim için seni yanlış yönlendirmek istemiyorum. Lütfen boyamadan önce kuaförünüze danışın.

Cevapla

Şu an elini sacina goturmus bi bayan var onu kizilin hangi tonu oldugunu soylermisiniz ustunde dekolte bi elbise var

Cevapla

Merhabalar sevda hanım bahsettiğiniz saç rengini Directions saç boyasından
Pillarbox Red ile elde edebilirsiniz.https://www.bakimlikadin.net/2019/05/15/directions-sac-rengi-katalogu/

Cevapla

koleston 66.46 da açıcı kullanılmamış olan saç da açıcıdan kastınız kutunun içinden çıkan açıcı mı yoksa ayrıyeten saç açma işlemi yapılmadı mı demek istediniz

Cevapla

Zeynep hanım merhabalar; hiç açılmamış saçtan kastımız.

Cevapla

Merhabalar neva colorun kutulu boyasını bulamıyorum tüp boyasında ise 66.46 volkan kızılı diye geçiyor. 7.66 isminde de aşk alevi boyası var. Hangisini tercih etmeliyim, bir de şarap kızılı boya ile karıştırıldığında nasıl bir renk ortaya çıkar

Cevapla

Merhabalar, 7.66 kullanabilirsiniz.

Cevapla

[…] Amazon kızılı saç rengine yakın bir renk olan Aşk Alevi Saç rengine göz atmak için buraya tıklayın. […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et