Tüm Saç Renkleri

Ozonlanmış Zeytin Yağı Faydaları

Ozonlanmış Zeytin Yağı sağlıklı bir besin elde etmek için kullanılan yağ seçeneklerinin başında gelmektedir bu yazımızda faydalarından ve öneminden bahsedeceğim.

Faydaları

Karaciğerimiz çok fazla yağlandığı zaman ciltte çok fazla miktarda sivilce çıkar ve çok kötü bir görünüm oluşur. Bu görüntüyü ortadan kaldırmanın en iyi yolu ozonlanmış zeytin yağıdır.

Çok az bir zaman içerisinde cildimizi pürüzsüz hale getirmektedir.

Aft sonucu ortaya çıkan ağızda ki yaralanmalarda da kullanılabilmektedir. Bu yaraları geçirmede çok etkili bir yöntemdir. Gargara ile birlikte kullanılması tavsiye edilmektedir.

Göğsümüzde meydana gelen ağrılarda hafif bir masaj ile uygulanırsa iyileştiği görülmüştür.

Öksürüğümüz varsa yine bu yöntem ile geçirilmesi en uygun olanıdır.

İpucu: Zeytinyağlı Saç Bakım Maskeleri

ozonlanmış zeytin yağı


Sedef gibi cilt rengimizin bozulduğu hastalıklarda kullanılırsa cildimizin eski ten rengine dönmesinde büyük rol oynamaktadır.

Hücre metabolizmasını daha hızlı çalışması konusunda destekler.
Kaslarımızı fazla zorladığımız zaman yırtılma yaşayabiliriz. Bu gibi durumlarda yine ozonlanmış zeytin yağı kullanılması önerilir. Kaslarımızı eski çalışır hale geri getirir. Çok iyi bir tedavi yöntemidir.
Ayrıca uyku problemi çekenler de bu yağı kullanabilir. Yatmadan hemen önce vücudun her yerine sürülürse gayet rahat ve huzurlu bir uyku çekmenize olanak sağlar.


Kepek sorunumuz varsa bu yağ ile birlikte saç diplerimize masaj yaparak yedirirsek bu sorunu da ortadan kaldırmaya yardımcı olmaktadır.
Halkımızda çok fazla şekilde görülen tırnak mantarı isimli hastalığı da doğal bir yöntem olan bu yağ ile ortadan kaldırılmaktadır. Ozonlanmış zeytin yağımızı mantar olan tırnağımıza sürdükten sonra streç yardımıyla sarıyoruz. 30 dakika bekledikten sonra çıkarıyoruz. Böylelikle iyileşmesinde büyük rol oynamaktadır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et