Tüm Saç Renkleri

Moringa Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?


Moringa ağacının tohumlarının soğuk presleme işleminden geçirilmesi ile elde edilen Moringa Yağı, cilt sağlığına konusunda önemli etkiler gösterebilen doğal bir kişisel bakım ürünü olarak kullanılmaktadır. Günümüzde birçok insanın cilt sorunlarının giderilmesine yardımcı olan bu bitkisel yağlar, anti-aging ve anti-inflamatuar özellikleri ile bilinmektedir.

moringa yağı

Moringa Yağının Cilde Faydaları Nelerdir?


Cilde faydaları neredeyse saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Özellikle de yaşlanma karşıtı bir etki göstermesi ile bilinen bu yağ, yoğun besleyici bileşenlere sahip olması ile bilinmektedir. Bu sayede kırışıklıkların giderilmesine ve yeni kırışıklık oluşumunun önüne geçilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun ile beraber cildin doğal bir parlaklık kazanmasına, kesik, yanık ve deri döküntülerinin giderilmesine, sivilce, siyah nokta ve akne gibi cilt sorunlarının önüne geçip giderilmesi gibi konularda da önemli ölçüde fayda sağlayabilmektedir.


Nasıl Kullanılır?


Pek çok farklı cilt sorunu ile karşı karşıya olanların en çok merak ettiği konulardan biri de Moringa yağının kullanımı konusudur. Doğal bir antiseptik özelliğine sahip olan ve çeşitli cilt sorunlarında önemli bir etken olarak değerlendirilen bu yağ, herhangi bir kimyasal içermeyip tamamen doğal bileşenlerden oluştuğu için dikkatli bir kullanım gerektirmektedir. Genellikle ciltte sorunlu olan bölgelere bir pamuk yardımı ile uygulanabilmekte ya da vücuda masaj yaparak kullanılabilmektedir. Tüm vücut üzerinde uygulanmadan önce ciltte herhangi bir alerjik reaksiyona neden olup olmayacağını anlayabilmek için cildin küçük bir bölümünde test edilmesi önerilmektedir.


Moringa Yağının Fiyatı


Bitkisel yağlar arasında önemli bir yere sahip olan Moringa Yağı, birçok insan için önemli bir kişisel bakım ürünü haline gelmiştir. Genellikle aktarlarda ve bu gibi bitkisel ürün satışı gerçekleştiren yerlerde bulabilmenin mümkün olduğu Moringa yağı fiyatı da yine en çok araştırılan konulardan bir diğeridir. Genellikle markasında ve mililitresine göre değişiklik gösteren bu yapın fiyatı hakkında kesin bir bilgiden bahsetmek mümkün olmazken, fiyatların ortalama olarak 30 TL’den başladığı bilinmektedir.


Moringa Yağının Saçta Kullanımı


Cildin yanı sıra saçta da pek çok sağlık sorununun giderilmesine yardımcı olmaktadır. kepeğin giderilmesi, saç derisinin nemlendirilmesi, kırık saç uçları ile savaşması ve saç köklerini güçlendirmesi Moringa yağının saça faydaları arasında yer almaktadır. Bu denli etkili olan bir bitkisel ürünün kullanımı da önemlidir. Saçta kullanımı genellikle saç derisine masaj olarak uygulanması ya da saç köklerinden uçlarına kadar sürülüp belli bir müddet bekletilmesi ve sonrasında durulanmasıdır. Ayrıca şampuana karıştırılarak da kullanılabilmektedir.

İlgili Yazılar

2 yorum

Moringa yağını ilk kez sizden duyuyorum ve okuduğuma göre bayağı da iyi faydası varmış. Tam da kilo vermeye karar vermişken metabolizmayı hızlandırması ve tokluk hissi vermesi çok işime yarayacağını düşünüyorum. Fiyatı da diğer bakım yağları gibi pahalı değilmiş. Cilde ve saça olan faydalarını da gördükten sonra sanırım kesinlikle moringa yağını deneyimleyeceğim.

Cevapla
seymaoz  -  21 Ocak 2021 / 09:25

ben moringa yağını daha önce duymuştum. kardeşim moringa yağı içeren bir şampuan kullanmıştı. saçlarına oldukça faydalı olduğunu söylemişti. burdaki diğer faydalarını da okuyunca saçlarıma ve vücuduma bu yağı kullanabileceğimi düşünüyorum.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et