Tüm Saç Renkleri

Sivilceye Yatkın Ciltler İçin En İyi 10 Fondöten

Sivilceye yatkın ciltler günümüzde birçok kadın için ciddi bir sorun haline dönüşmektedir. Ergenlik döneminde olduğu gibi yetişkinlikte de zaman zaman sivilce sorunları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Bu gibi clt problemlerinin en önemli nedenli hormonal bozukluklar ile cilt dengesizliği olarak gösterilebilmektedir. Sivilceye meyilli bir cilt yapısına sahip olanların fondöten kullanımı da sivilce oluşumunu tetiklerken, bu gibi durumlarda özel fondötenlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

İşte sivilceye yatkın ciltler için en iyi 10 fondöten önerisi…

1- Maybelline New York Fit Me


Akne ve sivilce izleri ile mücadele eden ciltler için uygun fiyatlı sivilce karşıtı fondöten olarak gösterilebilen Maybelline Fit Me fondöten, ciltteki fazla yağı emerek mat bir görünüm kazandırmaktadır.

2- Vichy Dermablend Mineral Toz Kompakt

Cildininin tüm gün boyunca mat görünmesini isteyenlerin tercihi olan Vichy Dermablend Mineral Toz Kompakt Fondöten, sivilce izlerini gizleyebilme, renk dengesizliğini eşitleme ve 12 saate kadar kalıcılık sağlama gibi özellikleri ile dikkat çekmektedir.

sivilceye yatkın ciltler
Sivilceye Yatkın Ciltler

3- Clinique Stay Matte Yağsız


Özel formülü sayesinde cildin yağ ve nem dengesini koruyan Clinique Stay Matte Yağsız Fondöten, cildin parlak görünümünü engelleyerek hem kapatıcılık sağlamakta hem de doğal görünmesine yardımcı olmaktadır.

4- Loreal Infalibble Pro-Matte 24HR Fondöten

Günümüzde birçok kadın tarafından günlük makyajda tercih edilen Loreal Paris Infalibble Pro-Matte 24HR fondöten sivilceye meyilli ciltler için uygundur. Kısa sürede kuruyan yapısı sayesinde bulaşmayan bu fondöten, gün boyunca cilde tazelik sağlamakta ve dağılmadan uzun süre kullanılmaktadır.

5- Maybelline SuperStay Better Skin Fondöten


Genellikle tüm gün boyunca cildinin tazelenmesini isteyen ve bununla beraber sivilce oluşumunu engelleyen bir fondöten tercihi olarak bilinen Maybelline SuperStay Better Skin Fondöten, sivilceye meyilli olan ciltler için oldukça idealdir. Üstelik cildin doğal görünmesini ve kendisini yenilemesini de sağlayabilmektedir.

6 – Note Mattifying Fondöten Spf15

Sivilceye meyilli cilt tipleri için geliştirilen formülü ile oldukça ideal bir fondöten önerisi olarak karşımıza çıkan Note Mattifying Fondöten Spf15, cildin hem kusursuz görünmesini sağlamakta hem de çabuk kuryan formülü sayesinde giysilere bulaşmadan kullanılmaktadır.

7- Clinique Anti-Blemish Sivilce Karşıtı

Sivilceye meyilli ciltler için en iyi fondöten önerileri konusunda başı çekenlerden biri de Clinique Anti-Blemish sivilce karşıtı fondöten olarak bilinmektedir. hassas ciltler için de uygun olan bu fondöten, gözenekleri tıkamadan ciltteki tüm kusurları en iyi şekilde örtmekte ve cilt sağlığını korumaktadır.

8 – Nars Velvet Matte Skin Tint Fondöten

Fondötenden çok renkli nemlendirici olarak tercih edilen Nars Velvet Matte Skin Tint, sahip olduğu yağsız formül sayesinde mat bir görünüm oluşturarak doğal ve sağlıklı bir cilt görünümü oluşturmaktadır.

sivilceye yatkın ciltler i̇çin en i̇yi 10 fondöten 1
Sivilceye Yatkın Ciltler @beautiful_glowy_skin

9- Revlon ColorStay Makeup Fondöten

evlon ColorStay Makeup Fondöten yoğun kapatıcılık ve uzun süre kalıcılık sağlayan bir üründür. Üstelik yağlı ve karma cilt yapısına uygun olduğundan sivilce oluşumunu da engelleyebilmektedir.

10- Estee Lauder Double Wear Fondöten

Sorunlu cilt yapısına sahip kadınların vazgeçilmez ürünlerinden biri olan Estee Lauder Double Wear fondöten, hemen her cilt tipine uyum sağlayan özelliği ile dikkat çekmektedir. Üstelik cilt kusurları üzerinde yoğun bir kapatıcılık sağlaması da cildine önem veren her kadın için artı bir değer olarak kabul edilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et