Tüm Saç Renkleri

2 Farklı Yöntem ile Evde Gözenek Temizleme Rutini

Yüzünüzdeki gözenekleri rutin olarak temizleyerek daha canlı ve bebeksi bir cilt elde edebilirsiniz. Evde gözenek temizleme rutini ile bunu doğal ürünler ile de gerçekleştirmek mümkün.

Aslında bunun için birçok yöntem var. Biz bu yazımızda 2 adet yöntemden bahsedeceğiz. Bu yöntemleri uyguladığınız zaman çok daha temiz ve bakımlı bir cilde sahip olacaksınız.

2 farklı yöntem ile evde gözenek temizleme rutini 1

Göz at !! : Gözenekler Neden Olur ?

Gözenek Temizleme Rutini için Tarifler


İlk adımımız gayet kolay, her gün yüzümüzü mineralli su ile ( tercihen maden suları ile ) yıkamak. Bu yöntemle birlikte yüzümüzü derinlemesine temizlik yapmış oluyoruz. Ama şunu belirtmekte fayda var. Çok iyi temizlensin diye yüzümüze zarar verecek şekilde bastıra bastıra sert hareketler uygulamıyoruz. Daha yumuşak şekilde yüzümüzün her yerini yıkıyoruz. Daha sonrasında temiz ve kuru bir havlu ile yine yüzümüze zarar vermeyecek şekilde kuruluyoruz. Yüzünüzü yıkadıktan sonra nemlendirici kullanmanız da fayda sağlayacaktır.

gözenek temizleme rutini
Scrub ile Gözenek Temizleme Rutini

Scrub ile Gözenek Temizliği

İkinci adımımız ise scrub ile gözenek temizliği. Cildimizde ölü bulunan hücreler gözeneklerimize dolarak onları hem genişletir hem de tıkar. İşte bu durumu yaşamamak için güzel yollardan biri scrub ile temizlemektir. Şimdi sorabilirsiniz “scrub nedir?” diye. Hiç merak etmeye gerek yok aşağıda bu tarifi veriyor olacağız.

Scrub Nedir?

Bize lazım olan malzemeler; 2 yemek kaşığı kadar yulaf, 1 yemek kaşığı civarı bal ve su. Öncelikle elimizde bulunan yulafı blender yardımı ile iyice öğütüyoruz. Öğütülmüş olan yulafı ve balı bir kasenin içinde karıştırıyoruz. Suyumuzu da hafif ısıttıktan sonra karışımın içine döküyoruz. Biraz beklettikten sonra bir ile iki dakika civarı yüzümüze uyguluyoruz. 10 dakika bekledikten sonra ılık su yardımıyla yüzümüzü temizliyoruz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et