Tüm Saç Renkleri

Ovadril Losyon Nedir, Nasıl Kullanılır?

Ovadril losyon, cilt sorunlarını gidermekte kullanılan bir losyondur. Cilt tahrişleri ve pişik gibi cilt sorunlarında büyük etkiye sahip olan Ovadril losyon sivrisinek ısırıkları, arı sokması ve cilt yanıklar gibi sorunları hızlıca tedavi etmesiyle bilinmektedir.

Ovadril Losyon Ne İşe Yarar?

Cildin sürülen bölgesine lokal anestezi (uyuşturucu) etkisi gerçekleştirerek tahriş olan bölgeyi tedavi etmek amaçlı kullanılmaktadır. Losyonu sürülen bölgedeki dokuyu sıklaştırması ve yenileyici etkisiyle birlikte arı sokması, sivrisinek ısırıkları, güneş yanıkları, ısırgan otu tahrişi, pişik, meme ucu çatlakları, anüs çatlakları, çıban gibi ağrılı ve kaşıntılı cilt sorunlarını tedavi etmektedir.

Nasıl Kullanılır?

Bu ilacı kullanmadan önce cildinizde uygulanacak bölgenin sabunlu ile temizlenmesi gerekmektedir. Ardından losyonu çalkalayınız. Çalkaladıktan sonra avucunuza bir miktar alın ve uygulanacak bölgenin tamamına gelecek şekilde iyice yediriniz. Losyonu cildinizde tedavi edilmesi gereken bölgeye sürdükten sonra üstünü kapatmayınız ve hava almasını sağlayınız.

Ovadril losyon, günde 3-4 defa kullanılabilir.

Etken Maddesi Nedir?

İçeriğindeki etken maddesi çinko oksit bileşiğidir.

Ovadril Losyonun Yan Etkileri

Kullanımından sonra dudakta, boğazda, dilde veya yüzünüzde şişlik olması durumunda, nefes darlığı, kaşıntı, egzama, kızarıklık, deride yanma ve iltihap gibi durumlarda direkt olarak hemen doktorunuza başvurunuz.

Ovadril Losyonun Güncel Fiyatı Nedir?

Toprak İlaç Firması tarafından satışa sunulan ve üretiminin Sakarya’da yapıldığı 120 gram Ovadril losyonun 2020 güncel fiyatı KDV dahil 10,12 TL’dir.

Muadil Ürünler

Bu ilacın muadili olan, etken maddeleri ve içeriğini aynı olan diğer ürünler;

 • DIFESTOL 30 gr jel
 • KALADRYL 16/G120 G losyon
 • JETOKAIN ampul
 • ARTROPAN 20 mg/ml ampul
 • LIDOCAINE
 • MEBUCAIN Naneli Pastil
 • SEKROL tablet
 • MUKORAL tablet
 • PULMOR şurup
 • LOKARIL krem
 • TANAL 100 ml losyon

Kullanan Kişilerin Yorumları

Etkisini hemen gösteren bir losyon. Sivrisinek veya böcek ısırıklarından kaynaklı şişen bölgeye iyice çalkaladıktan sonra sürülüyor ve kaşıntısı hemen kesiliyor.

Böcek ısırığında kullanmıştım. Isırılan bölgeye sürdükten sonra hemen uyuşturdu ve sürdüğüm bölgede ki kaşıntı hissini çabuk şekilde azalttı.

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et