Tüm Saç Renkleri

Matofin Nedir? Yan Etkileri ve Kullanıcı Yorumları

Diyabet hastalığının ortaya çıkmasına neden olan düzensiz yaşam tarzı ve yanlış beslenmedir. Tüm bu tercihlerin sonucunda diyabet hastaları da tüm dünya üzerinde oldukça yaygınlaşmış ve bu konu üzerine farmakolojik olarak birçok ilaç piyasaya sürülmüştür. Toplumdaki diyabet sıklığı arttıkça bu ilaçların kullanım oranı da gün geçtikçe çoğalacaktır.

Hastalara diyabet konusunda ne kadar faydalıdır bilinmez ama pankreasın insülin salgısı üzerinde regülasyon sağlayıcı bir etkisi olduğu uzun araştırmalar sonucunda ortaya çıkmıştır. 

matofin
Matofin

Etken Maddesi

Oral antidiyabetik ilaçlar sınıflandırılmasında bulunan matofin ilacının etken maddesi metformin‘dir. Metformin gebelik kategorisinde sınıflandırılacak olursa B grubunda yer alır. Bebeğe anne sütü yoluyla geçebilir.

Kullanım Alanları

Matofin oral antidiyabetik ilaçlar arasında yer alır. Kan şekeri regülasyonu sağlamak için oldukça etkili bir ilaçtır.

Diyabet hastaları kan şekeri yükseldiği zaman doktora başvurdukları takdirde diyabetes mellitüs tanısı aldıkları andan itibaren matofin gibi güvenli bir ilacı kullanmaya başlayabilirler şeker hastalığı ilaçla tedavi edilebilir bir düzeyde ise bu ilaç oldukça etkilidir.

Kan şekeri yüksekliğinde kullanılır ve kanda glikoz yükseldiği anda bu glikozu dokulara sokmak amacıyla insülin salgısını başlatır genellikle tip 2 diyabet hastalarının kullandığı Bu ilaç uzun araştırmalar sonucunda ilaç şirketleri tarafından piyasaya sürülmüştür.

Muadilleri

Diabest, diaformin, glange, glifor, glinext, glycophage, glucotard, glukofen, insufor, metfull, metodel, metvel.

Fiyatı

Matofin 2019 güncel fiyatı 25.94 TL’dir.

Kullanıcı Yorumları

Ne yan etkisini ne de etkisini görmediğimi söyleyebileceğim ilaç. sabah iki 500lük akşam tek şeklinde en az bir aydır kullanıyorum tık yok. belli bir süresi mi var etki etmesi için nedir anlamadım

İlaca başlayalı iki hafta olacak, ilk hafta 500mg sabah ikinci yani bu hafta sabah 1 aksam 1 almamı söyledi. paket bitince 800 mg sabah aksam alacakmışım. inuslin direncim tavanlarda cıktıgı için başladım ve hakikaten her dakika yemek yemek istemiyorum artık.. beni asıl mutlu eden bu ilacın kilo verdirmesiydi.

https://eksisozluk.com/matofin–3197363

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et