Tüm Saç Renkleri

Daflon Nedir? Etkileri ve Kullanıcı Yorumları

Daflon hemoroidin ameliyatsız tedavisinde uzmanlar tarafından reçete edilmektedir. Yetişkin popülasyonda görülme sıklığı çok yükselen hastalık kaşıntı, ağrı ve kanama problemlerine yol açarak günlük hayatı olumsuz etkilemektedir.

Uyarı: Daflon yalnızca uzman bir hekim tarafından reçete edilmesi koşuluyla kullanılabilir. Reçetesiz satışı yoktur. Uzman tavsiyesi olmadan kullanılması ciddi sorunlara yol açabilir.

daflon nedir? etkileri ve kullanıcı yorumları 1
Daflon

Daflon Etken Maddesi

Her bir Daflon tablet 450 mg Diosmin ve 50 mg Hesperidin etken maddesi içermektedir. Vazoprotektif flavonoid olarak adlandırılan bu etken madde kombinasyonu toplardamar genişlemelerini önler ve damar duvarının korunmasında etkilidir.

Daflon Kullanım Alanları

Daflon venotonik (damarın büzülme işlevini düzenleyen) ve venoprotektör (toplar damar yapısını koruyucu) etkiye sahip ilaçtır. Bu etkisi ile özellikle vücudun alt kısımlarında toplardamar yetersizliğine bağlı olarak ortaya çıkan şişlik, ağrı, kramp, varis gibi sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.

Daflon ilacının bir diğer kullanım alanı ise toplardamar genişlemesi ile ortaya çıkan hemoroid hastalığıdır. Anal bölgedeki damarların toparlanmasını sağlayarak başlangıç seviye hemoroidlerde etkili sonuçlar sunmaktadır.

Kullanım şekli: Kişinin sorununa bağlı olarak hekim tarafından belirlenen miktarda ilaç yemek sırasında bol su ile yutulur. Tedavi süresi hekim tarafından belirlenmektedir.

Muadil İlaçlar

Varidos

Yan Etkileri

Daflon kullanımına bağlı olarak en sık görülen yan etkiler bulantı, kusma, hazımsızlık ve ishaldir. Bunun dışında daha seyrek olarak bağırsak problemlerine, ciltte döküntülere, baş dönmesi ve sersemliğe sebep olabilmektedir.

Uyarı: İlacın kullanılmasıyla birlikte yüzde, dudaklarda ve göz çevresinde şişkinlik görülmesi halinde vakit kaybetmeden doktorunuza başvurunuz.

Fiyat

Daflon 500 mg 60 tablet 2019 güncel satış fiyatı 46.22 TL’dir.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et