Tüm Saç Renkleri

Trosyd Krem Nedir? 3 Etkili Kullanım Alanı

Deri sorunlarında kullanılabilen Trosyd krem yetişkinler ve doktor tavsiyesi ile çocuklar içinde kullanılabilmektedir. Genellikle pişiklerin ve mantarın önlenmesinde etkili olan Trosyd, 20 gram olan tüplerde satışa sunulmaktadır. Bu kremin raf ömrü 3 yıldır.

Güncel Fiyatı Nedir?

Trosyd krem eczanelerde 18.87 TL üzerinden satışa sunulmaktadır. Reçete ile de satılmaktadır. Not: üreticisi pfizer

trosyd krem nedir

Etken Maddesi Nedir?

Etken maddesi tiokonazol bileşenidir. Yardımcı maddeler olarak içeriğinde setostearil alkol, sorbitan monostearat, benzil alkol, saf su, setil exter wax, polisorbat ve 2-oktil dodekanol bulunur.

Önemli: Reçete pdf‘sini ilgili linkten okuyabilirsiniz.

Ne İşe Yarar?

Trosyd krem mantar ve pişik tedavisinde etkili bir şekilde kullanılabilmektedir. Özellikle bebek bezlerinin neden olduğu pişiğin önlenmesinde içeriğindeki maddeler ile bebek cildinde özel bir bariyer oluşturarak tahriş olan bölgeyi onarmaktadır. Vajinal mantarların tedavisinde kısa sürede etki etmesinden dolayı kadınlar tarafından kullanılabilmektedir. El ve ayaklarda oluşan mantarlarda da mantarın ilerlemesini büyük oranda durdurarak deri lezyonlarını normale çevirmektedir.

Sivilcelerin tedavisinde ve akne oluşumunu engellemek amacıyla da Trosyd krem kullanılabilmektedir. Deri üzerinde meydana gelen enfeksiyonların giderilmesinde de , oldukça etkili bir ürün olarak tercih edilebilmektedir.

Trosyd Krem Nasıl Kullanılır?

Oldukça etkili bir ana maddeye sahip olmasından dolayı cilt üzerinde kullanılacak olan bölgeye ince bir tabaka halinde sürülmesi gerekir. Hafif ovalama şeklinde sürülen krem öncesinde ve sonrasında eller yıkanmalıdır.

Günde kaç kere ve nasıl kullanılacağı ile ilgili doktor tavsiyelerine uyulması gerekir. Ayrıca doktor tarafından önerilen süre içerisinde kullanılması da gerekmektedir.

Muadili Nedir?

Tioderma krem- losyon- pudra ürünleri, Tiocure krem, Dermo Trosyd solüsyon ve krem, Dermo- Rest krem ve solüsyon ile Gyno- bu kremin muadilleridir.

Yan Etkileri Nelerdir?

Bilinen herhangi bir yan etkisi olmamakla birlikte nadir olarak deri üzerinde döküntü ve dermatite neden olabileceği bilinmektedir. Ayrıca cilt üzerinde oluşacak herhangi bir hassasiyet durumunda kremin kullanımına ara verilmesi ve doktora başvurulması gerekmektedir. Genel olarak görülen belirtiler periferal ödemden oluşmaktadır.

Kullanıcı Yorumu

Trosyd kremi çocuk doktorumuzun tavsiyesi ile pişikler için kullanmıştık. Oğlumun küçüklükten itibaren geçmeyen pişik sorunu vardı. Zeytinyağı, sabun, Bepanthol, hametan, sudocream, pudra gibi çeşitli yöntemler denedik ama pişiği geçirememiştik. Bu ilaç sayesinde kısa süre içerisinde pişik olan bölgelerde kurumalar meydana geldi ve pişik geçti.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et