Tüm Saç Renkleri

Röfle Nedir? Nasıl yapılır? Saçlarımı Nasıl Bu Renklere Getiriyorum

Röfle saç boyama tekniği olarak: saçlara simetrik olarak uygulanmış ana saç renginden ton olarak açık ( sarı renk tonları ) renkte uygulanan saç boyama uygulamasıdır.  

Belli aralıklarla saç diplerinden başlanarak saçlara uygulanır.

Önemli bir bilgi: Çeşitleri vardır balyaj ve meç de bir röfle çeşididir.

röfle nedir? nasıl yapılır? saçlarımı nasıl bu renklere getiriyorum 1

Balyajdan farkı; balyaj doğal görünümlü olması nedeniyle saçlara rastgele veya uçlarda yoğunlaşacak şekilde asimetrik olarak uygulanır. Ancak röfle; aralıkları aynı ve düzenli saç diplerinden başlanarak uçlara kadar aynı renkte ve şekilde uygulanmış gölgelendirme ve saç boyama şeklidir.

Röfle Nedir?

röfle nedir? nasıl yapılır? saçlarımı nasıl bu renklere getiriyorum 2

Saç rengine 1-3 ton arası açık tonlar atılması işlemine saç boyama tekniğinde verilen addır.

Meç nedir?

röfle nedir? nasıl yapılır? saçlarımı nasıl bu renklere getiriyorum 3

Saç rengini en az 3 ton ve  yukarısı açık tonlara dönüştürme işlemine meç atılması adı verilmektedir.

Gölge Nedir?

röfle nedir? nasıl yapılır? saçlarımı nasıl bu renklere getiriyorum 4

Kuaförlük teriminde Gölge: Saç rengi açık olduğunda, atılan paketlere ters işlem yapılarak saç koyuya boyanır. Saç renginin ters işlem ile paket yapılarak koyu tonlarına boyanma işlemine gölge denir.

Aşağıdaki görsel paketleme işlemi ile birlikte yapılan uygulama görsellerini göstermektedir.

İlkbahar yaz aylarında saçların daha hacimli ve canlı görünmeye ihtiyacı vardır. En esi saç rengi açma ve sarı renge bıyama uygulaması olan röfle ana saç renginden ton olarak 1 ya da 3 tona kadar açık renkte uygulanan saç boyaları şeklinde görülmektedir.

röfle nedir? nasıl yapılır? saçlarımı nasıl bu renklere getiriyorum 5

Röfle Nasıl Yapılır ?

Bu boya uygulama yönteminin  nasıl yapıldığını ve formülünü anlatmaya çalışacağız ancak bu uygulamayı evde yapmanız hele hele tek başına yapmanız neredeyse olanaksız.  Zaten mutlaka iki kişi gereklidir.  Gelelim formüle ve uygulama adımlarına.

Aşama: Saçlarınızı bölümlere ayırın istenilen kısımları tarak ile ayırıp bunları tek tek folyo ile kaplayın. Bu uygulama için özel olarak üretilen saç tellerinin geçirildiği şapkalar da bulunmaktadır.

Saçlarınız koyu ise bir kere açıcı kullanıp bu aşamada önce saçı açıyoruz. aşağıdaki işlem bunu anlatıyor, bunu yaparken saçın yıpranmasını önlemek için Olaplex aç açıcı bakım seti kullanabilirsiniz.

9nb shades EQ en kaliteli röfle ilaçlarından biridir. Numaraları da bulunmaktadır. ( Volümlere göre ).

Bu ilacı linkini verdim 50 tl bir fiyat ile amozon’dan sipariş edebilirsiniz. Yada Türkiye’deki farklı röfle ilaçları da hemen hemen benzer sonuçlar verir bunun kadar kaliteli olmasa da.

 1. Röfle İşlemi
  30 vol OLAPLEX ile birlikte
  7 vol OLAPLEX ile birlikte
 2. Duruluyoruz
 3. Ana gölge işlemi 1cm dışarıdan
  1 fotoğraftaki işleme dikkat 9nb shades EQ
  her alana 6NB / 6n tonları beş dakika EQ
 4. Duruluyoruz
 5. Tüm alanlara parlaklık vermesi için tekrar
  9v+9nb<shades EQ
 6. Mor Şampuan ya da bizim bildiğimiz anlamda silver şampuan altın dore tonlarını ( turunculukları da ) azaltıp daha mat bir renk almasını sağlıyoruz.

İpucu: Formule bakıp hiç bir şey anlamayan bayanlar olabilir.

evde-rofle-00121

İpucu: Vol’ler oksidan derecelerini, 6n ve 9n ise parlaklık ve gölge için kullanılan röfle ilacının numaralarını ifade etmektedir.

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

1 Yorum

[…] rengi olarak geçmişten günümüze kadar genellikle ili renk kullanmıştır. ballı karamel ve Röfle. Aslında bronz diyebileceğimiz sıcak bir cilt alt tonu nedeni ile sıcak renkler yüzünü daha […]

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et