Tüm Saç Renkleri

Örgü Topuz Modelleri 2019

2019 yılında saçlar için en trend örgü topuz modellerini sayfaya ekledim. Saçları örmek ve bu ördüğümüz saçlar ile harika romantik topuzlar yapmak, gerçekten hiç zor değil. Topuz saçlar hem dağılan elektriklenen saçlarınızı toparlamanız için çok iyi bir yöntemdir hem de saçlarınızın çok daha güzel ve özellikle elbiseleriniz ile uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Kadın saçlarında örgü topuz modelleri, genellikle genç kızların okul çağında yani 12 ile 16, 17 yaş arasındaki kullandığı okul saçı modellerinden oluşmaktdır. Ancak örnekteki fotoğraflarda da göreceğiniz gibi özellikle abiye elbise modellerinde örgülü saçlar romantik topuzlar ile birlikte çok şık bir şekilde kullanılabilmektedir. Ünlülerin kırmızı halı kıyafetlerinde bu saç modelini sıklıkla tercih ettiğini söyleyebiliriz. Ayrıca gelinlik modellerinde de romantik bir görünüş oluşturduğu için gelin başı olarak Usta bir kuaför harika örgülü ve topuz saç modelleri çıkartabilir.

Son güncelleme: 20.03.2019

Örgü Topuzlar Nasıl Kullanılır?

Örgülü topuzlar günlük kıyafetlerle ve günlük olarak genellikle kullanılmaz. Bunun en önemli nedeni örgülü saçların temiz saçları gerektirmesidir. Aynı şekilde örgülü topuz saçı yapabilmek için en azından 30 dakika kadar ayna karşısında uğraşmanız gerekebilir.

örgülü topuz saçı yaparken en önemli sorun elektriklenen, dağılan, birbirinden kopan, küçük bebek saç telleridir. Bu saç tellerini saç köpüğü ile birlikte saça birleştirebilirsiniz ancak doğal durmayacaktır ve saç gerektiğinden fazla parlak olacaktır. Bu nedenle bu dağılan bebek saç tellerini önemsemeyin saçlarınızın bu şekilde doğal haliyle kalması oldukça önemlidir.

örgü topuz modelleri 2019 1

Romantik örgü topuzlar genellikle düğünlerde ve gelin başında gelinin saçları için kullanılan bir saç modelidir. Ancak kalıp gibi sert ve düz bir saç modelinden ise mümkünse saçlarınıza kimyasal ve sprey sürmeden sertleştirmeden doğal hali ile yapacağınız bir örgü topuz modeli çok daha güzel görünecektir.

örgü topuz modelleri 2019 2

Yapımı biraz daha profesyonellik isteyen bir örgü tozup saç modeli daha çok arkalarda geçişler ve düğümler ile tokalar ile içten bağlantılı şekilde oluşturulmaktadır.

2 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et