Tüm Saç Renkleri

80 Farklı Gelin Başı Saç Tasarımları

Farklı tarzlarda ve en çok beğeni alan tam 80 adet gelin başı saçı modelini yani Kuaförlerin deyimiyle Gelinbaşı saç tasarımlarını sizler için derledim. Gelin saçı özellikle düğün albüm çekimleri için önemlidir. Düğünlerde makyaj, duvak ve gelinlik o kadar iddialıdır ki çoğu zaman gelin saçları görmezden bile gelinir. Sönük ve başarısız bir saç tasarımı saçlarınızın dikkate alınmamasına neden olur ki aslında en önemli etken gelinlikle birlikte saçlarınız olmalıdır.

2021 gelin başı saç tasarımları

Bohem Tarzda Gelin Başı Saçlar

Bohem Tarz genellikle kır düğünleri için yapılır. Zaten Bohem Kır’a özgü demektir. yapay hatta doğal çiçeklerle canlandırılan gelin saçı farklı örgü ve topuz modelleri ile canlandırılır. Salonda neden çok tercih edilmediğini anlamakla birlikte bence salon düğünlerinde de rahatlıkla kullanılabilir.

2017_gelin_sac-27
gelin_basi_1
2017-abiye-sac-15
gelin_basi_9

Topuz Saçlarla Gelin Başı Modelleri

Kuaförlerin en çok tercih ettiği ama bana göre en sönük ve kötü duran saç tasarımları hep topuz modelleridir. 20 sene önce ezberledikleri ağır, sönük topuzları sürekli ufak değişikliklerle geline yaptırırlar. Mutlaka kenti saç tarzınızı kendiniz seçiniz Kuaföre bırakmayınız.

2017_gelin_sac-20

Bir kaç gün önce ablamın düğünü oldu sevgili okurlar. Prova’da çok hoş bir saç modeli seçmişti ancak düğün zamanında çok kötü bir uygulama oldu. Ancak düğün günü aynı saç modelini kuaför eline yüzüne bulaştırdı. Bu saç modeline çok yakındı.

2017_gelin_sac-18jpg

Gel gelelim basit bir saç olmasının yanında, makyajı da oldukça acemi işi idi. Kimse kusura bakmasın ama Türkiye’de işini layıkı ile yapan kuaför sayısı çok az. Hepsi çıraklıktan gelme ve yeni bir stil, tarz öğrenmekten uzaklar. Dolayısıyla hep aynı kalıp saç tarzları. Makyaj konusuna hiç değinmeyeceğim. O başlı başına bir iş ve düğününüz varsa size tavsiyem makyajınızı özel ve gerçekten başarılı bir makyaj sanatçısına ( İnstagram’dan yaptığı çalışmalara bakabilirsiniz ) yaptırınız. Asla koaförde makyajınızı yaptırmayın.

2017_gelin_sac-19
2017_gelin_sac-02
2017_gelin_sac-03
2017-mezuniyet-sac-6
2017-mezuniyet-sac-5
2017-abiye-sac-2
2017-abiye-sac-1
2017-mezuniyet-sac-12

Barbi bebeğe yapılan bir saç modeli 🙂

2017-mezuniyet-sac-14
2017_gelin_sac-04
2017_gelin_sac-10
2017_gelin_sac-14

500 tl ile 2500 tl arasında değişen fiyatlara yapılan gelinbaşı saç modellerinde daha önceki yıllarda kabarık sert sprey ile sabitlenmiş ve simli saçların ne kadar abartılı olduğunu sanırım kabullenmeyen yoktur. Artık özellikle kır düğünlerinin yaygınlaşması ile birlikte daha doğal sade ama özellikli saç modelleri çok daha tercih edilir oldu sizler için son yıllarda en çok ön plana çıkan gelin başı saç modellerini derledik.

gelin_basi_2
gelin_basi_3

Gelin başı saç renkleri için kumral tonlar

gelin_basi_4
gelin_basi_5
gelin_basi_7
gelin_basi_5
gelin_basi_8
gelin_basi_10
gelin_basi_11
gelin_basi_12
gelin_basi_13

Tesettür Gelin Başı Modelleri

Tesettür kullanmasam bile türbanlı gelin başı saç için olan modellerine bayılıyorum. Otantik görünüm veren takı ve bağlama yöntemleri ile bu özel gününüzde harikalar yaratabilirsiniz. Ben şahsen türbanın kendisinden süs yapılmasını görsel olarak pek sevmiyorum ancak albümümüzde paylaştığım aksesuarlardan kullanarak çeşitlilik yaratabilirsiniz.

80 farklı gelin başı saç tasarımları 1
80 farklı gelin başı saç tasarımları 2
80 farklı gelin başı saç tasarımları 3
tesettür gelin başı
Kaynak:@instagram
teettür gelin başı modelleri 2021
Kaynak:@instagram
80 farklı gelin başı saç tasarımları 4
80 farklı gelin başı saç tasarımları 5
80 farklı gelin başı saç tasarımları 6
80 farklı gelin başı saç tasarımları 7
80 farklı gelin başı saç tasarımları 8
80 farklı gelin başı saç tasarımları 9
2013_tsetturlu_gelin_basi_modelleri9
gelin_basi_kapali_031
gelin_basi_kapali_034
gelin_basi_kapali_0211
gelin_basi_kapali_0551
gelin baþý türban tasarým
tesettür-gelin-başı-2013-8
tesettürlü-gelin-başı-modelleri-14
turbanli-gelin-basi-modeli-1
turban_gelin_basi
2011-turbanli-gelinbasi-modelleri-6 - kopya
turbanli-gelin-basi-modeli-6

2 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et