Tüm Saç Renkleri

Okaliptüs Çayının Faydaları ve Tarifi

Yedi yüzden fazla türü bulunan okaliptüs ağacı, Avustralya’da yetişen bir ağaçtır. Uzun yıllardır insanların rahatsızlıklarında kullanılmasından dolayı, sağlığa oldukça faydlı bir bitki olmuştur. Okaliptüs yapraklarının soğuk algınlığına iyi geldiği bilinmektedir. Öksürük şurubu yapımında kullanılan yapraklarından yapılacak olan çay, boğaz ağrısına ve ya sinüzite son derece iyi gelmektedir. Antiseptik bakımından zengin olan Okaliptüs yaprakları ağzı gargarası için kullanılabilir.

Okaliptüs çayının faydaları:

  1. Öksürüğe çok iyi gelmesi ile bilinir.
  2. Bronşit rahatsızlığı yaşıyorsanız kullanmanız tavsiye edilmektedir.
  3. Nezle ve ya grip tedavisinde kullanılmaktadır.
  4. Dişeti hastalıklarına karşı sizleri koruyacaktır.
  5. Boğaz ağrısına çok iyi gelmesi ile bilinir.
  6. Ağız kokusunu önlemektedir.
  7. Kan şekerini düşürür.
  8. Harici olarak cilt yaralarında kullanıldığı zaman geçirdiği gözlemlenmiştir.

Okaliptüs Çayı nasıl hazırlanır?

Okaliptüs çayı hazırlayabilmek için 1 litre kaynamış suyun içerisine 1 yemek kaşığı kurutulmuş olan yapraklarından konulur ve yaklaşık yarım saat boyunca, demlenmesi beklenir. Günde 2-3 bardak içilmesi tavsiye edilirken, çayın fazla tüketilmesi sonucunda mide bulantısı ve ya ishal olabilir. Tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz.

 

7 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et