Tüm Saç Renkleri

Muscoflex Duo Tablet

Muscoflex Duo Tablet Nedir?

İltihaplı eklem, kas-iskelet sistemi ağrılarında kullanılan, ağrı ile gelişen kas gerginliği ve kas spazmları için kullanılan ağrı kesici ve kas gevşetici bir ilaçtır. İlaç etken maddesi olarak Diklofenak sodyum ve Tiyokolşikosid içermektedir. 10 lu ve 14’lü tablet blister(kabarcıklı) kutu içeriği ile satılmaktadır. NSAİİ ilaçlar grubuna girer. (Steroidal olmayan iltihap sökücü ilaçlar). Bu makalemizde Muscoflex Tablet‘in nasıl kullanıldığını, günlük alım sayısını ve olası yan etkilerini derledik.

muscoflex duo tablet
Kaynak: @esrakanat_

Muscoflex Duo Tablet Hangi Hastalıklarda Kullanılır? Ne İşe Yarar?

Osteoartrit yani halk diliyle eklem kireçlenmelerinde, omurga tedavilerinde yardımcı etken olarak, eklem dışı romatizmalar, kas kasılmaları ve spazmlar, ameliyat sonrası kas ve kemiklerde oluşan ağrı tedavisinde, sporcu yaralanmalarında, eklemlerde oluşan ağrı ve şişliklerde kullanılır. Ağrıyı hafifletir. Muscoflex Duo Tablet ağız yolu ile alınır. Yemek arasında veya yemeklerden sonra tok olarak kullanılması tavsiye edilir.

Muscoflex Duo Tablet Ne Kadar Kullanılır?

Doktorunuz farklı şekilde önermediği durumlardan günde 2 tablet tok olarak alınır. Yetişkinlerde kullanım süresi 5 ila 7 gün dür. Bu süreyi aşan kullanımlardan doktorunuza mutlaka danışarak kullanınız. Tabletleri bölmeyiniz veya tabletleri farklı dozlarda kullanmayınız.

Olası Yan Etkileri

Aşağıdaki durumlarından bir veya birkaçı ortaya çıkması halinde derhal Muscoflex Duo Tablet kullanımı durdurunuz ve doktorunuza danışınız.

 • Yüzde alerjik reaksiyon gelişimine bağlı olarak, ağız, boğaz ve dilde şişme, yutma güçlüğü
 • Nefes almada zorluk, hırıltılı nefes alma
 • Ani ve baskılı tarzda göğüs ağrısı
 • Ani gelişen baş ağrısı, mide bulantısı, kusma ve terleme
 • Beden uzuvlarında uyuşukluk. Dilde uyuşukluk, inme belirtileri
 • Ani yükselen ateş, boyunda kasılma
 • Deri renginde değişim( Kırmızı kabarcıklı görünüm, döküntü ve kızarıklıklar)
 • Şiddetli karın ağrısı, kanlı ve siyak dışkılama, kan kusma
 • Deride ve gözün beyaz kısmında sararma

Muscoflex Duo Tablet Etkinlik süresi

Tabletler ağız yolu ile alındıktan sonra ilk 30 dakikada etkisini gösterir. Ortalama etkinlik süresi 1-2 saat olarak hesaplanmıştır.

Muscoflex Duo Tablet Alkol ile kullanımı

Diğer bütün ilaçlarda olduğu gibi Muscoflex Duo Tablet kullanımı sırasında yüksek risk seviyesinin artması nedeniyle; gastrointestinal ani kanamalar, şiddetli baş dönmesi, yorgunluk, halsizlik gibi yan etikleri görülebilir. Ayrıca ilacın alkol ile birlikte tüketilmesi önerilmez.

Muscoflex Duo Tablet Hangi Durumlarda Kullanılmaz 

Aşağıdaki durumlarda ilacı kullanmayı derhal kesiniz ve doktorunuza başvurunuz.

 • Ağrı kesici ve iltihap giderici ilaçların kullanımında alerjik bir reaksiyon geçirdiyseniz, Muscoflex Duo Tablet kullanımında aynı durumla karşılaşabilirsiniz. Bunlar arasında deride dökülme, astım atakları, burun akıntısı, yüzde veya deride şişlik, eklemlerde şişlik, nefes darlığı, tansiyon düşüklüğü gibi burada belirtilmeyen diğer alerjik reaksiyonlar da gelişebilir. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden doktorunuza danışınız.
 • Halk arasında kalp by-pass ameliyatı olarak bilinen Koroner arter By-pass ameliyatlarından öncesinde ve sonrasında
 • Ülseriniz varsa ( Mide Yarası)
 • Kronik ve şiddetli karaciğer, böbrek yetmezliği varsa
 • Kronik ve ağır kalp yetmezliği
 • Kanlı dışkılama, sürekli kusma
 • Periferik arter hastalığınız varsa( Atardamarların daralması sonucu oluşan ve damarların besin taşıdığı bölgedeki yetersiz beslenme durumu)
 • Gebelik ve emzirme dönemi

Muscoflex Duo Tablet İlaç Etkileşimleri

Başka iltihap giderici ve ağrı kesici ilaç ve kremlerle birlikte kullanımında;

Kan sulandırıcı, antideprasanlar (sertralin maddesini ihtiva eden ilaçlar), kortizon içerikli ilaçlarla ve alerji önleyici ilaçlarla birlikte kullandığınızda yukarıdaki semptomlar gelişmesi durumunda derhal ilacı kesin ve doktorunuza danışın.

Çocuklarda Kullanımı

İlacın, 18 yaşından küçük çocuklara verilmesi önerilmez.

2 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et