Tüm Saç Renkleri

Gasvin Şurup Nedir?

Gasvin şurup, mide ve yemek borusunda ortaya çıkan problemleri gidermeye yarayan likit bir ilaç türüdür. Deva ilaç firmasının 200 mililitrelik cam amber şişelerde üretilen bu şurup, hazımsızlık, mide ve yemek borusu yanması, reflü ve mide kramplarının tedavisinde kullanılır.

gasvin şurup

İçerdiği nane aromasıyla içimi oldukça kolay olan bu ilacın etken maddeleri, sodyum aljinat, sodyum bikarbonat ve kalsiyum karbonattır. Doktor reçetesi ile eczanelerden temin edebileceğiniz bu ilacın güncel satış fiyatı 19.33 Türk Lirasıdır. Bu ilaç, güneş almayan ve çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklanmalıdır.

Nasıl Kullanılır

Kullanmadan önce iyice sallanması ve karıştırılması gereken bu ilaç, 6 yaşından büyük çocukların ve yetişkinlerin kullanıma uygundur. Yemeklerden sonra ve yatmadan önce bir ölçek içilmesi tavsiye edilmektedir. Hamile ve emziren kadınlar için bir sorun teşkil etmez. Gasvin Şurup kullanılmadan önce doktorunuza danışmalı ve doktorun tavsiye ettiği şekilde kullanılmalıdır. Sodyum ve kalsiyum intoleransı bulunan kişilerin aynı şekilde hekim gözetiminde kullanmalıdır. Likit bir ilaç olduğu için, kullandığınız diğer ilaçlarla aynı anda alınmamalı mutlaka iki ilaç arasında en az iki saatlik bir süre konması gerekir. Organ yetmezliği özellikle böbrek yetmezliği olan kişilerin kullanmaması gerekir.

Yan Etkileri

Gasvin şurup kullanan alerji sorunları yaşayan kişilerde yan etkilere sebep olabilir. Dil şişmesi, kaşıntı veya kızarıklık gibi herhangi bir yan etki görüldüğünde acil olarak doktor yardımına başvurulmalıdır. Deri döküntüsü, nefes güçlüğü ve baş dönmesi gibi ciddi yan etkiler seyrek olarak görülmektedir. Bu ilacın sürekli kullanımı önerilmez, yedi günlük bir kullanım sonucunda yaşanan belirtilerde bir azalma gözükmüyorsa mutlaka doktora tekrar danışılması gerekir.

Ne İşe Yarar?

Gasvin şurup, sindirim sisteminde ortaya çıkan rahatsızlıkların tedavisinde sık olarak kullanılan bir ilaç türüdür. Hekimler tarafından özellikle reflü ve yemek borusu iltihabı problemleri yaşayan hastalara verilmektedir. İçinde bulundurduğu özel etkin bileşenler sayesinde, özellikle yemek sonrasında yaşanan hazımsızlık, ağrı ve kramp gibi durumları önler, mideyi rahatlatır ve yiyeceklerin midede öğütülmesine ve ince bağırsağa gönderilmesine yardımcı olur. Mide yanması ve yiyeceklerin ağza gelmesi gibi sindirim sorunlarını da tedavi eder.

İlgili Yazılar

1 Yorum

seymaoz  -  21 Ocak 2021 / 11:59

ilacı ilk denemem doktor tarafından reçete edilen gaviscon şurubun eczanede kalmaması sonucunda eczacı tarafından bu ilaç yerine verilmesiyle gerçekleşti. içmesi kolaydı hafif naneli bir tadı vardı. şiddettli mide ağrılarımda
pek bir faydasını göremedim. hafif şiddetli yanmalarda faydası olabileceğini düşünüyorum. bunun yanında her ilaç her bünyede aynı tepkiyi vermeyebiliyor. kullanmadan size faydalı olup olmayacağını bilemezsiniz. belki de size iyi gelebilir. denemek gerekir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et