Tüm Saç Renkleri

Muscoflex Duo Jel

Muscoflex Duo Jel Nedir?

Muscoflex Duo Jel bir romatizma türü olan Romatoid Artrit, kas ve eklem ağrılarında, burkulmalarda ve genel olarak kas tutulmalarında ağrı kesici, iltihap giderici olarak kullanılan steroidal olmayan antiinflamatuar (NSAID) bir ilaçtır. İlacın etken maddesi olarak diklofenak dietilamonyum ve tiyokolşikosid içerir. Bu makalemizde Muscoflex Jel‘in nasıl kullanıldığından, yan etkilerinden bahsedeceğiz.

Muscoflex Duo Jel Ne İçin Kullanılır?

 • Romatizmal Eklem İltihabı Hastalıklarda

(Bu hastalıkla ilişkilendirilen eklem şişmesi, ağrı ve kas sertliği semptomlarının tedavisinde)

 • Kireçlenme

(Osteoartrit ile alakalı hassas ve ağrılı eklem semptomlarının tedavisinde)

 • Ankilozan spondilit

(Bu hastalık ile ilişkili kas sertliği ve kas ağrısı gibi semptomların tedavisine)

 • Dismenore

(Bu hastalığın tedavisinde oluşan aşırı ağrı, kramp ve semptomların tedavisinde)

 • Hafif ve orta şiddetteki kas ağrılarında
 • Migren
 • Bursit
 • Sporcu Yaralanmaları, burkulmaları ve incinmelerinde
 • Tendinit

(Kemikleri ve kasları birbirine bağlayan bağ dokularında meydana gelen ağrı ve şişliklerde)

Yan Etkileri

Muscoflex Duo Jel için bildirilen olası yan etkiler aşağıdaki gibidir.

 • Karın Ağrısı
 • Kabızlık
 • İshal
 • Mide Bulantısı ve Kusma
 • Deri Döküntüsü
 • Tinnitus ( Hak adıyla kulak çınlaması)

Nasıl Kullanılır?

Doktorunuzun size tarifi dışında ağrıyan bölgeye ovarak günde 3-4 kez uygulanır. Ağız içine uygulamayınız ve yutmayınız. Göz ile temastan kaçınınız. Gözünüzle temas olursa bol ılık su ile gözünüzü yıkayınız.

Muscoflex Duo Jel Etkisi

İlacı ağrıyan bölgeye uyguladığınızda takribi 30-40 dakika içeresinde etkisini gösterecektir. Etki süresi etkilenen bölgenin durumuna göre 1-2 saat kadar sürmektedir.

Muscoflex Duo Jel ve Alkol Tüketimi

Ciddi gastrointestinal ( Sindirim Sisteminin tamamı) kanama, ani baş dönmesi, halsizlik ve yorgunluk, mide bulantısı riskini artırdığı için tedavi süresince alkol tüketimi önerilmemektedir.

Hamilelikte Kullanımı

Hamilelik kategorisi X ‘dir. Bu kategori Fetüse zarar verdiğine dair gözlemler elde edilmiş olmakla beraber, anne karnındaki bebeğe risk verdiği kanıtlanmış olan ilaçlardır. Muscoflex Duo Jel hamilelikte kullanılmaması gerekir.

Emzirme Döneminde Kullanımı

Muscoflex Duo Jel emziren anneler için gerekmedikçe kullanılmaması tavsiye edilir. İlgili durum için doktorunuza danışınız.

Genel Uyarılar

Kalp Üzerindeki Etkisi

Muscoflex Duo Jel uzun süreli kullanımlarda Kalp üzerinde olumsuz etki riskini artırmasından dolayı, kap hastalığı bulunanların mutlaka doktorlarına danışmaları tavsiye edilir.

Cerrahi İşlemler Öncesi Kullanımı

Muscoflex Duo Jel özellikle Koroner Arter Bypass cerrahisi öncesinde ciddi yan etkileri olabileceğinden kullanılmamalıdır.

Gastrointestinal

Kronik hastalıkları olanlar ile uzun süreli bu ilacı kullananların mide, bağırsak ve karaciğer organlarında hasar oluşabilir. Bu risk özellikle gastrointestinal hastalık öyküsü olan kişilerde çok daha yüksektir. İlaç kullanımı sırasında kronik hazımsızlık, dışkıda kan ve kusmuk, aşırı mide bulantısı gibi semptomlarda ilaç derhal kesilmeli ve hemen doktorunuza başvurmalısınız.

Ciltte Oluşan Alerjiler

Bu ilaç diğer tüm ilaçlar gibi herhangi bir uyarı olmaksızın ölümcül cilt alerjilerine sebep olabilir. Derinizde meydana gelebilecek döküntü, kızarıklık, kaşıntı egzama ve kurdeşen gibi semptomlarda derhal doktorunuza danışınız.

3 hafta Önce Güncelleme Yapılmıştır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et