Tüm Saç Renkleri

Benical Cold Şurup Nedir? Muadilleri

Benical Cold grip, soğuk algınlığı, alerji gibi rahatsızlıklara bağlı olarak görülen öksürüğün şiddetinin ve sıklığının hafifletilmesi, ateş, baş ağrısı, burun ve sinüs tıkanıklığı gibi semptomların tedavisinde kullanılan ilaçtır.

Benical Cold Etken Maddesi

Etken madde olarak her bir film tabletinde 500 mg parasetamol , 30 mg psödoefedrin hidroklorür, 20 mg dekstrometorfan hidrobromür içermektedir. İlacın içeriğindeki psödoefedrin sinüslerde biriken salgıların atılımını sağlar ve burun ve boğaz ile orta kulağı bağlayan östaki borusunun soğuk algınlığı, alerji gibi farklı durumlardan kaynaklanan tıkanıklığını giderir. Diğer bir etken madde olan parasetamol ağrı kesici ve ateş düşürücü etki gösterir. Dekstrometorfan ise grip ve soğuk algınlığına bağlı görülen öksürüğün şiddetini ve sıklığını azaltıcı etkiye sahiptir.

benical cold
Benical Cold instagram

Benical Cold Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Temel olarak reçete edildiği durumlar 

•    Grip ve soğuk algınlığına bağlı olarak ortaya çıkan öksürük

•    Baş ağrısı

•    Kulak, burun ve sinüslerdeki tıkanıklık

•    Ateş

•    Kas ve eklemlerde oluşan ağrılar 

şeklinde sayılabilir.

Kullanım Şekli

Doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece günde 3 kez 1 tablet ilacı çiğnemeden, ağızda bekletmeden bol miktarda su ile alınız.

Benical Cold gebelik kategorisi “C”dir. Gebelerde ve emziren annelerde gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. İlacın 12 yaş altı ve 60 yaş üzeri hastalarda kullanımından kaçınılmalıdır. 

Muadil İlaçlar

A-ferin, A-ferin Forte, Afebryl, Ase-cold, Asist cold, Cetaflu Fort, Coldeks, Corsal, Daycold Hot, Daymol, Deflu, Dristan, Forza, Gerakon, Geralgine, Gribex Hot, Katacold, Katarin, Katarin Forte, Katarin Plus, Kongest, Medicold, Minamol, Multicold, Oledro, Panadol Migrestop, Panalgine, Parakodin, Paranox Cold, Paranax Cold Forte, Parol Hot, Parol Plus, Peditus, Tamol, Teragrip, Theraflu Forte, Tricold, Tylol Cold, Tylol Hot, Tylol Hot C, Vermidon olarak sıralanabilir.

Muadil ilaçlarının incelemek için doktorlarımızın yazdığı ilaç konularına ilaç ve krem kategorimizden ulaşabilirsiniz.

Yan Etkiler

Görülme sıklığına göre uyku hali, baş ağrısı, baş dönmesi, üst solunum yolları enfeksiyonu belirtileri, bulantı, kusma, sersemlik, uykusuzluk, ağız kuruluğu, sinirlilik, kabızlık, hazımsızlık, uyuşma, karıncalanma ve yanma hissi olarak sıralanabilir. Bunun dışında; Yorgunluk, sindirim sisteminde görülen kanama, huzursuzluk, erkek hastalarda idrar yapamama, akciğerde nefes darlığına yol açacak astım benzeri belirtiler, alerjik reaksiyonlar, anemi, deride döküntü, kaşıntı, egzama, alerjik ödem, ishal, fazla miktarda alımına bağlı karaciğer hasarı, Stevens-Johnson sendromu, taşikardi, halüsinasyon gibi ilacın seyrek olarak bildirilen diğer belirtilerinden herhangi birini fark etmeniz durumunda ilacın kullanımını bırakarak en yakın sağlık kuruluşuna başvurunuz.

Benical Cold Fiyatı?

20 tablet ilacın 2020 güncel satış fiyatı 8.47 TL’dir.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et