Tüm Saç Renkleri

Sirdalud MR Nedir?

Sirdalud MR multipl skleroz, beyin felci gibi çeşitli sinirsel bozukluklara bağlı çizgili kaslarda oluşan kasılmaların azaltılmasında kullanılan kas gevşetici özellikte bir ilaçtır.

Sirdalud Etken Maddesi

etken madde olarak 6 mg tizanidin içermektedir. İlacın içerdiği tizanidin çizgili kaslar üzerinde santral etkili kas gevşetici özellik gösteren bir etken maddedir ve temelde omurilik üzerine etki etmektedir. 

sirdalud mr
Kaynak: @Sirdalud

Sirdalud Ne İşe Yarar?

Genel olarak çeşitli hastalıklara bağlı meydana gelen ve ağrılı seyreden kas kasılmalarının hafifletilmesi amacı ile doktorlar tarafından reçete edilmektedir. İlacın başlıca kullanıldığı hastalıklar şu şekildedir:

• Multipl skleroz (MS) hastalığı

• Beyin hasarı

• Omurilik hasarı

• Kronik miyelopati

• Dejeneratif omurga hastalıkları ve beyin felci ‘ne bağlı gelişen ve artan kas kasılmalarının hafifletilmesi ve tedavisi

Kullanım Şekli

İlacın dozu ve tedavi süresi doktorunuz tarafından belirlenecektir. Doktorunuz tarafından başka şekilde önerilmediği sürece başlangıç dozu olarak günde 1 tablet ilacı bol su ile alınız. İlacın dozu ihtiyaç duyulduğu takdirde doktorunuzun önerdiği şekilde haftalık veya yarım haftalık aralıklarla arttırılabilir.

Sirdalud MR Muadili İlaçlar

Eşdeğer ilaçlar Devalud, Sirdalud.

Yan Etkiler

yan etkileri görülme sıklığına göre kaslarda zayıflık, yorgunluk, uyuşukluk, sersemlik, ağızda kuruluk, uyku hali, baş dönmesi, mide ve bağırsaklarda rahatsızlık, güçsüzlük, uyku bozuklukları, mide bulantısı, kan basıncında düşme, düşük tansiyon, serum transaminaz seviyesinde yükselme olarak bildirilmiştir. Bu gibi belirtiler ilacın sık görülen ve hafif seyreden yan etkileridir ve ilacın kullanımı kesildiğinde ya da dozajı düşürüldüğünde kendiliğinden ortadan kaybolur. İlacın yaygın olmayan ya da sıklığı belirsiz yan etkileri ise kalp hızında düşüş, halüsinasyon, alerjik reaksiyonlar, karaciğer yetmezliği, sarılık, iştahsızlık, bulanık görme, şok, bayılma olarak bildirilmiştir. İlacın bu gibi ciddi ve seyrek rastlanan etkilerinden herhangi birinin sizde var olması durumunda ilacın kullanımını durdurarak doktorunuza başvurun.

Sirdalud MR Fiyatı

6 mg 10 kapsül ilacın 2020 güncel satış fiyatı 19.33 TL’dir.

Diğer #ilaç kategorimizde yer alan yazılar için lütfen etiketi ziyaret ediniz.

Yazar

Ondokuz Mayıs Üniversitesi'nde stajyer doktor olarak eğitimimi tamamlamaktayım. İnsanlara her an faydalı olacak doğru bilgileri paylaşma gayreti içerisindeyim. Sağlıkla kalın...

İlgili Yazılar

2 yorum

Sirdalud MR için iyi bir kas gevşetici olduğunu söyleyebilirim. Yakın arkadaşım uzun süre kulkandı ve gerçekten etkileyici bir şekilde etkisini gösterdi. Ülke şartlarında bir kas gevşetici olarak fiyatının da ucuz olması bir başka artısı durumda. Ancak önemli bir noktası var o da bol su ile kullanılmasıdır. İlaç daha iyi etkisini bu şekilde gösteriyor.

Cevapla
Didem Özkan  -  19 Kasım 2020 / 00:25

Sirdalud Mr çok iyi ve etkili bir kas gevşetici.Güzel şekilde rahatlatıyor.Kullanmaya ilk başladığınız zamanlarda uyutuyor uyku yapıyor özellikle uyku problemi olanlarda çok etkili.içtikten sonra bol su ihtiyacı hissettiriyor ağızda kuruma oluyor bol su içmek gerekiyor tüketiyorum bende.Fiyat olarak da uygun pahalı bir ilaç değil doktor kontrolünde kullanılabilir.

Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et