Tüm Saç Renkleri

Monokrom Moda Nedir? Nasıl Kombinlenir

Monokrom son yıllarda gündeme gelen fakat aslında oldukça uzun yıllardır tercih edilen bir modadır. Bu moda akımını oluşturan ana renkler; siyah ile beyaz renkleridir.

Yalnızca siyahın ve beyazın kullanılmasıyla yapılan kombinler günümüzde oldukça sık kullanılıyor ve bu giyim tarzını uygulayan kişiler moda akımına dahil oluyor. Birbirinden güzel alt ve üst giyimde beyaz ile siyah renklerinin birlikte tercih edilmesi aslında uzun yıllardır özellikle iş yaşamlarında yapılıyor. Fakat bu tercihin bir moda akımı özelliği kazanmasıyla birlikte günlük yaşam giyiminde de  yoğunluk kazanıyor.

Siyah ve beyaz rengi birbiri ile kolaylıkla kombinlenebilmekte ve sonucunda oldukça hoş bir görünüm elde edilebilmektedir. Asaletin ve sadeliğin ortaya çıkmasını sağlayan bu renkler, yıllardır moda dünyasında sıklıkla kullanıyor. Ve bu iki rengin birbiri ile kombinasyonu sonucunda ortaya oldukça mükemmel görüntüler çıkıyor.

monokrom moda
Monokrom Moda

Monokrom Moda’da Kombin

Modada kombin yapmak oldukça kolay… Çünkü bu moda akımına göre kullanılması gereken tek renk siyah ile beyaz.Bir kombin yapmak için bu iki rengin birlikte yer aldığı parçalar kullanılabilirken aynı zamanda farklı parçalar bir araya getirilerek de kullanılabilmektedir. Çünkü önemli olan tek şey; siyah renk ve beyaz renk giyimlerin aynı anda kullanılması…

Giyim tarzında elde edilen görüntü; zarafeti ve şıklığı yansıtmaktadır. Dolayısı ile kadınlar ve erkekler bu görünüme sahip olmak istediklerinde yalnızca bu iki rengi kullanmalıdır. Siyah bir etek üzerine giyilmiş olan beyaz bir gömlek ve göleğin üzerine alınmış siyah bir ceket, siyah bir ayakkabı ve çanta ile kombin yapıldığı zaman tam olarak giyim ortaya konulmaktadır. Üstelik kadınlar bu kombinlerini siyah ya da beyaz bir oje ile de süsleyebilmektedir.

Monokrom Kıyafetler Nasıl Kombinlenir?

monokrom moda nedir? nasıl kombinlenir 1
Monokrom Moda Ceket ve Pantolon
monokrom moda nedir? nasıl kombinlenir 2

Monokrom Modası ve Kadın

Monokrom modası hem erkekler hem de kadınlar için geçerlidir fakat kadınların kombin seçeneklerinin daha fazla olması, kadınların bu moda akımını daha etkili kullanmasını sağlamaktadır. Ayakkabı çeşitliliği, çanta çeşitliliği, oje ve aksesuar kullanımları sebebiyle kadınlar  modaya daha fazla hakim olabilmektedir. Siyah düz bir elbisenin üzerine zıt renk olarak beyaz aksesuarların tercih edilmesi bile modayı en güzel hali ile yansıtabilmektedir.

monokrom moda nedir? nasıl kombinlenir 3
monokrom moda nedir? nasıl kombinlenir 4
monokrom moda nedir? nasıl kombinlenir 5
monokrom moda nedir? nasıl kombinlenir 6

Siz de diğer kombin önerilerimize kombin kategorimizden bakarak yararlanabilirsiniz.

1 sene Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Güzelliğe ve modaya kendini adamış bir öğretmen. Doğasever, pati dostu, kedilere aşık tam bir makyajkolik :) Moda, makyaj, saç boyama, kadına dair her konuda paylaşımlarımla sizlerle olacağım :)

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et