Tüm Saç Renkleri

Maskülen Nedir? Maskülen Giyim Tarzı için 41 Farklı Örnek Kombin

Maskülen, Fransızca kökenli olup erkeksi anlamına gelen bir kelimedir. Maskülen giyim tarzı ise erkek duruşlu kıyafetlerin tercih edildiği bir tarz olarak ortaya çıkmıştır. Bu tarz, kişiyi olduğundan daha sert ve cool göstermektedir. Modanın yıllar içinde evrimi sonucu hem kadınların hem de erkeklerin günlük hayattaki ve özel günlerdeki kıyafet tercihlerine etki etmeye başlamıştır.

Maskülenliği veya maskülen tarzı genelde erkek kesimli ceketler, montlar, parkalar, pantolonlar, manşetli gömlekler ve kösele tipi ayakkabılar oluşturur. Her yerli ve yabancı giyim markasının maskülen tarzlı giyim ürünlerini bulmak oldukça kolaydır.

Ne farkı var?

 Androjen giyim tarzını daha önce sizlere aktarmıştık. Tamamen erkek kıyafetleri içinde yer alan kadınların giyim tarzını yaratan bu stilden farklı olarak Maskülen Giyim tarzında kıyafetler yine erkek tarzı yansıtan kıyafetler olsa da tasarımcılar tarafından küçük dokunuşlar ile kadınsı bir çekicilik verilerek yeni bir tarz ince ve naif dokunuşlarla erkeksibir hava yaratılmaya çalışılır.

Ne tarz bir stil ile giyilir?

Maskülen giyim tarzı genellikle kısa saçlı kadınların tercihi olmakla birlikte günümüzde bu ayrımda ortadan kalkmış gibi görünmekte. Siyah ve lacivert gibi koyu renkler daha çok tercih edilir.

Neler giyilir?

Blazer ceketler, bol pantolonlar, makosen ya da stiletto ayakkabılar da sıklıkla kombinlerde kullanılır. Aksesuar olarak kravat, papyon, saat, fötr şapka, fular ve pantolon askısı gibi aksesuarlar tercih edilir. koyu blazer ceket altına beyaz gömlek-papyon birlikteliğine sıklıkla rastlanır.

Erkekler İçin Maskülen Giyim Tarzı

Erkekler için maskülen giyim tarzı genelde özel günlerde tercih edilmektedir. Erkeklerin giyim tarzları siyah ve beyaz renklerin üzerine kuruludur. Beyaz gömlek ve siyah kumaş pantolon maskülen tarz oluşturmak için iyi bir başlangıçtır. Bu tip kombinler, kalın kumaşlı parkalarla, deri ayakkabılarla ve kasket tarzı şapkalarla tercih edilmelidir.

Kadınkar İçin Maskülen Giyim Tarzı

Kadınlar için maskülen giyim tarzı son yıllarda oldukça popüler olan bir giyim tarzı olmuştur. Kadınlar için bu giyim tarzı genelde kadın bedenlerinde dikilen erkek gömlekleri ile sağlanmaktadır. Bu tip maskülen görünümlü gömlekler yakaları dik ve manşetleri dirseğe kadar çekilerek kullanılmalıdır. Kadınlar için maskülen giyim tarzının olmazsa olmazı ise blazer veya takım ceketlerdir. Bu tip ceketler, kişiyi olduğundan daha büyük omuzlu göstermektedir. Bu nedenle dar omuzlu kadınlar bu tip ceketleri tercih edebilirler. Maskülen tarzın tamamlayıcı öğesi ise kravat ve papyon gibi aksesuarlardır.

Maskülen Giyim Kombinleri ve Modelleri

Erkeksi görünüm olarak bilinen bu stil kıyafetler ve kombinler bayanların özellikle de son yıllarda artan bir şekilde tercih ettiği bir giyim stili. Genellikle pantolon ve ceket takımlarından oluşan ve papyon ve kravatla tamamlanan bu kombinler biraz daha kadınsı şekilleriyle de karşımıza çıkabiliyor. Bu giyim tarzı kadınsı detaylarla birleştirildiğinde son yıllarda çoğu bayanın tercih ettiği bir giyim tarzı.

stil7
stil6
stil5
stil3
stil2
stil19
stil18
stil17
stil16
stil14
stil13
stil12
stil11
stil10
stil1
stil9
stil8

3 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

Merhaba ben moda editörü Naz. Özellikle Style ve Saç Rengi değiştirme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi aktarıyorum. Lütfen sormak istediğiniz soruları yorum kısmına yazınız;

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et