Tüm Saç Renkleri

Triko Modası Peraluna’da

Tarihte ilk örneklerine 11. yüzyılda Mısır’da rastlanan el örgüsü giysi ve eşyalar o zamanlardan bu yana yüzyıllardır günlük hayatımızda yer almış, endüstri devrimi ile birlikte de örme makineleri hayatımıza girmiş ve triko ortaya çıkmıştır.

Triko kumaşlardan üretilen moda ürünleri günümüzde şıklık, sağlık ve rahatlık açısından ön plana çıkıyor. Türkiye’nin örgü kumaş denince akla gelen ilk markalarından Peraluna artık seçkin moda ürünlerini kendi e-ticaret sitesi üzerinden tüketiciye aracısız ulaştırıyor. Bu yazımızda başta triko ürünler olmak üzere, markanın sunmuş olduğu ürün yelpazesini hep birlikte inceleyeceğiz. Dilerseniz öncelikle triko nedir, moda sektöründe karşılığı nedir gibi kavramlardan söz ederek başlayalım.

triko modası peraluna'da 1
Pamuk Triko Astarlı bebek örtüsü

Triko kelimesinin kaynağı Fransızca “tricot” kelimesinden gelmektedir ve örülerek dokunan yün kumaşı ifade eder.

Bu tür örme kumaşlar moda sektöründe kazaklardan elbiselere, ev tekstilinde battaniyeden şallara kadar geniş bir yelpazede kullanıcının karşısına çıkar. Günümüzde en çok kullanılan triko ürünler hırka, kazak, bluz, panço, bolero, tunik şeklindedir.

Geçmişte triko kumaş denilince direkt aklımıza tüylenme yapan yün kumaşlar gelirdi ki bu durum örgü kumaşlarda belki de tek olumsuz durumdu. Günümüzde gelişen tekstil teknolojisi sayesinde artık triko kumaşlar neredeyse hiç tüylenme yapmamaktadır.

Triko örme bir giysinin doğası gereği nefes alan bir yapıda olması belki de onun en büyük avantajıdır. Bu özelliğinden ötürü triko bir giysiyi kullanımdan sonra bir süre açık havada havalandırmak üzerlerine sinebilecek kötü kokulardan kurtulmak ve yenilenmelerini sağlamak için iyi bir fikir olabilir.

Günümüzde kullanılan trikolar her açıdan üstün kalitede bir kumaş türünü temsil eder. Son zamanlarda moda sektöründe son derece trend olan, doğallığı, kalıcılığı ve sağlıklı ürünleri temsil eden triko ürünlerinden elbiseler ile devam edelim.

Triko Elbise Modelleri 

Triko elbiseler her geçen yıl artan bir trend ile moda akımında ön sıralarda yer almakta. Bunun en önemli nedenlerinden biri vücudu saran, doğal bir kumaş türü olması ve vücudun hava almasını sağlayarak konforlu bir kullanım sunmasıdır.

Türkiye’de triko elbise dendiğinde ilk akla gelen markalardan birinin Peraluna olduğunu da hatırlatmak isterim. Verdiğim linkte farklı renk, doku ve tarzlarda birçok triko elbise modelleri bulmanız mümkün.

Peraluna örme elbiseleri satın almak için triko elbise online satış sayfasını ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Kadın triko elbiselerin en büyük avantajlarından biri de esnek yapıları nedeni ile geniş bir beden yelpazesi sağlaması ve büyük beden kadınların da kendilerini rahat hissedeceği pek çok alternatif elbise modeli bulmasına olanak sağlamasıdır.

peraluna triko kumaş elbise
Midi boy triko elbise MARKA: Peraluna

Uzun Triko Elbiseler

Midi boy triko elbiseler (orta uzunluk, diz altı), uzun triko elbiseler ve nadir de olsa mini triko elbiseler olarak karşımıza çıkan bu tarzlarda en çok tercih edilen modellerin uzun triko elbiseler olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Özellikle bahar aylarında bu modellerin kullanımı daha çok tercih edilebilir.

triko modası peraluna'da 2
triko modası peraluna'da 3

Peraluna ve Triko Kumaş

Şayet triko veya örme ürünler tercihiniz olacaksa, bu konuda birinci elden alışveriş yapmanın hem fiyat açısından hem de memnuniyet açısından daha makul olacağı bir gerçek. Peraluna 1989 yılından günümüze değin bu konuda uzmanlaşmış,  dünyanın pek çok ülkesine ihracat yapan bir üretici. Ayrıca Sarıyer Ayazağa mahallesinde bir fabrika satış mağazası da olan bir tekstil – moda markası. Üretim süreçlerinde sağlığa zararlı maddeler barındırmayan EKO-TEKS sertifikalı iplikler ile sağlıklı ürünler sunmayı öncelik olarak benimsediklerini de eklemek isteriz.

triko modası peraluna'da 4
Örgü Tv Battaniyesi

Ev Tekstili ve Battaniyeler

Ev tekstilinde de özellikle pamuk battaniye ürünleri ile karşımıza çıkan Peraluna markasının örgü tv battaniyesi ürününü mutlaka incelemenizi öneriyorum. Son derece şık, bohem tasarımı ile size şıklık ve salonunuza güzel bir ruh katacağına inanıyorum. Öte yandan %100 pamuktan üretilen pirinç örgü battaniyeleri de farklı renklerde karşımıza çıkmakta. Battaniyeler 350 ile 665 TL arasında değişen fiyatlar ile tüketicinin karşısına çıkmakta.

8 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et