Tüm Saç Renkleri

Çalışan Kadınlar İçin Kombin Önerileri

Kadınların aktif olarak iş yaşantısına katılmaları ile birlikte çalışan kadınların “bugün ne giyeceğim?” sorusu akıllara oldukça sık gelmektedir. İlk olarak belirtmek gerekir ki kadınlar, iş yerlerinde rahat edebilecekleri kıyafetleri seçmelilerdir. Kadınların çalıştıkları yerlere göre gün içindeki kıyafetleri oldukça farklılık gösterir.

çalışan kadınlar i̇çin kombin önerileri 1

Çalışan Kadın Nasıl Giyinmeli

 Devlet dairesi gibi resmi kurumlarda çalışan kadınlar, takım ceket, pantolon ve etek tercih edebilirler. Bu tip resmi kombinler mutlaka topuklu ayakkabılarla giyilmelidir. Öte yandan bütün gün ayakta durarak çalışan kadınlar ise kot pantolon, renkli gömlekler ve bluzlar giyebilirler. Daha günlük olan bu kombinleri spor ayakkabı gibi giyimi rahat ayakkabılarla tamamlamak gerekir.

Öğretmenlik, sekreterlik ve mühendislik gibi işler yapan kadınlar yarı resmi kombinler ile günlerini geçirebilirler. Yarı resmi kombinlerde, kumaş pantolonlar ve giyilen pantolona uyumlu bluzlar ve hırkalar tercih edilmelidir. Sağlık sektöründe çalışan kadınlar ise yine aynı şekilde yarı resmi kombinler oldukça işlerine yarayacaktır. Son olarak yaz aylarında çalışan kadınlar için diz ve diz altında biten renk renk elbiseler oldukça iyi bir seçim olacaktır.

RENK PALETİ

İş yaşamında kadınlar tarafından özellikle tercih edilen renk gridir. Oldukça da hoş görünmektedir. Ancak yalnızca gri kullanımı bir süre sonra kişileri tekdüzeliğe sürüklemektedir. Gri gibi sizi asil gösterecek renk tonlarına başvurmanız size çeşitlilik sağlayacaktır. Bordo, kahverengi, siyah, yeşil, bej, toprak renkleri gibi renkler sizin psikolojinizi düzeltip farklılık yaratmanızı sağlarken giydiklerinizle çalışma arkadaşlarınıza hoş görünmenizi de sağlar.

AKSESUARLAR

Ayakkabınız bakımını aksatmayın. Ayakkabı çalışan bir insanın en göze batan detayıdır. Topuklu veya az topuklu olacak ayakkabılarınızı sıklıkla boyamayı, parlatmayı unutmamalısınız. Bulunduğunuz ortama göre giyinin. Bir bankacının çok teferruatlı takılar taktığını hayal edebilir misiniz? Akıllara bankacı denildiğinde sade topuklu ayakkabısı ve sade zarif kıyafet, aksesuarlarıyla işlerinin başında olan kişiler gelir.

PARFÜM

Parfüm önemlidir. Bakımlı bir kadın parfüm sıkmış olmalıdır. Ancak ağır kokular iş hayatında sıkılmaması gereken türlerdir. Çalışan kadınların iş yaşamına uyumlu olanlar ise çiçeksi, meyvemsi olan hafif kokulu parfümlerdir.

YANINIZDA BULUNDURUN!

Çalışan kadının çantasında muhakkak bulunması gerekenler şunlardır;

– Bir çift yedek çorap

– Ayakkabı parlatmak için cila süngeri

– İplik ve dikiş iğnesi(Kıyafetinizin sökülme olasılığına karşılık)

– Diş fırçası, diş macunu ve saç fırçası

– Törpü ve peçete

– Makyajınızı tazelemek için, ruj, pudra, göz kalemi ve parfüm.

HATIRLATMALAR

İş yaşamınızda kendinize olan güveniniz tam olmalıdır. Siz ne kadar gülümserseniz, çalıştığınız kişileri muhatap olduğunuz müşterilerinizi de o şekilde etkilersiniz. Gülümseyen, gözlerinin içi parlayan bir çalışan her zaman etrafına pozitif bir ışık yayar.

Masa başı iş yapıyorsanız görünümünüz ve sağlığınız için dik durmaya özen göstermelisiniz.

Giysilerinizin temiz olduğundan, ütülü olduğundan emin olmalısınız.

Küçük aksesuarlar kullanmak kesinlikle sizi daha şık gösterecektir. Aksesuarların kıyafetinizle uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz.

Gün boyunca rahatsız olacağınız kıyafetlerden kaçının. Giydiğiniz kıyafetler rahat olmalıdır. Ayakkabılar ise ayağınızı sıkmamalı, ayağınız içinde rahat olmalıdır.

Yıpranmış ayakkabılar giymekten kaçınılmalıdır. Ayakkabılar sık sık cilalanmalı, bakımı sürekli yapılmalıdır.

El ve ayak tırnaklarınız manikür ve pedikürlü olup bakımı sık sık tekrarlanmalıdır. Ayrıca saç bakımına özen gösterilmeli, boyası akmış saçlarla işe gidilmemelidir.

Aynı cins takılar bir arada kullanılmalıdır. Gümüş takılarla altın takılar eğer farklı renkteyse birlikte takılmamalıdır.

Çalışan Kadın Kombinleri

4 ay Önce Güncelleme Yapılmıştır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et