Tüm Saç Renkleri

Kısa Boylu Kadınlar Nasıl Giyinmeli?

Kısa boylu kadınların dezavantajları olduğu gibi avantajları da bulunmaktadır. Ancak kısa boylu biri olmanıza karşılık giyiminiz ile boyunuzun dezavantajını avantaja çevirebilirsiniz.


Kıyafetlerinizde doğru orantıyı korumanız boyunuzun daha uzun görünmesi için altın kuraldır. Bu neden ile de seçtiğiniz kıyafetler kadar bu kıyafetleri kullanma şeklinizde önemlidir. Etek ve tişört kombinlerken üzerinize giyeceğiniz bol ve uzun parçalar boyunuzun daha kısa görünmesine neden olacaktır. Bu durum aynı zamanda gövdenizin de daha hantal görünmesine neden olacaktır.

Etek ile kombinleyeceğiniz tişörtü, eteğinizin üzerine bırakmak yerine içine sıkıştırmanız bacak boyunuzun uzamasını sağlayacaktır. Bu durumun ana nedeni ise belinizi vurgulamasıdır. Maxi eteğinizin üzerine crop top bir bluz seçimi de boyunuzun uzamasını sağlayacak bir diğer yöntem olabilir.
Bilekten bağlamalı ya da tokalı sandaletler giymek stilinize daha yakın ise bunların seçiminde nude tonları seçmeniz daha yumuşak bir geçiş olmasını sağlayacaktır. Bu sayede bacaklarınızda daha uzun görünecektir. Geniş bantlı ve kayışlı ayakkabıları ise kısa boylu kadınlar kesinlikle tercih etmemelidir.


Kısa boylu kadınların kesinlikle tercih etmemesi gereken parçalar arasında ise uzun ceketler yer almaktadır. Takım elbise ve blazer ceketlerde kısa boylu kadınlar tarafından kesinlikle tercih edilmemesi gereken parçalar arasında yer almaktadır. Bu parçalar yerine daha kısa belli, az hacimli, bel hizasında ya da biraz altında kalan parçalar tercih edilmelidir.
Boyunuzu topuklu ayakkabıya gerek kalmadan uzatmak istiyor iseniz uzun hırkaları tercih edebilirsiniz. Uzun hırkalar topuklu ayakkabılara dahi gerek kalmadan boyunuzu birkaç santim uzatacaktır. Fakat uzun hırkaların bedeninizden büyük olmaması ve büyük iri ceplerinin olmamasına dikkat etmelisiniz.


Boyunuzun uzun görünmesi için volümlü kıyafetler ile bel hizanızı kaybetmemelisiniz. Bu kıyafetler yerine vücudunuza daha çok oturan ve orantılı kıyafetler tercih etmelisiniz.

Dünyanın belkide kısa boylu olup en güzel giyinen Moda fenomeni
Miroslava Duma’yı takip etmenizi, neler giydiğini incelemenizi öneriyorum. 1.50 boyundaki Miroslava Duma kısa boyuna rağmen gerek abiye gece elbiselerini gerek sokak kombinlerini en güzel kullanan kadınların başında gelmektedir.

Kısa boylu genç kızlar ve kadınlar nasıl giymeli, Bu konuda ayrıntılı bir rehber hazırladık. Ancak en önemli tavsiyemiz Dünyada moda fenomi olmuş ve 1.50 1.60 arasındaki kadınların stil önerilerine sokak kombinlerine sürekli göz atmanız olacaktır.

Kısa Boylu Kadın Giyimi

Düşük belli pantolonlar kısa boylu kişiler için idealdir. Vücudun üst bölümünü olduğundan uzun gösterirler. Uzun, yüksek bel pantolonlar ise bacak boyunu yükseltmek için idealdir. Dümdüz inen yüksek bel pantolonlar da sizi olduğunuzdan uzun gösterir. Canlı ve yakın renkleri, birbirinin tonu olan renkleri, örneğin pembe ve tonlarını aynı kombinasyon içinde kullanabilirsiniz. Uzun görünmek istiyorsanız büyük desenli kıyafetleri kullanmamalısınız.

Neleri Giymemeli

Bacaklarınıza kadar uzayan ya da çok kısa bolero şeklindeki ceketlerden kaçınmalısınız. Ceketiniz ne uzun ne de kısa olmalı. Düşük belli pantolonların üzerine püsküllü kıyafetler tercih edebilirsiniz. İpek elbiseler üzerine jean’ler tercih edebilirsiniz. Renk kontrastları yapmanıza gerek yoktur. Tek renk, düz inen boydan elbiseler sizi daha uzun gösterir.

Pantolon Seçimi

Kısa boylular için; pantolon seçimi önemlidir. Hangi bölgenizi daha uzun göstermek istediğinize karar verip ardından uygulamaya geçebilirsiniz. Bacak boyunu uzun göstermekse hedefiniz beli yüksek ve aşağıya doğru düz inen pantolonları tercih etmelisiniz. Ancak hedefiniz üst bölgenizin uzun görünmesiyse kesinlikle düşük bel pantolonlar giymeye özen göstermelisiniz.

Ceket Seçimi

Ceket seçiminde ise, fazla uzun ceketleri tercih etmenizin yanlış olacağı kadar bel hizasının üzerinde biten veya bolero diye adlandırılan ceketlerin kullanımı da yanlış olacaktır.

Bluz Seçimi

Düşük bel pantolondan vazgeçemiyorsanız sizde püsküllü, saçaklı gömlek veya bluzlardan faydalanabilirsiniz. Ayrıca baldırlarınızın ortasına kadar inen etekleri tercih etmeniz size daha çok yakışacak uzun görünmenizi sağlayacaktır.

Yazar

2010 Yılında Türkiye'nin moda kadın blog sitesinde oldukça etkili bir internet yayını olmasına katkı sağlamıştır. Bakımlı Kadın 10 senelik kadın içerikli internet yayıncılığı alanında günümüzde güncel kalabilen sayılı kadın sitelerinden biridir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Kayıt Ol

VEYA

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et