Tüm Saç Renkleri

Momecon Krem Nedir?

Momecon krem, cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılan kortizonlu bir kremdir. Bilim İlaç Sanayi firmasının ürettiği bu krem ilaç, deri üzerinde ortaya çıkan her türlü egzama, kızarıklık ve döküntü gibi problemlerin giderilmesinde kullanılır.

momecon krem

30 gramlık tüpler içinde homojen beyaz bir krem şeklinde üretilmektedir. İçinde kortizon bulunduğu için mutlaka doktor kontrolünde kullanılması gereklidir. Etken maddesi momezaton furoat olan bu krem şeklinde olan ilaç, deri onarımını sağlar. Güncel satış fiyatı 10.12 Türk Lirası’dır ve doktor reçetesi ile eczanelerden temin edilebilmektedir. Momecon kremin, pomat ve sprey olarak üretilmiş çeşitleri de vardır. Fakat bunların kullanımı tamamen, cilt sorunun vücudun neresinde meydana çıktığına göre değişmektedir. Güneş ışığı almayan, oda sıcaklığında ve çocukların ulaşamadığı bir yerde saklanmalıdır.

Neden Kullanılır?

Momecon krem genel olarak sedef hastalığı, iltihaplı ve kaşıntılı egzamalar, tahriş edici maddelerden sonra ciltte oluşan hassasiyet, kaşıntı, kabarıklık ve deri dökülmesine karşı kullanılır. Problemli bölgelere sadece günde bir kere sürülerek kullanılmaktadır. Bulundurduğu kortizonun hormonları etkilemesi nedeniyle sadece problemli bölgelere uygulanmalı, geniş yüzeylere sürülmemelidir.

İki yaşından büyük çocukların ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Bir hafta kullanım sonrasında cilt probleminde herhangi bir düzelme görülmediği takdirde, doktora danışılmalıdır. Hamile ve emziren kişilerin doktor tarafından önerilmedikçe bu ilacı kullanmamalıdır. İlacın kullanımı sonrasında bazı yan etkiler de seyrek olarak görülmektedir. Deride incelme, his kaybı, kaşıntı, yanma, kuruluk ve nasır – sivilce oluşumu gibi yan etkiler görülebilmektedir. Herhangi bir yan etki oluşumunda, doktorunuza danışmalı ve alternatif tedavi süreçleri ile ilgili bilgi alınmalıdır.

Kullananlar Ne işe Yaradığını Anlatıyor

Memocon, cilt rahatsızlıklarında sıkça önerilen kremlerden biridir. Bu ilacı kullanan kişilerin deneyimlerine göz atıldığında, egzama ve pullanma gibi cilt sorunlarını birkaç gün içinde tedavi ettiği belirtilmiş. Yanma ve kızarıklık sorunu yaşayanlar ise daha ilk kullanım sonrasında şikayetlerinin azaldığını, ciltlerinin onarıldığı ve kısa sürede eski görünümlerine kavuştuklarını aktarmışlar. Özellikle pandemi döneminde sık el yıkamanın ve alkollü dezenfektanların kullanımı sonucu ellerde meydana gelen hassasiyetin birkaç kullanım sonrasında tamamen iyileştiği ve geçtiği paylaşılmış.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et