Tüm Saç Renkleri

TALCİD NEDİR?

   Günümüzde sıklıkla kullanılan Talcid ve birçok kişinin özellikle çiğneme tabletini çantasında dahi taşıdığı, sürekli duyup aşina olunan ama bazılarının tam olarak ne işe yaradığını bilmediği bu ilacın ne olduğunu burada açık bir şekilde anlatacağız. Antiasit kategorisinde yer alan, midenin asit düzeyini azaltarak etkisini gösteren, asit giderici bir ilaçtır.

Talcid Ne İşe Yarar?

   Gastrit, mide ağrısı, şişkinlik, kötü kokulu mide ekşimesi, bulantı, kusma, midede yanma hissi, reflü, mide ve bağırsak ülseri, kahve ve alkol gibi içeceklerinden dolayı oluşan hazımsızlık problemleri gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılarak, bu rahatsızlıkların kısa sürede yok olmasını ya da en aza inmesini sağlar. Özellikle ani oluşan mide rahatsızlıklarında hızlı etki göstererek kişinin bir an önce rahatsızlıktan kurtulmasına yardımcı olur. Her ne kadar kişiyi rahatlatsa da kimyasal içerikli bir ilaç olduğu için sürekli kullanımında, bütün ilaçlarda olduğu gibi vücuda zararlı etkiler meydana getirir.

Nasıl Kullanılır?

   Talcid, tablet ve şurup olarak iki şekilde bulunur. Genellikle rahatsızlıklardan sonra doktora başvurulduğu zaman, sizin daha rahat kullanabileceğiniz formunu doktorunuz size reçete edecektir. Ama eğer elinizde şurup ya da tablet formu bulunuyorsa ve ilgili şikayetleriniz varsa dikkatli bir şekilde kullanabilirsiniz. Şurup formunu yetişkin kişiler, günde 2-3 ölçek (1 ölçek 5 ml olacak şekilde) yemek yedikten 2 saat sonra ve gece yatmadan önce kullanabilirsiniz. Tablet formunu ise, şurupta olduğu gibi günde 2-3 tablet yemekten sonra ve gece yatmadan önce olacak şekilde çiğneyerek kullanabilirsiniz.

   Talcid’i sadece eczanelerden, doktorunuzun yazdığı reçeteyle ya da reçetesiz olarak yaklaşık 19 TL gibi bir fiyata satın alarak kullanabilirsiniz.

Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

   Talcid’i böbrek yetmezliği, karaciğer yetmezliği, kalp hastalığı, çeşitli kas hastalıkları ve gebelik durumlarında mutlaka doktor kontrolünde, uygun dozlarda kullanmanız gereklidir. Ayrıca bilinen bir ilaç alerjiniz varsa Talcid’i, bir doz kullandıktan sonra birkaç saat bekleyip, herhangi bir yan etki olmazsa devam dozlarını kullanabilirsiniz. Eğer kullanımdan sonra ishal, bulantı, kusma, halsizlik gibi rahatsızlıklar hissederseniz ilaç kullanımını hemen bırakmanız ve en yakın hastaneye veya sağlık kuruluşuna başvurmanız gerekir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et