Tüm Saç Renkleri

Procto Glyvenol Krem Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Procto Glyvenol krem hemoroid yani basur tedavisinde sıkça kullanılan ürünlerin başında gelmektedir. İç ve dış hemoroid sorunlarının ikisi için de kullanıma uygun bir kremdir. Ayrıca, anal fissür gibi rahatsızlıklarda da ağrı ve acıyı dindirmek için kullanılmaktadır.

Procto Glyvenol Krem nedir?

Rektal (anal) bölgede anestezi etkisine sahip bu kremin bir diğer etkisi de ağrı ve acının yanında rektal bölgedeki kaşıntıya da iyi gelmesidir. Kesinlikle kortizon içermez. Anestezik etkisinin sebebi kremin etken maddeleri Lidokain hidroklorür ve Tribenosid’dir. Hücre zarında sinirsel uyarıları keserek lokal anestezi etkisi yapar.

Ne İşe Yarar?

Procto Glyvenol Krem hemoroidin sebep olduğu ağrı ve acı için kullanılmaktadır. Ağrı ve sızıyı gayet hızlı bir şekilde geçirdiği bilinmektedir. Ayrıca, anal fissür için de kullanılmaktadır.

Nasıl Kullanılır?

Krem günde iki kez rektal bölgeye uygulanır. Makat bölgesine leblebi büyüklüğünde bir miktar sürerek uygulaması yapılır. İç hemoroidde ise tüp makara bir miktar sokulur ve krem uygulanır.

Etken Maddesi Nedir?

Kremin bünyesinde iki etken madde bulunmaktadır. Bunlar Tribenosid ve Lidokain Hidroklorür’dür.

Yan Etkileri Nelerdir?

Sürülen bölgede yanma, kaşınma gibi durumlar meydana gelebilir. Ender durumlarda nefes darlığı, bronş spazmı ve yüz ödemi de rastlanabilir.

Procto Glyvenol Krem Fiyatı Nedir?

Bu kremi piyasada farklı fiyatlara satılmaktadır. 22-24  liralık bir fiyata bulmak mümkündür.

Muadili nedir?

Procto Glyvenol’ün muadil Recbutin, Pruzon gibi ürünlerdir.

Kullanıcı yorumları

“hemoroidin acısını ve ağrısını geçirip bu dayanılmaz işkenceye deva oluyor, lakin biraz sabırlı olmanız lazım. bir kere kullanmayla olacak iş değil yani. bazıları resmen mucize bekliyor, ama hiçbir ilacın öyle bir etkisi yok maalesef. keşke olsa. ben günde iki kez, bir sabah bir de akşam olmak üzere kullandım ve faydasını gördüm.Önceden kocakarı yöntemleri denen yöntemleri bile denedim çaresiz kalıp, ama bir fayda elde edemedim. En

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hızlı yorum için giriş yapın.

Giriş Yap

close

Moda Yazarı Ol

Bakımlı Kadın’da Moda – Makyaj – Saç – Cilt Bakımı ve ürünleri – Kozmetik -Sağlık ve Anne – Bebek kategorilerinde yazmak ister ve içerik geliştiricisi olarak gelir elde etmek isterseniz [email protected]  mail adresine mail atabilir yada kendi sitemiz olan onlinegorev.com‘a üye olarak hemen para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bizi Takip Et